19-aastane Sloveenia imelaps jättis Haalandi varju ja röövis Norralt punkte (0)

Benjamin Šeško kerkis Sloveenia kangelaseks. Foto: Scanpix / Antonio Bronic / Reuters

Erling Braut Braut Haaland ja Norra koondis andsid Rahvuste liiga B-divisjoni mängus Sloveenia vastu eduseisu käest ja kaotasid 1:2. Sloveenia eest säras 19-aastane imelaps Benjamin Šeško, kes möödunud suvel oli paljude suurklubide radaril.

Kuigi Norra valdas esimesel poolajal 63 protsenti mänguajast palli, siis Sloveenia väravalukku ei õnnestunud lahti muukida. Mõlemad meeskonnad tegid neli pealelööki ja neist kaks raamidesse. Teise poolaja alguses haaras võõral väljakul mänginud Norra juhtohjad, kui Haaland kasutas ära Sloveenia kaitsja Žan Karnicniki eksimuse ja avas skoori.

Haaland ja Norra jäid punktidest aga ilma, sest teisel poolajal otsustas mängu saatuse Šeško, kes andis 69. minutil resultatiivse söödu Andraž Šporari tabamusele ja lõi ise kümmekond minutit hiljem suurepärasest kauglöögist Sloveenia võiduvärava. Klubijalgpalli Austria kõrgliigas Salzburgi ridades mängiv Šeško kerkis mängu kangelaseks.

Norra on kümne punktiga alagrupi liider ja kui viimases voorus saadakse Serbia vastu vähemalt punkt kätte, siis tõustakse A-divisjoni. Kahe viigi ja kahe kaotuse kõrvale esimese võidu saanud Sloveenia heitleb B-divisjoni püsimajäämise nimel. Samas alagrupis on veel Rootsi.

B-divisjonis noppis võidupunktid ka Ukraina, kes oli 5:0 parem Armeeniast. Ukrainlased asusid Jerevanis peetud mängu avapoolajal Oleksandr Tõmtšõki väravast juhtima, teisel poolajal panid väravatesaju püsti Oleksandr Zubkov, Artjom Dovbõk ja Danõlo Ignatenko. Tõmtšõk ja Ignatenko lõid koondisekarjääri esimese värava. Ukraina on viie mänguga kogunud kümme ja Armeenia kolm punkti. Samas alagrupis mängivad veel Šotimaa ja Iirimaa.

Põhja-Iirimaa alistas C-divisjonis koduväljakul Kosovo 2:1. Võõrustajad jäid teise poolaja alguses kaotusseisu, aga pöörasid selle 82. ja 90+3. minuti väravatest võiduks. Kummalgi meeskonnal ei ole enam võimalust B-divisjoni kerkida, sest Kreeka on liiga kaugel. Samas alagrupis on neljandal kohal Küpros.