83 aastat ootust sai otsa: Eesti seljatas Läti ja võitis Balti karika! (5)

Eesti jalgpallikoondis lõpetas Lillekülas 83 aasta pikkuse ootuse ja tõi taas koju Balti turniiri võidukarika. Mattias Käidi tabamustest alistati 2:1 Läti koondis.

Eestlased alustasid teravalt ja juba viiendal minutil avatigi skoor. Rauno Sappineni läbimurde tõrjus Roberts Ozols, kuid palli sai Mattias Käit, kes keerutas selle tagumise posti kõrvale. Eesti jätkas head mängu ning 40. minutil sai karistusala joonel taas palli Käit ning vinditas seekord teise posti kõrvale. Poolaja lõpus tabas Sappineni löök veel ka põiklatti.

Negatiivse poole pealt sai mittekontaktses olukorras esimese poolaja keskel vigastada keskkaitsja Märten Kuusk, kes jäi nurgalöögi järel alaseljast kinni hoidma ja viidi platsilt kanderaamil kiirabiautosse. Teise poolaja algul pidi Eesti tegema veel ühe sunnitud vahetuse, sest mängu ei saanud jätkata ka väravalööja Käit. Koos temaga võeti pingile ka Konstantin Vassiljev.

Läti ajas mängu äärmiselt füüsiliseks ning Eesti jäi sellega hätta. Lätlaste püüdlusi kroonis edu siiski alles 84. minutil, kui Markus Poom kukutas karistusalas Marcis Ošsi ja Davis Igaunieks realiseeris penalti. Lõpusurvele pidas Eesti siiski vastu ja võttis 2:1 võidu, mis lubas mängu järel ka Balti karika üle pika aja taas pea kohale tõsta.

Käimasolevat koondiseakent lahkas põhjalikult ka Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" viimane osa.