Aastaga mängijast meisterklubi juhendajaks tõusnud Andrejev: eelmise peatreeneri nägemus ei sobinud Levadiale (4)

Nikita Andrejev. Foto: Katariina Peetson

FCI Levadia teatas eile, et lõpetas koostöö esindusmeeskonna peatreeneri Maksõm Kalõnõtšenkoga, kes oli ametisse määratud alles eelmise nädala esmaspäeval. Hooaja lõpuni meeskonna juhendamise enda peale võtnud Nikita Andrejev andis venekeelsele Delfile lühikese intervjuu, kus hoidus aga järskude hinnangute jagamisest ja kordas suuresti klubi algses pressiteates öeldut.

Andrejevi sõnul said Kalõnõtšenko vallandamise puhul määravaks lahkhelid klubi juhtkonnaga: "Analüüsisime praegust olukorda ja vestlesime nii mängijatega kui ka klubi juhtkonnaga, mille tulemusena jõudsime järeldusele, et Maksimi nägemus ja mänguplaan ei vasta meie klubi ootustele," võttis Andrejev ukrainlase minemasaatmise lühidalt kokku.

Kuid miks selline kannapööre üldse tehti - lahkusid koos Stojkoviciga ju klubist ka serblastest abitreenerid ehk suurem osa tiimist, kellega mullu meistriks tuldi? "Pärast ebaõnnestunud mänge ja reaalsest tiitliheitlusest väljalangemist võttis klubi vastu otsuse treeneritetiimi uuendada. Mängijad on professionaalid ja keskenduvad oma tööle, kõigele on loogiline selgitus, praegu valmistub meeskond järgmisteks kohtumisteks tavapärasel moel," sõnas Andrejev.

Eile 34. sünnipäeva tähistanud Andrejev mängis karjääri jooksul Levadias esmalt aastatel 2006-09, siirdus siis välismaale, kuid naasis pärast Hispaanias ja Venemaal veedetud hooaegu 2017. aastal Levadiasse. 2019. aastal tegi ta veel ühe põike Hispaaniasse, esindas hooaegadel 2020-21 Legioni, kuid tõmbas mullu augusti alguses mõnevõrra ootamatult mängimisele joone alla ning asus Levadias tööle abitreenerina. Ivan Stojkovici edutamine esindusmeeskonna juhendajaks tõstis Andrejevi mõneks kuuks Levadia duubelmeeskonna peatreeneri rolli, selle ameti võtab temalt nüüd hooaja lõpuni üle Artjom Artjunin.

REKLAAM

43-aastase ukrainlase Kalõnõtšenko ainsaks mänguks Levadia peatreenerina jäi Premium liigas FC Kuressaarelt saadud 2:3 kaotus, mis tähistas esimest korda ajaloos, kui Levadia kõrgliigas Kurele väljakul alla jäänud. Andrejev on sel hooajal juba viies mees, kes klubi esindusmeeskonda juhendab, kuna aastat alustati mullu Levadia meistriks viinud tandemiga Marko Savic-Vladimir Vassiljev, suvel võttis neilt töö üle Stojkovic ning sellele järgnes ülilühikeseks jäänud katsetus Kalõnõtšenkoga.

FCI Levadia president Viktor Levada põhjendas ukrainlase teenetest loobumist järgmiselt: "Oleme viimastel päevadel pidanud arutelusid nii mängijate kui ka treeneritega. Analüüsi tulemusena jõudsime tõdemuseni, et siinses keskkonnas on raske meil üheskoos seatud eesmärke püüda. Soovin Maksõmile edu edaspidiseks."

SEOTUD LOOD
4 kommentaari

ouroboros11   •  
(84.50.20.***)
Huvitav, kas enne palkamist ei küsitud treenerilt, et mis ta nägemus on?
Silveero   •  
(46.131.42.***)
See on huumor jah, sellised asjad räägitakse alati nn "töövestlusel" läbi. Ma ise arvan, et seal oli mingisugune ootamatu tegevus, peatreeneri või juhtkonna poolt, mis osapooled jäädavalt tülli ajas.
-soccerfann-   •  
(85.253.52.***)
Kui ukrainlane toodi põhimõtteliselt kellegi teadmata, vaevalt siis ta minema saatmise eel mängijatega või treeneritega üldse räägiti, kui, siis ainult Andrejeviga. Huvitav oleks teada, kas, kui palju ja millal teadis minekust Kink.
sanderk   •  
(46.131.45.***)
Küsitav oli justnimelt Kalõnõtšenko toomine treeneriks.
Kiire ärasaatmine näitab mu meelest seda, et juhtkond sai(ilmselt klubi liikmete abiga) ka lõpuks aru, et see toomine polnud just kõige parem mõte.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK