Aleksandr Šapovalov sõitis Itaaliasse testimisele (3)

Tallinna Legioni ründaja Aleksandr Šapovalov. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Premium liiga tabelis viiendal kohal paikneva Tallinna JK Legioni 18-aastane ründetalent Aleksandr Šapovalov viibib testimisel Itaalia Serie B klubi SPAL-i noortemeeskonna juures.

"Šapovalovil tekkis võimalus end SPAL-is näidata ja ta sõitis Itaaliasse. Alanud nädala viibib ta seal, laupäeval on meie juures tagasi," kinnitas Tallinna JK Legioni peatreener Denis Belov. "Meil oli temaga algusest peale kokkulepe, et võimalusel anname talle aega end välisklubidele näidata."

Eesti U19 koondise ründaja Šapovalovi jaoks pole välisklubid tundmatu maa. 2019. aasta suvel siirdus ta FC Flora duubelrivistusest Saksamaa kõrgliigaklubi Freiburgi noortesüsteemi, kus pallis poolteist aastat. Asjad aga ei klappinud ja eelmise aasta lõpus leping poolte kokkuleppel lõpetati. Eestisse naastes hakkas Šapovalov harjutama Legioniga ja sõlmis nendega ka lepingu.

13 mängus löödud viie väravaga on ta kuus korda sihile jõudnud kogenud Nikita Andrejevi järel Legioni paremuselt teine väravakütt. Šapovalov avas oma väravaarve tiitlikaitsja FC Flora vastu, lõi võiduvärava FC Kuressaarele ja kaabutriki Pärnu Vaprusele. "Ta näitas Premium liigas löödud väravatega, et tal on perspektiiv olemas," märkis Belov.

Legioni peatreener ja ka klubi president Belov märgib, et samad põhimõtted – välismaal proovimisele kätt ette ei panda – kehtivad ka klubi teiste noormängijate puhul. "Kui keegi tunneb meie noorte vastu huvi, siis miks mitte proovida. Kuigi enne, kui välismaale minna, tuleb end Premium liigas heast küljest näidata. Noortekoondised on noortejalgpall, täiskasvanute jalgpall on midagi muud."

REKLAAM

SPAL-i näol on tegemist Eesti jalgpallurite jaoks tuntud kohaga. 2018. aasta algusest saadik kuulub sinna Georgi Tunjov, kes teenis hooajal 2019-20 mänguaega ka Serie A-s, kuhu SPAL toona kuulus. Lõppenud hooaja mängus SPAL-i noortemeeskonnas laenulepingu alusel Paide Linnameeskonna ründaja Kristofer Piht (20) ja talvel liitus Ferrara klubiga 17-aastane kaitsja Andreas Vaher.

Kui selle nimistuga peaks liituma ka Šapovalov, jääb Legioni edurivisse auk. Kuidas klubi selle korvab? "Ei hakka varjama, et tahame end tugevdada. Rääkisin ka enne hooaega, et sõltuvalt tulemustest otsustame, kas toome üleminekuaknas kedagi meeskonda juurde. Praegu on olukord, et võib juhtuda, et keegi on meiega liitumas. Teatud läbirääkimised käivad."

Samas ei pruugi täiendus olla otsene asendaja Šapovalovile, sest sel positsioonil on Legionil teisigi valikuid. "Šapovalov on puhas ründaja. Proovisime teda ka äärel, aga parimast küljest näitab ta end ikkagi edurivis nr 9 positsioonil. Oma noortest meil hetkel sinna kedagi võtta ei ole, aga meil on ju Nikita Andrejev ja Albert Prosa," selgitas olukorda Belov.

14 vooruga viis võitu, kaks viiki ja seitse kaotust (väravate vahe 22:17) kogunud Legioni hooaeg jätkub 1. juulil, kui võõrsil ollakse vastamisi Pärnu Vaprusega. 

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

karl91   •  
(151.30.196.***)
Ferrarast on saamas eestlaste uueks keskuseks Itaalias😂
lorenzo   •  
(212.7.23.***)
kes neid noori sinna SPAL-i orgunnib muidu?
Reina   •  
(81.90.124.***)
spal juba rikub neid, las pigem mängib praegu premmis kindla esimehena, hooaeg lõpuni siis saaks põhisse kuhugi

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK