AMETLIK: Savic ja Vassiljev lahkuvad Levadia tüüri juurest! (7)

Marko Savici ja Vladimir Vassiljevi aeg Levadia tüüri juures sai läbi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FCI Levadia peatreenerid Marko Savic ja Vladimir Vassiljev andsid pärast Premium liiga kohtumist Tallinna Kaleviga meeskonnale teada, et edaspidi nad samas ametis ei jätka.

Lahkumise soov tuli meestelt endilt ning hooaja lõpuni võtab peatreeneri rolli üle seni duubelmeeskonda juhendanud serblane Ivan Stojkovic, kes liitus klubiga 2022. aasta alguses U21 tiimi juhendajana. Esiliigas palliva järelkasvuvõistkonna peatreeneri rolli võtab nüüd üle Nikita Andrejev.

Savic ja Vassiljev juhendasid esindusmeeskonda tandemina alates 2020. aasta augustist. Selle aja jooksul suudeti võita nii Evald Tipneri karikas, Premium liiga kui ka Superkarikas. 

Värskelt Levadia peatreeneri kohusetäitjaks määratud Stojkovic on varasemalt juhendanud Serbia klubi FK Rudar Kostolac U19 noortemeeskonda. Lisaks on Stojkovic töötanud videoanalüütikuna Saudi Araabias Al-Nassr Riyadh ja Horvaatias HNK Hajduk Split II võistkondade juures. Enne Eestisse tulemist töötas ta OFK Backa U19 tiimi ning OFK Backa esindusvõistkonna peatreeneri ning abitreeneri rollides.

REKLAAM

FCI Levadia spordidirektor Tarmo Kink: "Eks Vikinguri mäng oli meeskonnale ja ka treeneritele raske alla neelata. Magamata öid oli palju ja pead endale mingi hetk selgeks tegema, kus on piir. Sellepärast nad sellise otsuse vastu võtsid, et tundsid, et nendes võib-olla pole sellist energiat, mida tänapäeva jalgpallis on vaja igapäevaselt anda. Üritasin neid isegi ümber veenda, aga kui sa ikkagi ei maga ja sul pole energiat, siis pead seda aktsepteerima."

"See, kuidas Marko ja Vova laskuvad detailidesse ja mida nad klubile andsid oma töövõimega, on uskumatu. Seda näitavad ka karikad, kus võitsime kõik Eestis võidetavad trofeed. Lisaks andsid nad palju juurde meie noortetööle, nii et nende meeste leidmine on olnud meie jaoks täielik jackpot," lisas Kink.

Vladimir Vassiljev kirjeldas lahkumisotsust järgnevalt: "Otsus ei olnud lihtne. Võibolla 100-protsendiline otsus tuli pärast viimast Kuressaare mängu, aga oli juba õhus pärast Islandi euromängu. Me nägime, et praeguses olukorras vajab meeskond midagi uut ja seda infot, mida jagasime, ei suutnud mängijad ehk lõpuni enam vastu võtta. Kahjuks polnud viimastes mängudes piisavalt energiat. Kõik küll pingutasid, aga tulemust ei olnud ja see oli ohusignaal, et midagi peab muutuma."

"Ma arvan, et meie periood peatreeneritena oli natuke nagu muinasjutt. 2020. aasta lõpus olime me Premium liiga liidrist maas 23 punktiga ja järgneval aastal võitsime tiitli. Arvan, et Eestis pole midagi sellist enne tehtud ja usun siiralt, et viisime klubi järgmisele tasemele. Näeme, et edasi on läinud noortetöö, peale on tulemas palju lubavaid noormängijaid ning usun ja loodan, et see tõus jätkub kogu klubi püramiidis," lisas Vassiljev, kes aitab edaspidi Levadiat jalgpallikooli ja järelkasvumeeskonna juures.

Marko Savic kommenteeris pärast tänast 3:1 võitu Tallinna Kalevi üle, et tagasiastumise otsus tehti kogu klubi huvides: "Usun, et praegu on parim aeg treenerivahetuseks ja tegime selle otsuse, sest usume, et nii on kõigil parem edasi minna. Ma ei olnud küll valmistunud tagasi astumiseks, aga olin teinud kõik selleks, et kui mina ja Vova peatreeneritena lahkume, siis on meile hea asendaja olemas. Usun, et Ivan on antud sammuks valmis ja oleme teinud tööd nii, et peagi võiks sarnaseks vastutuseks olla valmis veel 4-5 treenerit klubi seest."

37-aastane serblane lõpetas: "Minu jaoks polnud siin oldud aja jooksul isegi kõige olulisemad karikad. See on väga oluline, aga mitte kõige olulisem. Mul on hea näha, et klubi on sammu edasi teinud ja selle üle on suurim hea meel. Näen, et on olemas kõik eeldused selle arengu jätkuks."
 

7 kommentaari

Denis Krestinin   •  
(82.131.45.***)
väga huvitav,mina just pakkusin et leva peaks kasutama asetus 4-1-4-1 ja nad kure vastu alustasid ja nüüd jälle midagi uut

kui vassiljev jätkab noorte osakonnas siis pakun et savic läheb legia varsava abitreeneriks sest peatreener serblane ja arutlevad kndlasti seda võimalust.

Millega Janno Kivisild tegeleb? Levadiale nooretreniri kõrvalt tasub kindlasti teda kutsuda ja Oper vist ei saanud Reimi ajal leva abitreener olla-äkki nüüd.

Kui serblane ei saa hakkama siis eestis praegu ainuke sobiv on Kozhukhovskyi
Richard Kolga   •  
(87.119.178.***)
Ahah.
Rene Leiner   •  
(145.14.34.***)
Jälle lastakse üks korralik välistreener allavoolu teed ja jätkub omas mahlas roiskumine.
IUdutuli   •  
(88.196.203.***)
Vau!
Denis Krestinin   •  
(82.131.45.***)
pustov ja infonet said meistrid hiljem pustov sai kinga
Kalju ja Frantsev said meistrid - frantsev jättis ameti maha
levadia on viimane meister ja isegi treneri duo ei saanud hakkama

halb kalduvus kus on stabiilne ainult flora
IUdutuli   •  
(88.196.203.***)
Uudis juba 24 tundi üleval, ainult 5 kommentaari. Kollektiivne kuumarabandus?
vigastus   •  
(87.119.177.***)
mind ootab levadia. 😀

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK