Atalanta võitis Napolit ja muutis esineliku tihedaks, Inter lõi Romale otse nurgalöögist (0)

Remo Freuler lõi Atalanta võiduvärava. Foto: Scanpix / Filippo Monteforte / AFP

Bergamo Atalanta 3:2 võõrsilvõit Napoli üle muutis Itaalia Serie A esineliku tihedaks - esimest ja neljandat kohta lahutab 16 vooru järel vaid neli punkti.

Atalanta läks juhtima juba seitsmendal minutil, kui Duvan Zapata tegi eeltöö ja Ruslan Malinovski tulistas karistusala joone tagant ristnurka. Seejärel haaras omakorda Napoli eduseisu, kuna skoori tegid Piotr Zielinski ning kiirrünnakul puurivahiga silmitsi pääsenud Dries Mertens.

Külalised vastasid aga teise poolaja keskel viie minuti jooksul kahe väravaga, kui täpsed olid Merih Demiral ja Remo Freuler. Demiral virutas Rafael Toloi söödu järel täie jõuga lati alla, Freuler veeretas Josip Ilicicilt saadud palli kasti joonelt alla nurka.

16. voorule liidrina vastu läinud Napoli langes oma liigahooaja teise kaotuse tõttu kolmandaks, jäädes nüüd AC Milanist kahe ja Milano Interist ühe punktiga maha. Heas hoos Atalanta teenis Serie A-s viienda järjestikuse võidu ning jõudis ise Napolist kahe punkti kaugusele.

Inter alistas võõrsil Roma 3:0, kõik kolm väravat löödi esimesel poolajal. Skoori avas Hakan Calhanoglu otse nurgalöögist, tema teele saadetud pall lipsas võrku puurivaht Rui Patricio jalge vahelt. Teise tabamuse vormistas ilusa söödumängu järel Edin Džeko, kes saatis palli ristnurka ning jättis oma eelmise koduklubi vastu tähistamata. Kolmanda värava lõi peaga Denzel Dumfries, talle andis tsenderduse Alessandro Bastoni.

Inter on nüüd Serie A-s võitnud neli mängu järjest ning on püsinud kaotuseta kaheksa mängu järjest.

Napoli - Atalanta  2:3 (1:1)
40. Piotr Zielinski, 47. Dries Mertens - 7. Ruslan Malinovski, 66. Merih Demiral, 71. Remo Freuler

Roma - Milano Inter  0:3 (0:3)
15. Hakan Calhanoglu, 24. Edin Džeko, 39. Denzel Dumfries

Punktiseis: Milan 38, Inter 37, Napoli 36, Atalanta 34, Roma 25, Fiorentina 24, Juventus 24, Bologna 24, Lazio 22, Verona 20, Empoli 20, Sassuolo 19, Torino 18, Udinese 16, Sampdoria 15, Venezia 15, Spezia 11, Genoa 10, Cagliari 9, Salernitana 8.