Augsburg mängis maha kaheväravalise edu, jäi kümnekesi, aga võitis lõpuks ikka (0)

Augsburg tõuseb tabelis jõudsalt. Foto: Scanpix / Imago images / Ulrich Hufnagel

Bundesligas rühib ülesmäge Augsburg, kes kaotas esimesest viiest mängust neli, kuid on nüüd korjanud kolm võitu järjest. Schalke vastu jäädi 3:2 peale üsna dramaatilisel moel.

Kohtumine algas Augsburgile suurepäraselt, sest paarikümne minuti järel juhiti Gelsenkirchenis tänu võõrustajate kahele vääratusele ja Ermedin Demirovici väravatele juba 2:0. Simon Terodde suutis peagi ühe värava tagasi lüüa, aga pausile mindi siiski külaliste eduseisus.

Veidi üle tunni oli mängitud, kui Schalke sai Tom Kraussi löögist viigi kätte ning 71. minutil näis, nagu oleks kodumeeskonnale antud kõik võimalused võitu püüda. Augsburgi ründaja Mergim Berisha pruukis natuke liiga uljalt küünarnukki, nägi silme ees teist kollast kaarti ja saadeti platsilt minema. Ent hoopis vähemusse jäänud Augsburg sai uut indu ja 77. minutil viis Andre Hahni pealöök nad uuesti ette. Schalke väärilist vastust ei leidnud ja jätkab kaheksast mängust üheainsa võiduga.

Kui Augsburg korjab viimastes voorudes järjest võite, siis Hertha nopib ühtejärge viike. Kolmas järjestikune punkt saadi kätte tippude hulka kuuluvalt Hoffenheimilt, kes on hädas võõral väljakul - viimasest kaheksast võõrsil peetud Bundesliga mängust on võidetud üksainus. Seekord viis Andrej Kramaric nad avapoolaja keskel küll ette, aga tosina minuti järel viigistas Dodi Lukebakio ja 1:1 tulemusega kohtumine ka lõppes.

Schalke - Augsburg 2:3 (1:2)