Balti liiga tiitli taganud Gintra treener: võit Flora üle on väärt saavutus (0)

Flora ja Gintra kohtumine. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Leedu meister FK Gintra alistas naiste Balti liigas kahe päeva jooksul võõrsil Saku Sportingu 5:1 ja oma lähima jälitaja Tallinna Flora 2:0, kindlustades tiitli. Gintra peatreener Kalojan Petkov rääkis viimase mängu lõpuvile järel Soccernet TV-le, et tähistamiseks palju aega ei jää. Ta kiitis Florat ning avaldas lootust, et kõikidel Balti riikide naiskondadel läheb peagi algaval Meistrite liiga hooajal hästi.

"Nendes kahes mängus Saku ja Floraga oli meie eesmärk saada hea ettevalmistus Meistrite liigaks ning kaitsta Balti liiga tiitlit. Kindlustasime tiitli ära, see on tore, kuid viimane mäng andis meile ka natuke hoiatavaid signaale, sest ma ei näinud tüdrukute poolt kaitses piisavalt palju distsipliini. Proovisime täna uusi asju ja arvan, et saime ette hea pildi sellest, milliseid detaile tuleb veel enne Meistrite liigat lihvida. Tänud Florale, nendega on alati rõõm mängida. Kohtusin nendega [BIIK-Kazõgurti] treenerina ka Meistrite liigas kolm aastat tagasi (BIIK võitis 2:0 - toim.). Nad on alati hea tiim, kes võitleb, ning ma leian, et see võit on meie jaoks väärt saavutus," kommenteeris Petkov, kellele mängijad pärast kohtumise lõppu kastitäie külma vett krae vahele kallasid.

"Paistab, et mõned mängijad ei taastunud teiseks kohtumiseks väga hästi ära, aga tegime ise endale teise mängu keeruliseks, kuna meil oli avapoolajal kolm head võimalust, kus oleksime pidanud skoorima. Kui oleksime need momendid realiseerinud, siis oleks mäng olnud arvatavasti varem otsustatud."

Kuidas Gintra tiitlivõitu tähistab? "Meil ei ole liiga palju aega tähistada, lähme tagasi Šiauliaisse ja pärast ühte puhkepäeva alustame juba ettevalmistust Meistrite liigaks. Loodan, et meil on põhjust rohkem tähistada siis, kui saavutame midagi Meistrite liigas," vastas Petkov.

REKLAAM

Eurosarja eesmärkide kohta sõnas ta: "Meil on tugev ja võrdne alagrupp. Nagu kõik võistkonnad, valmistume me kõigepealt eelringi esimeseks mänguks. Meil on vastas Soome meister [Kuopio Palloseura], kes on saanud senisel hooajal Soome liigas ainult ühe kaotuse. Edu korral kohtume Anderlechti või Lodziga - arvatavasti Anderlechtiga, kelle vastu samuti 2019. aastal treenerina mängisin (BIIK võitis ka tolle mängu 2:0 - toim.). Aga praegu on Anderlecht palju suuremate Meistrite liiga kogemustega kui toona, nii et grupp on väga raske. Soovin palju edu ka Florale, sest ma tean, et nendelgi on kõvad vastased. Loodan, et kõik Balti riikide võistkonnad saavutavad häid asju."

Naiste Meistrite liiga eelringis pannakse pallid käima 18. augustil. Florat ootab esmalt Iisraeli tšempion Kiryat Gat ning edu korral järgmises mängus ilmselt Itaalia tipp Juventus.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK