Bayern tegi purustustöö, Dortmund komistas (1)

Serge Gnabry (vasakul) lõi kolm väravat. Foto: Scanpix / ANDREAS GEBERT / REUTERS

Bundesligas nähti 14. mänguvooru alustuseks nelja kohtumist, milles kolmes võidutsesid kodumeeskonnad. Üks mäng jäi viiki.

Päeva esimeses matšis võõrustas Wolfsburg Dortmundi Borussiat ning pani küllaltki võrdses kohtumises oma paremuse maksma seisuga 2:0. Skoori avas 6. minutil Micky van de Ven ning teise ja otsustava tabamuse lisas 90+1. minutil Lukas Nmecha. Wolfsburg tõusis teenitud võidupunktide abil 8. tabelireale, Dortmund on 25 silmaga 4. kohal.

Müncheni Bayern võttis kodus vastu Bremeni Werderi, kuid külalistest erilist vastast valitsevatele meistritele polnud. Avapoolajal oli Bayern parem 4:1 skooriga, lisades teisel kolmveerandtunnil veel kaks tabamust. Kübaratriki tegi Serge Gnabry, vigastada sai Sadio Mane, kes lahkus mängust juba 20. minutil. Bayernil on tabeliliidrina koos 31 punkti, Bremeni Werder on 21 silmaga 7. kohal.

Olulised kolm võidupunkti teenis Bochum, kes alistas Borussia Mönchengladbachi 2:1. Kodus mänginud Bochum oli juba 11. minutiks 2:0 peal, kuid Mönchengladbach lõi 62. minutil ühe tagasi. Rohkemaks neil enam püssirohtu siiski ei jätkunud ning kaotuse järel jätkatakse 9. kohal. Bochum liikus teenitud võidupunktide järel viimasel kohal asuvast Schalkest kaugemale, omades nüüd neljapunktist edumaad. Kogutud 10 silma ei anna siiski 19. tabelireast enamat.

Vägeva võidu võttis enne mängu väljalangemistsoonis asunud Stuttgart, kes alistas endise Arsenali mehe Konstantinos Mavropanose 90+8. minuti (!) väravast Berliini Hertha seisuga 2:1. Kaotuse järel langesid viimased ise väljalangemistsooni, olles kogunud 11 punkti. Stuttgartil on neid nüüd aga 14.

Wolfsburg - Dortmundi Borussia 2:0 (1:0)