Belov: tahame Premium liigas olla, aga see sõltub paljudest olukordadest (Haan: tõusta on mõtet sportlikult) (2)

Deniss Belov. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee (arhiiv)

TJK Legioni peatreener ja eestvedaja Deniss Belov ei lubanud pärast üleminekumängude võitmist, et klubi mängib Premium liigas ka järgmisel hooajal, aga ta kinnitas, et klubi enda soovi taha midagi ei jää.

Legion kaotas üleminekumängude korduskohtumises FC Elvale 0:1, kuid võitis üldskooriga 3:1. Tänavust hooaega pidi klubi aga finantsprobleemide tõttu alustama miinuspunktidega ning uueks hooajaks litsentseerimine seisab veel ees.

"Selge see, et 3:0 eduseis mõjutas seda mängu, aga meie eesmärk ei olnud seda seisu hoida. Hooaja viimases mängus ei olnud meil tugevat motivatsiooni võita ka see mäng 3:0. Elva tuli päris hea tahtmisega, nad lõid oma värava ja tahte poole pealt olid nad meist täna paremad," rääkis Belov kohtumise järel Soccernet.ee otseülekandes.

"Võttes arvesse meie märtsikuist seisu - miinus neli punkti, väga noor meeskond, pooled noortest mängijatest esimest korda Premiumis -, siis kindlasti oleme rahul. Sest meist oodati, et me oleme kümnendal kohal ja ei tule isegi miinustest plussi, aga tulime sealt välja ja mängijatele suur aplaus. Nad tahtsid, tulid, tõestasid, said ühe aasta võrra kogenumaks ja neil on päris hea ja kõva tulevik."

REKLAAM

Kas klubijuht saab täna lubada, et mängitakse Premium liigas ka uuel aastal? "Küsimus on selles, et litsentseerimisprotsessi esimesed kohtumised on juba toimunud ja seal ei ole probleemi, et Legion mängiks järgmisel aastal. Nüüd on vaja lahendada teised kriteeriumid ära ja kõik. Minu poolt võin öelda, et me ikka tahame seal olla. Sõltub paljudest olukordadest, aga Legion ei ole ainus klubi, kelle ees on selline küsimus tõstatatud."

Elva peatreener Veiko Haan seadis tänavuse hooaja eel eesmärgiks Premium liigasse tõusmise, kuid seda sportlikul alusel.

"Kõigepealt tahaks öelda suur tänu meestele, et nad pakkusid viimase pingutusega meile ja endale ka positiivse emotsiooni. Saime Premium liiga võistkonnast jagu. Meil ei olnud enam midagi kaotada, avasime päris palju. Läbi hooaja ei saa sellise mängupildiga mängida, kus tormame ühest väljakuotsast teise, aga täna mehed tahtsid. Hommikul kell pool üheksa hakkasime siiapoole sõitma ja kõik olid indu täis, et teeme selle mängu ka ikkagi tugevalt ära. Ma arvan, et väga positiivne emotsioon ja tulemus selle tasuks," rääkis ta.

Haani sõnul jäi mängu lõpus seisu veel põnevamaks pööramine väsimuse taha. "Värskust oli natuke liiga vähe. Oleks olnud nädalane paus, siis meile oleks see isegi paremini mõjunud. Viimased söödud viimasel kolmandikul jäid natuke pehmeks ja mõned spurdid jäid natuke aeglaseks," nentis ta.

Lõpu eel pidi Elva vahetama väravavahti, kui Mikk Markus Jänese asemele pidi tulema Karl Kruus, kes on vigastusega pikalt audis olnud. "Mikk Markusel läks vist pöial liigesest välja. Karl ei oleks tegelikult pidanud täna mängima, tal on põlv ikkagi valus ja haige ja ta oli lihtsalt igaks juhuks kaasas, kui midagi peaks Mikuga juhtuma," kommenteeris Haan.

Plaanid uueks hooajaks? "Kõik sõltus sellest, kus me uuel hooajal mängima hakkame. Meil oli tööd tehtud juba natuke ka selles suhtes, et mis siis saab, kui me Premium liigasse tõuseme. Kui me enam-vähem suudame koosseisu säilitada, siis lähme järgmisel aastal ka Premium liiga kohta püüdma. Kõik mehed leidsid, et me peaksime selle koha sportlikul printsiibil välja teenima ja siis on mõtet minna Premium liigasse. See aasta ei õnnestunud, järgmine aasta peame siis rohkem pingutama."

Täispikad intervjuud:

2 kommentaari

Martin Lavrov   •  
(90.191.11.***)
oleks ta ukroop siis juba oleks ka kõik finats korras, pea vastu...Õiget asja ajad! PS hea treener ei teeks paha nt Kink.
godzilla   •  
(85.253.233.***)
Mis see rahvus siia puutub???

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK