Benzema krüptoniit pani Real Madridi täiuslikule stardile päitsed pähe (0)

Penaltid ja Osasuna ei käi Karim Benzema jaoks kuidagi kokku. Foto: Scanpix / AP Photo / Manu Fernandez

Euroopa viies tippliigas oli seni vaid üks täiseduga jätkav meeskond, ent pühapäeva õhtu järel pole neid enam ühtegi - Real Madrid tegi kodus 1:1 viigi Osasunaga.

Sel hooajal kõik seitse liigamängu võitnud ja ka mõlemas Meistrite liiga kohtumises võidutsenud Real sai vigastuspausi järel tagasi esiründaja Karim Benzema, kuid skoori avas ikkagi vahepeal edukalt prantslase saapaid täitnud Vinicius Junior. 38. minutil oli Benzema brasiillase söödu napit postist mööda suunanud, 42. minutil lipsas Viniciuse enda madal tsenderdus aga Sergio Herrerast mööda ja Osasuna väravasse.

Ohjad näisid olevat Reali käes, ent Osasuna ründaja Kike Garcia arvas teisiti. Tsenderduse järel suunas ta pealöögi kavalalt väravale ning meetrikese jagu postide vahelt liiga kaugel väljas olnud Andrii Lunin ei jõudnud enam piisavalt taganeda - pall kukkus kaarega lati alla ja seis oli 1:1.

Real jõudis korduvalt viigiväravale lähedale, kuid löökides polnud lõplikku täpsust. Viimase veerandtunni alates avanes kodumeeskonnale lõpuks siiski kuldne šanss. Unai Garcia lükkas Herreraga silmitsi jõudnud Benzemad kahe käega selga ja ehkki peakohtunik Guillermo Cuadra lasi esialgu mängul jätkuda, tuli VAR-ilt peagi soovitus olukord üle vaadata. Kiire käik ekraani juurde tõi oodatud tulemuse - punane kaart Garciale, penalti Realile.

Lööma läks Benzema ise, kes oli silmitsi eelmisel hooajal suisa kaks korda tema tuju rikkunud mehega. Nimelt oli Benzemal aprillikuises liigamängus seitsme minuti jooksul kahel korral võimalus 11 meetrilt õnne proovida, aga toona tõrjus Herrera mõlemad tema penaltid. Nüüd ei pidanud Osasuna väravavaht sekkumagi, sest täiesti jõust virutama läinud prantslane saatis palli latti.

Minut hiljem sai Benzema palli väravasse, aga seekord fikseeriti talle VAR-i abiga ülinapp suluseis. Allesjäänud minutite jooksul jõudis Real mitu korda võiduväravaga ähvardada, aga kümenemeheline Osasuna korraldas veel ka ise ühe ehmatuse, kui vasakäär Moi Gomez otse õhust peale lõi ja pall napilt postist mööda lendas.

Lõppseis 1:1 tähendas, et varem koguni neljal korral La Liga hooaega seitsme järjestikuse võiduga alustanud Realil jääb see tänavu tegemata. Tabeliski langeti liidrikohalt teiseks, sest Barcelona väravate vahe on napilt parem.

Real Madrid - Osasuna 1:1 (1:0)