Cosmos alustas saaliliigat suure võiduga, Viimsi oli uustulnukaga hädas (galeriid!) (0)
Tiitlikaitsja Tallinna Cosmos jäi küll Coolbet saaliliiga avavoorus Rummu Dünamo vastu kaks korda kaotusseisu, aga võitis lõpuks suurelt 11:4. Viie väravaga hiilgas Jaroslav Lebid.
Cosmose eelmise hooaja finaalivastane Viimsi Smsraha oli aga hädas kõrgliiga uustulnuka Aruküla Radiusega. Viimsi oli kaks minutit ja 35 sekundit enne kohtumise lõppu 2:3 kaotusseisus, kuid võitis lõpuks 4:3.
Sillamäe Silmet alistas JK Kohila 5:3, kuigi Kohila avas skoori kaheksandal sekundil.
Kaks avavooru kohtumist on kavas homme, kui Tartu Ravens Futsal võõrustab Jõgeva Wolvesi ning Narva United Jõhvi Phoenixit.
Mitteametlikud protokollid (EJL-i kodulehelt):
22. oktoobril kell 14.00 Kohila spordihoones
Rummu Dünamo - Tallinna FC Cosmos 4:11 (2:4)
2. Dmitri Sui, 10. Aleksandr Seppago, 30. Stanislav Hmeljov, 40. Vladimir Ivanuško - 8. Mark Ivanov, 12. pen., 15., 25., 31., 31. Jaroslav Lebid, 18., 34. Dmitro Sorokin, 23. Boriss Poddubnõi, 38., 39. Marek Naal
Hoiatused: 11. Dmitri Sui, 34. Stanislav Hmeljov - 16. Marek Naal, 16. Mihhail Timošenko
Pealtvaatajaid: 42
Kohtunikud: Grigori Ošomkov, Neeme Neemlaid
Kolmas kohtunik: Andres Jahimaa
Rummu: Silver Lill, Sergei Mištšenko, Stanislav Hmeljov, Vitali Borovikov, Dmitri Sui, Arseni Hmeljov, Raido Luhaorg, Vladimir Ivanuško, Valeri Mihhailov, Aleksandr Seppago, Matvei Borodin.
Cosmos: Mihhail Timošenko, Mark Ivanov, Jaroslav Lebid, Boriss Poddubnõi, Deniss Vnukov, Dmitri Gabenko, Juan Romero, Marek Naal, Dmitro Sorokin.
22. oktoobril kell 18.00 Kohila spordihoones
JK Kohila - Sillamäe FC NPM Silmet 3:5 (1:3)
1. Taavi Aus, 36. Martin Heinaru, 39. Jaan-Kristjan Kaalma - 14. Vitali Andrejev, 18. Stanislav Gussev, 20., 20., 39. Jüri Dmitrenko
Hoiatused: 15. Jaan-Kristjan Kaalma - 13. Andrei Nazarov, 15., 28. Vitali Andrejev, 28. Jüri Dmitrenko, 40. Maksim Gontšarov
Eemaldamine: 28. Vitali Andrejev (Silmet)
Pealtvaatajaid: 97
Kohtunikud: Rasmus Maalinn, Dmitri Kulikov
Kolmas kohtunik: Andres Kuuse
Kohila: Madis Rajando, Martin Heinaru, Jaan-Kristjan Kaalma, Taavi Aus, Martin Taska, Nikolai Pulkkinen, Tanel Oeselg, Sten Mattias Oksaar, Rauno Kald, Anre Mitrovski, Lauri Lend, Georg Markus Tammverk, Teet Kallaste.
Silmet: Eduard Orehhov, Jüri Dmitrenko, Andrei Nazarov, Vitali Andrejev, Anton Mašinistov, Artjom Romanov, Maksim Gontšarov, Nikita Solovjov, Grigori Bõstrov, Artur Uljev, Stanislav Gussev, Roman Bažkov.
22. oktoobril kell 18.30 Viimsi Kooli spordikompleksis
Viimsi FC Smsraha - Aruküla Radius 4:3 (1:0)
20. Artjom Komlov, 36. Jevgeni Merkurjev, 38. Igor Vassiljev, 39. Artur Bõstrov - 21., 27. Rando Randjõe, 38. Kevin Sooaluste
Hoiatused: 3. Edwin Stüf, 9. Jevgeni Merkurjev, 30. Egert Peljo - 6., 31. Kuldar Võsar, 27. Ain Pähn, 28. Ergo Teino
Eemaldamine: 31. Kuldar Võsar (Aruküla)
Pealtvaatajaid: 63
Kohtunikud: Andrei Karhu, Lauri Salei
Kolmas kohtunik: Stella Tukia
Viimsi: Mark Boskin, Jevgeni Merkurjev, Artur Bõstrov, Edwin Stüf, Igor Vassiljev, Alex Renin, Daniil Tenitski, Egert Peljo, Ervin Stüf, Kirill Šustov, Nikita Stepanov, Aleksei Titenok, Artjom Komlov.
Aruküla: Oliver Vunder, Egert Heintare, Rando Randjõe, Kevin Sooaluste, Ergo Teino, Rainer Reinsaar, Kuldar Võsar, Ain Pähn, Mikk Sillaste, Rasmus Puusta, Rando Tamm, Tristan Saupõld, Aleksandr Azartšik, Hans-Kristjan Aasma.
Tabeliseis:
1. Tallinna FC Cosmos 1 1 0 0 11:4 3
2. Sillamäe FC NPM Silmet 1 1 0 0 5:3 3
3. Viimsi FC Smsraha 1 1 0 0 4:3 3
4. Jõhvi FC Phoenix 0 0 0 0 0:0 0
5. Narva United FC 0 0 0 0 0:0 0
6. Tartu Ravens Futsal 0 0 0 0 0:0 0
7. FC Jõgeva Wolves 0 0 0 0 0:0 0
8. Aruküla Radius 1 0 0 1 3:4 0
9. JK Kohila 1 0 0 1 3:5 0
10. Rummu Dünamo 1 0 0 1 4:11 0