Cosmos jõudis Meistrite liiga põhiturniirist ühe sammu kaugusele (1)

Cosmos on kodusel turniiril seni võimu näidanud. Foto: Brit Maria Tael

Eesti saalijalgpallimeister FC Cosmos sai Tallinnas Kalevi spordihallis peetaval UEFA Meistrite Liiga eelringi turniiril veel kindlama võidu kui päev varem, alistades 7:0 Walesi klubi FC Cardiffi.

Cosmos oli turniiri alustanud 8:3 võiduga iirlaste Dublini Blue Magicu üle. Teises mängus jagus väravarõõmu seitsmele mehele, kuid oma paremuse maksmapanekuks tuli Cosmosel mõnevõrra rohkem kannatlikkust ilmutada. Kui avamängus oldi juba kümnendaks minutiks kolme väravaga ees, siis nüüd avas Jaroslav Lebid skoori küll nelja minuti täitumise järel, aga teine tabamus sündis alles avapoolaja teises pooles.

Pausile mindi tänu Nikita Tšernei ja Juan Jose Molero väravatele siiski juba üsna turvalises 3:0 eduseisus. Teise poolaja keskel löödi kiirelt veel kaks väravat ja vormistati seejärel viimaste minutitega lõppskooriks 7:0.

Viimases alagrupimängus madistab Cosmos turniiri võidu nimel pühapäeval kell 18.30 Slovakkia meistri Luceneciga, kes võitis neljapäeval 6:3 Cardiffit ja reedel napilt 2:1 Blue Magicut. Oktoobris toimuvale Meistrite liiga põhiturniirile pääseb ainult eelringi alagrupi võitja ehk Cosmos või Lucenec.