Cosmos tegi teises finaalmängus Viimsile sama, mida Viimsi avalahingus neile (0)

Viimsi ja Cosmose vaheline finaal on olnud oodatult tasavägine. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Coolbet Saaliliiga teises finaalmängus kordus esimese stsenaarium, ainult peegelpildis. Napi võidu võttis võõrsil mänginud meeskond ehk Cosmos sai Viimsist 4:3 jagu ja viigistas finaalseeria seisu.

Külalised haarasid initsiatiivi kiirelt, juba kuuendaks minutiks oldi kahe väravaga ees. Esimene tabamus sündis Viimsi meeste ebaõnnestunud lahti mängust ja vaheltlõikest, teise puhul magati maha tagumise posti juurde hiilinud kogenud Boriss Poddubnõi. Pisut enne teist tabamust oli pall käinud ka Cosmose värava põiklatis. Õige pea suutis Edwin Stüf küll vahe jälle minimaalseks vähendada, ent pausile mindi ikkagi Cosmose eduseisus.

Nii jätkati teise poolaja keskpaigani, kuniks avavärava autor Deniss Vnukov Cosmose uuesti kahe väravaga ette viis. Vaid 24 sekundit hiljem lisas Pavel Rubel neljandagi tabamuse, ent Oleksandr Sorokini ja Ervin Stüfi tabamused tõid Viimsi neli ja pool minutit enne lõppu jälle minimaalsele kaugusele. Seejuures oli Stüfil kuus minutit enne lõppu kasutada ka kümne meetri karistuslöök, ent Viimsi väravavaht Keiver Ortiz suutis selle tõrjuda.

Kuna avamängu võitis 5:4 Viimsi, on kolme võiduni peetava finaalseeria seis nüüd 1:1 viigis. Kolmas kohtumine peetakse 14. mail ehk järgmisel laupäeval taas Cosmose kodusaaliks olevas Kiili spordihoones.