Depaysse uskuv de Boer: ma tean, et temast saab turniiri oluline lüli (Alaba: võtan penaltiolukorras süü endale) (0)

Foto: Scanpix / John Thys / Pool via AP

Täna kolmanda riigina (peale Itaaliat ja Belgiat) edasipääsu kaheksandikfinaali kindlustanud Holland tegi seda tänu 2:0 võidule Austria üle. Värava sai seejuures kirja Memphis Depay, keda kiitis peatreener Frank de Boer.

Hollandlaste loots Frank de Boer seletas, kuidas koondis on arenenud ning saatis kiidusõnad Memphis Depay ja Matthijs de Ligti suunas: "Meil tuleb areneda koos turniiriga. Just siis tekib tunne nagu oleksime ühtlane meeskond. Samasugune on olukord meie mängusüsteemiga, liinidega ... meil on olnud vestluseid teemal, kus me veel areneda saaksime."

"Memphis jõuab turniiriga veelgi paremaks minna. Järgnevates mängudes, mis saavad olema vägagi olulised, saab temast kõige tähtsam lüli. Ma olen vägagi kindel, et nii ka läheb. Tema teenis selle penalti ja tegi eeltöö väravasöödule. Ta teab, et võib mängida veel paremini, kuid küll turniir seda näitab."

"Matthijs tegi väga hea mängu. Mängisime hästi tiimina, aga otseloomulikult oli tema panus oluline. Tema pealöökide tugevus mängib olulist rolli ehk mind teeb rõõmsaks see, et ta on taas mängukõlblik. Ta on suurepärane pallur. Jurien Timber, kes asendas teda eelmises mängus, on samuti väga hea," ütles de Boer lõpetuseks.

REKLAAM

Võidu üle tundis head meelt ka poolkaitsja Frenkie de Jong, kes kinnitas EURO2020.com-ile, et pinged on maas: "Tegemist on perfektse stsenaariumiga: võitsime oma alagrupi üks mäng enne vooru lõppu. Viimases matšis pole enam pinget, kuid eesmärk on siiski võit koju tuua."

"Andsime avapoolajal palli selgelt liiga lihtsalt ära," seletas austerlaste loots Franco Foda ORF-ile. "Kutsusime hollandlasi ennast ära karistama. Jõudsime rünnakule paaril korral, kuid meie tsenderdused ebaõnnestusid. Me lihtsalt ei tekitanud piisavalt võimalusi. Me kas ei löönud või ei tsenderdanud - meil puudus eesmärk, me polnud piisavalt sihikindlad."

Austria koondise esinumber David Alaba tunnistas, et penalti määramine oli õige: "Olen uhke tiimi üle - me näitasime julgust. Me ei mänginud ründefaasis nii hästi, kui me oleks soovinud. Võtan vastutuse penalti eest. See oli valus." 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK