Eesti ei suutnud Rumeenialt play-off kohta röövida (hinda mängijaid!) (10)

Foto: Hendrik OsulaEesti koondis lõpetas oma seekordse valiktsükli 0:2 kaotusega Rumeenia vastu. Kodumeeskonnale tähendas tänane üleolek ühtlasi ka pääsu play-offidesse.

Mängu algus oli üpriski luurav – Rumeenia hoidis küll rohkem palli, aga esimeste teravamate võimalusteni jõudis just Eesti.

18. minutil proovis ligi 25 meetrilt täpsust Konstantin Vassiljev, kuid mehe löök lendas napilt väravast mööda.

Viis minutit hiljem oli taaskord ohtlik just Rumeenia värava all, kuid Tarmo Kingi tugeva kauglöögi suutis Ciprian Tatarusanu hea tõrjega võrgust eemal hoida.

Kodumeeskond ärkab..ja lööb

Siis ärkas ka kodumeeskond – kui 25. minutil pääsesid sinisärgid Bogdan Stancu eksimuse järel vaid ehmatusega, siis viie minuti pärast õnn enam eestlasi ei saatnud.

Eelnevalt värava all eksinud Stancu võeti trahvikastis Mikk Reintami poolt maha - tulemuseks 11-meetri trahvilöök, mille Ciprian Marica ka kindlalt võrku saatis.

Enne poolajavilet proovisid meie poolelt veel täpsust Joel Lindpere ja Tarmo kink, kuid mõlema mehe vasaku jala löögid lendasid mõne meetri jagu sihtmärgist mööda.

Pärast veerandtunnist pausi sai 49. minutil jälle löögile Tarmo Kink, kuid Ungaris leiba teeniva mehe pealöök lendas taaskord väravast mööda.

Järgmine märkimisväärne võimalus tekkis alles 76. minutil, kui Gheorghe Grozavi hea löögi suutis Pareiko nurgalöögiks tõrjuda. Kuus minutit hiljem Rumeenia aga enam ei halastanud ning paremalt äärelt tulnud tsenderduse suunas Ciprian Marica peaga kindlalt võrku – Getafe mehe õhtu teine tabamus ja 2:0 oli tõsiasi.

See jäigi mängu viimaseks teravamaks olukorraks ning lõpuvile tähendas, et Rumeenia pääses 2:0 võiduga play-offi. Eesti lõpetas valiktsükli seitsme punkti ja väravate vahega 6:20.