Eesti pidas vastu kahest poolajast ühe (6)

Foto: Jaanus NuutreEesti suutis Hollandis sealse superkoondise avapoolajal nulli peal hoida, kuid teisel kolmveerandtunnil lõid tulpidemaa mehed kolm vastuseta väravat ja jätkavad täiseduga.

Ühe gigavõimaluse tekitas ka Eesti: 79. minutil, kui kaotusseisuks oli veel 0:2, pääses Martin Vunk pärast Sergei Zenjovi ootamatut läbisöötu segamatult väravavahiga silmitsi ning Zenjov suutis talle ka kõrvale joosta, et söödu korral pall tühja võrku lükata, kuid Vunk ei söötnud, vaid vajutas ise peale ja saatis palli väravast üle. Sillamäe Kalevi poolkaitsjal ei jäänud seejärel üle muud, kui peast kinni võtta.

Eesti pidi käesolevas MM-valiksarjas vastu võtma ühe võidu kõrvale neljanda kaotuse. Teisipäeval on võimalus saldot paremaks muuta, kui Tallinnasse saabub Andorra koondis.

Esimesel poolajal väravad vaid suluseisust

Avapoolajal oli hollandlaste pallivaldamisprotsent üle 80, aga Eesti sai kaitses kenasti hakkama. Esimese 25 minuti jooksul olid ainsateks pealelöökideks kaks Wesley Sneijderi kauglööki, millest kumbgi suurt ohtu ei tekitanud.

REKLAAM

Hiljem mängiti pall Sneijderile juba karistusalasse ette, aga Istanbuli Galatasaray poolkaitsja jalg oli tolles olukorras ebatäpne. Seejärel lendas Arjen Robbeni kauge karistuslöök üle kõigi mängijate peade ohtlikult tagumise posti äärde ja Sergei Pareiko pidi ennast tõsiselt sirutama, et värav veel puhas hoida. 34. minutil lipsas kergete jalgadega Robben vasakult äärelt eestlaste vahelt läbi ja sisenes kasti, kuid tema löök terava nurga alt veeres tagumise posti kõrvalt mööda.

Kaks korda küll hollandlased enne vaheaega palli Eesti võrku lõid, aga mõlemal korral oli kohtunik vilistanud eelnevalt suluseisu. Robben sai vile eiramise eest ka kollase kaardi.

Eesti tekitas esimest korda vastaste värava all pisut ärevust 33. minutil, mil Konstantin Vassiljevi tsenderduse vaheltvõtmisel eksis puurivaht Kenneth Vermeer, aga Andres Oper esimesena lahtise pallini ei jõudnud. Poolaja viimase viie minutiga tegid eestlased ka oma esimesed pealelöögid, ent Operi üritus lendas tribüünile ja kahele järjestikusele Vassiljevi löögile terava nurga alt jäi ette Vermeer.

Teisel poolajal tuli kaas pealt ära

Teine poolaeg oli vaevalt alata jõudnud, kui Holland sai oma tahtmise kätte: Daryl Janmaati eeltöö järel suutis Rafael van der Vaart, kes asendas alates 36. minutist viga saanud Sneijderit, kastis välkkiirelt pöörata ja lükkas palli täpselt posti kõrvale sisse – 1:0.

Seejärel pidi Eesti muutma oma taktikat ja oranžidele särkidele hakati peale käima kõrgemalt. 70. minutil lõi teravust Vassiljev, kes puges mõnest vastasest mööda ja lükkas palli värava eest läbi. Teiseks poolajaks Operi välja vahetanud Sergei Zenjov mänguvahendini paraku ei jõudnud.

72. minutil lõi oma värava ära Robin van Persie, kes oli varem teisel poolajal paar võimalust kasutamata jätnud. Taas andis resultatiivse söödu paremkaitsja Janmaat ja van Persie suutis end värava ees Igor Morozovist vabaks joosta – 2:0.

Lõppseisu vormistas 84. minutil vahetusmees Ruben Schaken, kes jäi pärast van Persie tsenderdust tagumise posti juures vabaks ning sai palli endale rahulikult löögiks ette võtta ja täpse trajektoori välja arvestada – 3:0.

Protokoll:

kell 21:30 Amsterdam Arenal

Holland - Eesti  3:0 (0:0)
47. Rafael van der Vaart, 72. Robin van Persie, 84. Ruben Schaken

Hoiatus: 42. Arjen Robben
Peakohtunik: Vitali Meškov
Abikohtunikud: Nikolai Golubev, Vitali Drozdov
Neljas kohtunik: Vladimir Kazmenko (kõik Venemaa)

Holland: 1-Kenneth Vermeer, 2-Daryl Janmaat, 3-Stefan de Vrij, 4-Bruno Martins Indi, 5-Daley Blind, 6-Jonathan de Guzman (86. 16-Jordy Clasie), 7-Jeremain Lens (74. 17-Ruben Schaken), 8-Kevin Strootman, 9-Robin van Persie, 10-Wesley Sneijder (36. 20-Rafael van der Vaart), 11-Arjen Robben.
Varus: 23-Michel Vorm, 22-Maarten Stekelenburg, 12-Ricardo van Rhijn, 13-Ron Vlaar, 14-Joris Mathijsen, 15-Dirk Kuyt, 16-Jordy Clasie, 17-Ruben Schaken, 18-Tonny Trindade de Vilhena, 19-Siem de Jong, 20-Rafael van der Vaart, 21-Ola John.

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 17-Enar Jääger, 3-Igor Morozov, 15-Ragnar Klavan, 23-Taijo Teniste, 7-Sander Puri, 13-Martin Vunk, 14-Konstantin Vassiljev, 5-Dmitri Kruglov (62. 9-Tarmo Kink), 11-Henrik Ojamaa (77. 20-Joel Lindpere), 8-Andres Oper (46. 10-Sergei Zenjov).
Varus: 12-Pavel Londak, 2-Tihhon Šišov, 4-Raio Piiroja, 9-Tarmo Kink, 10-Sergei Zenjov, 16-Sergei Mošnikov, 18-Ats Purje, 20-Joel Lindpere, 21-Jarmo Ahjupera.

Tabeliseis:

#   Võistkond M Vi K - La P
1. Holland 5 5 0 0 16 - 2 15
2. Ungari 5 3 1 1 12 - 7 10
3. Rumeenia 5 3 1 1 10 - 6 10
4. Türgi 5 2 0 3 6 - 6 6
5. Eesti 5 1 0 4 1 - 9 3
6. Andorra 5 0 0 5 0 - 15 0

SEOTUD MÄNGUD
6 kommentaari

Patriot(BYL)   •  
(82.131.112.***)
Oper ikka veel mängib? Aeg muutub, aastad on läinud, aga see mees ikka tuleb platsile. Sorry, aga ta aeg on juba ammu läbi.
Flank   •  
(82.131.94.***)
Oper oli täitsa hea, mängis isegi paremini kui näiteks ründepartner Ojamaa.
maamesilane   •  
(90.190.251.***)
hindeid ka panema ?
sini-must-valge   •  
(89.235.217.***)
1.poolaeg 5+ 2.poolaeg 2-
Mis seal Rüütli peas toimis vaheajal - suur secret!
Kuid ma ei mõista järgmist,taktika esimesel poolajal
100% õigustas ennast, na huja oli vaja see vahetus?
Kas Tarmol tekkis mõte alistada Hollandi?
Oli ju kõik tippen toppen, Holland mulle paistis hakkas isegi vaikselt närverima...see kaotus on täielikult Rüütli hinge peal...
Lebouss   •  
(90.191.129.***)
Mis mõttes Rüütli hingele? Nii lolli juttu kuulen küll üle pika aja...
Vahetus oli täielikult õige, sest Oper oli juba suhtelislt väsinud ja ei jõudnud enam Hollandi kaitsetega võidu joosta ja survet teha.
Samuti tahtis Rüütli panustada Zenjovi kiirusele , sest teadis et kui mäng püsib 0-0 võib ees tekkida ründajatel ees jooksuruumi.

See vahetus nüüd tatikaliselt küll midagi ei muutnud ja pigem toodi lihtsalt uus värske mees väljakule. Põhimõttelislet jätkati täpselt samamoodi nagu esimene poolaeg..
tyyp   •  
(85.89.43.***)
minu meelest ei jäänud siin midagi rüütli hingele. tasemevahe tegi asjad selgeks lihtsalt. kas mõned tõesti uskusid, et me tuleme amsterdamist punktidega tagasi või?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK