Eesti sai alles mängu sisse, kui Soome pani sauna küdema (vaata galeriid + hinda mängijaid!) (7)

Eesti rahvuskoondis ei suutnud täna kahe aasta tagust vägitegu korrata, kui Soomele kaotati võõrsil kindlalt 0:3.

Küllaltki tugeva algkoosseisuga mängule läinud Martin Reim pani algkoosseisu tavapärastest vahetusmeestest vaid Joonas Tamme (keskkaitsesse) ning Brent Lepistu (poolkaitsesse). Esinduslik nimekiri aga tulemust ei toonud.

Esimene ehmatus tuli juba kümnendal minutil, kui nurgalöögi järel oli üksinda Juhani Ojala, õnneks oli siis kaptenipaela kandnud Mihkel Aksalu õige koha peal ning püüdis palli. Seejärel sai Eesti kümmekonnaks minutiks mängu enda kätte ja mitmel korral pääses hästi läbi paremal äärel tegutsenud Mattias Käit, paraku oli Fulhamis temaga koos mänginud Jesse Joronen Soome väravasuul vääriline partner, võttes korra palli ära isegi ristnurgast.

Edasi aga läks asi karmiks ja jalgpalli asemel oli paslik võrdluseid teha klassikalise Soome saunaga. 27. minutil tuli esimene, kui nurgalipu juures tegi Pyri Soiri tuimalt ära Joonas Tammele, Enar Jääger ei saanud pallile jalga vahele ning Aksalu ei jõudnud enam reageerida. Madal pall lendas teravalt võrku.

Viis minutit hiljem tuli juba teine. Eesti kaitse- ja poolkaitseliin mängiti üle ja mängijaid ei suudetud hästi katta. Soiri lükkas söödu ning keskelt tõusnud Robin Lod viis madala löögiga kodumeeskonna 2:0 ette.

Poolajal tehtud kahele vahetusele vastas Soome neljaga ning asjad paremuse poole ei liikunud. 54. minutil mängiti Eesti kaitsjad kiirrünnakuga piinlikult sõlme ning Lod lükkas täna teist korda palli võrku.

Teisel poolajal tehtud vangerduste järel muutus küll Eesti mäng pisut paremaks, aga peale meestele mänguaja andmise midagi muud positiivset Helsingist Maltale eriti kaasa võtta pole.