Eesti viiene kaitseliin hoidis võõrsil Kreeka kuival (galerii, statistika + hinda mängijaid! ) (2)

Viiese kaitseliiniga Eesti koondis sai võõrsil Kreeka vastu hakkama samaga nagu võõrsil Küprose vastu, tehes 0:0 viigi. Valikgrupis teisel kohal paiknev Kreeka oli küll domineerivam meeskond, aga nende parimateks momentideks jäid mõned pealöögid, millega Mihkel Aksalu sai hakkama.

Aksalu pidi juba neljandal minutil suurepärase tõrje tegema, tuues palli rusikatega posti äärest ära. 28. minutil pidi ta pareerima järgmise ohtliku peapalli, kui Kostas Fortounis riputas karistuslöögi trahvikasti ja Kostas Manolas võitis õhuvõitluse.

Avapoolaja esimesel poolel veeretasid kreeklased palli rahulikult ja eestlased seisid 5-4-1 formatsioonis ilma probleemideta, kui välja arvata esimesena mainitud olukord.

Poolaja teisel poolel tõstsid võõrustajad rohkem mängijaid kõrgemale, et Eesti kaitsjatele peavalu valmistada. Ohtlikke tsenderdusi toimetati kasti korduvalt, aga kolm sinisärkide keskkaitsjat olid õhuvõitlustes võidukad.

30. minutil lendas Tasos Donise ohtlik kauglöök napilt posti kõrvalt mööda. Poolaja ainsal üleminutil pillas Aksalu tema järgmise madala kauglöögi, aga Apostolos Vellios lõi tagasipõrganud palli terava nurga alt mööda.

Eesti avapoolajal kordagi ohtlikult löögile ei pääsenud. Ühe Taijo Teniste pika audiviske järel ennetas Ragnar Klavan küll puurivahti, aga tiimikaaslasteni jätk ei jõudnud.

53. minutil hüppas Kyriakos Papadopoulos Fortounise nurgalöögi ajal Klavani üle, kuid suunas palli mööda.

Eesti koondise kõige kurvem hetk saabus 68. minutil, mil Klavan võttis veaga kollase kaardi, mis jätab ta kodumängust Küprose vastu eemale.

Eesti lubavaim kontrarünnaku võimalus tekkis 69. minutil, kuid Mattias Käit ei suutnud tema ees olnud ainukest kaitsjat üle mängida.

Esimese vahetuse tegi soliidne Eesti alles 81. minutil, kui Ilja Antonov asendas keskväljal Aleksandr Dmitrijevit. Lõpus jäid eestlased küll surve alla, aga Enar Jääger ja Klavan lõid pallid puhtaks. Viimase nurgalöögi ajal püsti seisnud publik pidi pettuma ja lasi korraks lõpuvile järel ka ise vilet.