Ekspert Haalandi varju jäänud ründajatest: Lewandowskit ei panda enam tähelegi ja kes on Darwin Nunez? (3)

Erling Haaland on löönud Premier League'is kaheksa mänguga 14 väravat. Foto: Scanpix / Phil Noble / Reuters

Sellel sügisel on kõik pealkirjad röövinud endale 22-aastane Manchester City ründaja Erling Braut Haaland. Meeletus väravahoos norrakas on jätnud täiesti varju ülejäänud Euroopas pallivad tippründajad, arvab Premier League'i ekspert ja jalgpallikommentaator Dannar Leitmaa.

Suvel Dortmundi Borussiast Manchester Citysse siirdunud Haaland on oma uue klubi eest löönud 11 mänguga 17 väravat, millest 14 on sündinud Inglismaa kõrgliigas. Sellega on kesktormaja peitu jätnud oma konkurendid nii Suurbritannias kui ka mujal.

Viaplay kommentaator Leitmaa rääkis Soccernet.ee taskuhäälingus "Udune Albion" järgmist: "Kujuta ette, kui Haalandit ei oleks. Harry Kane'il on kaheksa mänguga seitse väravat! Ta tegi ka just rekordi: esimene mängija, kes on jõudnud [Premier League'is] 100 võõrsilväravani. Suurepärane rekord! Ja siis on mingi noor Norra poiss - või mis poiss ta enam on, suurt kasvu mees, kõvasti suurem kui mina -, kes liigub väljakul sedasi ... Kui kiire ta on! See on täiesti ebareaalne!

[Robert] Lewandowski lööb ka meeletus koguses väravaid. Minu arust on õnnetule Lewandowskile viimastel aastatel liiga tehtud Kuldse Jalgpalli valimistel, aga eks see on populaarsusküsitlus ja bla-bla-bla kõik muud asjad. Lewandowski on nüüd Barcelonas ja mul on tunne, et keegi ei pane teda tähelegi, sest Haaland lihtsalt röövib tähelepanu.

REKLAAM

Enne oli küsimus, kas Haaland või [Kylian] Mbappe on järgmise kümne aasta parim mängija. Hetkel Haaland pani sellise raketina minema! Mina ei uskunud. Eeldasin, et ta on suurepärane mängija, aga et ta sellise hooga läheb ... See on täiesti fenomenaalne ja liiga mõttes on sellest kurb. Kuningas on veel kõvem kuningas, ent printsi koht on vaba.

Mis on positiivne - üritan olla optimistlik, sest jalgpall on tore ja ka Inglismaa jalgpall on tore -, on see, et kui ma eelmistel aastatel teadlikult vältisin Manchester City mänge - vabandan juba kõikide fännide ees -, sest ilgelt igav oli, siis praegu on City meeskonna mängud ikka šõu! Sul on maailma kõige rikkam meeskond ja nad reaalselt mängivad nagu maailma kõige rikkam meeskond. Nad mängivad selliselt, et 2:0 seisu pealt ei tõmba mängu kokku, vaid lähevad löövad veel ja veel ja veel.

Esimese mängu järel ju Inglismaal ajakirjanikud rääkisid, et [suvel Liverpooliga liitunud ründaja] Darwin Nunez tuli ja hakkas kohe tegema, Haalandil ei olnud mäng kohe alguses nii hea. Vabandust, aga praegu: kes on Darwin Nunez? Parafraseerides Joel Lindpere kuulsat lauset. Temast ei räägi enam keegi. Kõik räägivad Haalandist.

Kui mingil hetkel võiks öelda, et see on natuke halb Inglise liiga jaoks, et City nii võimas on, siis see, et Haaland on teinud nii hullu hooaega, on põnev! See reaalselt on põnev!"

Kuula ja vaata "Udust Albioni" siit!

Saadet saab kuulata ka Soundcloudis:

Spotifys:

Ja Apple Podcastis:

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

IUdutuli   •  
(90.190.244.***)
Haha, ekspert.
Raimo Okas   •  
(85.253.81.***)
Darwin Nunez on Uruguayst pärit ründaja kes mängib Liverpoolis.
Raiko Leht   •  
(91.129.108.***)
Leena rohkem väravad kui Haaland liigad

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK