Endine Venemaa koondise kapten avas suu: mind võidakse vangi panna või isegi tappa, aga ma olen kategooriliselt sõja vastu (0)

Igor Denissov. Foto: Scanpix / Vassili Maksimov / AFP

Venemaa jalgpallikoondise endine kapten Igor Denissov avaldas, et on kategooriliselt sõja vastu ning mõistab oma koduriigi algatatud agressiooni täielikult hukka.

"See, mis toimub, on katastroof. See on õudne. Ma ei tea, kas mind pannakse nende lausete eest vangi või isegi tapetakse, aga ma tunnen, et pean selle välja ütlema," teatas Denissov kaasmaalasest ajakirjanikule Nobel Arustamjanile antud intervjuus.

Denissovi sõnul salvestas ta sõja alguspäevil video, milles anus Putinilt sõja lõpetamist, kuid Venemaa väljaanded keeldusid seda avalikustamast. "Ma olin valmis laskuma tema (Putini - toim.) ees põlvili, et ta sõjale lõpu teeks. Mida on väärt ühe mehe – mingi Denissovi – elu? Sain kohe aru, kuhu see asi välja jõuab. Kahjuks ei avalikustanud seda videot keegi," meenutas endine poolkaitsja.

"Ma kardan praegugi, aga pean need sõnad välja ütlema. Ma ei peida end kusagil, ma ei lähe kuhugi kaugele ära – ma lihtsalt ei taha seda," tunnistas Denissov. "Aga kuidas ma saan vaikida, kui ma ei pea seda õigeks? Ilmselgelt ütlen ma paljude arvates rumalaid asju, aga ma tunnen, et sellest on vaja rääkida."

REKLAAM

24. veebruaril, mil Venemaa Ukrainale kallale tungis, oli 54-kordne Venemaa koondislane enda sõnul täielikus šokis. "Ma olen väga tundlik inimene ... ma ei suuda kärbselegi liiga teha. See on katastroof. Täielik õudus," rääkis ta.

Tänaseks 38-aastane Denissov tunnistas intervjuus ühtlasi, et ei tunne ühtegi inimest, kes suudaks seletada, mille nimel Venemaa sõdib. "Võib-olla ma ei ole asjadega kursis ega tunne ajalugu, aga ma olen selle vastu. Ma olen kõige vastu, mille käigus inimesed surevad," sõnas ta.

Denissovi jalgpallurikarjääri parimad päevad möödusid aastail 2003-2013 Peterburi Zenitis, lisaks on ta esindanud ka Moskva suurklubisid Lokomotivi ja Dinamot ning Mahhatškala Anžit. Venemaa koondist esindas ta aastail 2008-2016 ning kandis 2012-2013 ka kaptenipaela.

Venemaa tippjalgpallurite hulgas on seni sõja avalikult hukka mõistnud ka Fjodor Smolov ning Nadežda Karpova. Märkimisväärse tegevusega on silma paistnud ka YouTube'i kanalit "KraSava" vedav Jevgeni Savin, kes aprillikuus valminud episoodis antud teemal Ukraina jalgpalluritele sõna andis ning toimuvast dokumentaali väntas.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK