Euroopast saadud raha aitas tugevdada Paide rahakotti, kuid seda peaks tegema ka mängijate müük (1)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 180. saade tuli tavapärasest erilisem, sest Kasper Elissaarel ja Ott Järvelal käis külas Paide Linnameeskonna tegevjuht Jaanus Pruuli. Muuhulgas piiluti ka klubi rahakotti.

"Väga palju on Eestis räägitud euromängude kontekstis rahast. UEFA-lt laekub Paidele solidaarsusmakseid 850 tuhande jagu. Kui palju sellest rahast juba kulutatud on?" tegi Elissaare jutuotsa lahti.

Pruuli hakkas otsas minema: "Ühtpidi tuleb seda raha UEFA poolt sisse, teistpidi potsatab iga päev postkasti paarkümmend arvet kõikvõimalike erinevate tegevuste peale: küll hotellid, kõik mänguga seonduv, toitlustus, turvateenistus ja nii edasi. Ma arvan, et suurusjärk pool miljonit kuni 600 tuhat on kulutatud ja kõik, mis üle selle, jääb sinna plusspoolele.

Paraku see reaalsus on selline, et lennukulud on kasvanud väga suureks. Meil kolme mängu peale oli see summa kokku ligi 200 tuhat. Sel aastal otsustasime ka kõik mängude ettevalmistused teha nii professionaalselt võistkonna jaoks kui võimalik ehk panna nad parimatesse tingimustesse, et sooritus oleks maksimaalne. Mitte see, et me peame nüüd mõtlema, et hoidsime hotelli pealt raha kokku või läksime kaks päeva liiga hilja kohale kuskile mängule.

REKLAAM

Eks see on neid kulusid ikkagi päris jõudsalt kasvatanud. Ja loomulikult meie Tallinna mängu reklaamikulud olid natuke suuremad kui eelmistel mängudel, aga me ei kulutanud seal teistpidi üüratuid summasid. Saime koostööpartneritega väga head diilid ja seda oli tegelikult meeldiv ka näha."

Elissaar jätkas: "Kui palju siis sellest rahast, mis nii öelda üle jääb, veel abi on? Et just seda eelarve poolt täita, sest alati on räägitud, et euromängud on klubidele ka eelarve mõttes väga oluline allikas."

"Noh kindlasti on. Ma ei tea teiste klubide eelarvepoliitikat ja strateegiat detailideni, aga ma arvan, et kõik tippklubid lähevad hooajale vastu natuke sellise miinuseelarvega. Eesmärgiga neid tulusid hooaja jooksul suurendada, on see siis mängijate müük või eurosarja edu. Meie jaoks sellel kolmandasse ringi jõudmisel ja läbi selle tulu teenimisel on mitu tasandit," hakkas Pruuli otsast minema.

"See kindlasti aitas eelarvet tugevdada. Asetas meid paremasse positsiooni, et kaasata uusi toetajaid. Eelkõige peame loomulikult arvestama seda, et see, mis me selle neljanda augusti mänguga korraldasime ja näitasime, võib tulla meile tulevikus päris hästi kasuks. Loomulikult loodame ikkagi seda, et need euromängud ja seal näidatud tase aitavad ka mõne mängija müügile kaasa."

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Denis Krestinin   •  
(82.131.45.***)
Deabease müük käib juba 2 nädalat, arvestades homse mänguga - 4 mängu kus teda ei kasutanud. Kokkuvõttes tuleb välja,et anderlechti vastu võiks küll mängida.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK