Eurosarjade vahekokkuvõte: konkurentsis 11 riiki, kellest suurim õnnestuja Inglismaa ja suurim põruja Itaalia (0)

Bodö/Glimti jalgpallur Hugo Vetlesen rõõmustamas Konverentsiliiga 1/8-finaalis AZ Alkmaari üle kahe mängu kokkuvõttes saavutatud 4:3 võidu üle. Foto: Scanpix / NTB / Terje Pedersen

Neljapäeva õhtul selgusid veerandfinalistid tugevuselt teises ja kolmandas eurosarjas ehk Euroopa liigas ja Konverentsiliigas. Koos Meistrite liiga veerandfinalistidega on eurosarjades konkurentsis veel 24 klubi, mis esindavad 11 riiki. Kes on esinenud hästi, kes lati alt läbi läinud?

Ainsa riigina on kõigis kolmes sarjas esindatud Inglismaa, kellel on Meistrite liigas kolm ning kahes ülejäänud eurosarjas üks veerandfinalist. Seitsmest eurohooaega alustanud klubist on konkurentsist langenud ainult Tottenham Hotspur, kes ei pääsenud Konverentsiliigas alagrupist edasi, ja Manchester United, kes kaotas Meistrite liiga 1/8-finaalis Madridi Atleticole.

Enam kui pooled euroteekonda alustanud klubid on konkurentsis ka Hispaanial, kellel on kolm esindajat Meistrite ja üks Euroopa liigas. Ülejäänud eurosarju seitsme meeskonnaga alustanud riigid on kandnud suuremaid kaotusi. Saksamaa on konkurentsis kolme ja Itaalia kõigest kahe klubiga, kusjuures Meistrite liiga veerandfinaalides pole Saapamaa üldse esindatud.

Kui Euroopa kõrgliigade edetabeli* neli esimest saavad eurosarjadesse saata seitse klubi, siis kaks järgmist kuus. Käimasoleval hooajal olid nendeks Prantsusmaa ja Portugal, kel mõlemal jätkuvalt konkurentsis kaks esindajat. Arusaadavalt valmistab see Portugalile rohkem rõõmu kui Prantsusmaale.

REKLAAM

Edetabelis kohtadel 7.-15. paiknevatele riikidele on ette nähtud viis eurosarjakohta. Ainsana neist on enam kui ühe klubiga esindatud Holland, kel on ette näidata kaks Konverentsiliiga veerandfinalisti. Sellest riikide rühmast on Austria, Venemaa, Ukraina, Belgia, Taani ja Türgi klubide eurohooaeg lõppenud, Šotimaa ja Tšehhil viiest alustanud klubist jätkab võistlusi üks.

Edetabeli TOP15-st väljaspool paiknevatest riikidest on eurosarja veerandfinaalides esindatud Kreeka ja Norra, kelle esindajad Thessaloniki PAOK ja Bodö/Glimt on mõlemad jõudnud kaheksa parema sekka Konverentsiliigas.

  • Meistrite liiga veerandfinalistid: Chelsea, Liverpool, Manchester City (Inglismaa), Müncheni Bayern (Saksamaa), Lissaboni Benfica (Portugal), Madridi Atletico, Madridi Real, Villarreal (Hispaania).
  • Euroopa liiga veerandfinalistid: West Ham United (Inglismaa), Lyoni Olympique (Prantsusmaa), Frankfurti Eintracht, RB Leipzig (Saksamaa), Atalanta (Itaalia), Braga (Portugal), Glasgow Rangers (Šotimaa), FC Barcelona (Hispaania).
  • Konverentsiliiga veerandfinalistid: Leicester City (Inglismaa), Praha Slavia (Tšehhi), Marseille Olympique (Prantsusmaa), Thessaloniki PAOK (Kreeka), AS Roma (Itaalia), Rotterdami Feyenoord, PSV Eindhoven (Holland), Bodö/Glimt (Norra).

* Oluline on märkida, et eurohooaja 2021-22 kohad jaotati hooaja 2019-20 eurohooaja lõpuks moodustunud pingerea alusel, nagu UEFA praktika ette näeb. Ajaline lõtk on paratamatu, et kevadel riiklikke meistrivõistlusi alustavad võistkonnad teaksid täpselt, mitu eurokohta mängus on. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK