FC Tallinn ja 16-aastane Kalimullin lustisid Kalju duubli vastu (0)

Igor Subbotin on teist mängu järjest teeninud mänguaega vaid duubelmeeskonnas. Foto: Mauri Levandi

Esiliiga B 22. vooru viimased mängud peeti eile õhtul, kui ühena neist võttis Nõmme Kalju U21 Hiiu kunstmurustaadionil vastu külla tulnud FC Tallinna. Liigatabelis 2. kohta hoidvad külalised alustasid uimaselt, ent eduka avapoolaja lõpu ja 16-aastase Maksim Kalimullini etendusega vajutati mängule pitser peale ja võeti 6:1 võit. Võidurõõmu tundsid ka JK Tallinna Kalev U21, Tartu JK Welco, FA Tartu Kalev ning JK Tabasalu.

Külalised alustasid kohtumist uimaselt ja kaljukad said seetõttu proovida õnne, oli siis põhjuseks vastaste kaitseliini passiivsus või nendepoolne lihtne eksimus, ent väravalukku ei suudetud sellegipoolest avada. Dvigateli staadioni meeskonnal läks niivõrd palju aega rütmi leidmisega, et esimene pealelöök ja seegi ebatäpne, sooritati alles ligi paarikümne minutilise mängu järel.

Kodumeeskond vastas sellele senise kõige ohtlikuma momendiga, kui Georgi Pasetšnik suunas mõõdetult palli tagumise posti kõrvale, ent Maksim Suhhomjatnikov tõrjus hüppelt palli viimasel hetkel minema.

Kalju tegi peagi sunnitud topeltvahetuse - kui varasemast sai üks mängija viga ja longates jätkas veel mängu, siis nüüd tegi teine mängija vastaste vea järel kukkudes õlale viga ja üsna kiirelt näidati, et tuleb vahetus teha ning kannatanu liikus jääkott õlal minema. Ajapikku hakkasid külalismängijad ärkama, rohkem vallati palli ja lõpuks tuli ka resultaat.

38. minutil teenis hoiatuskaardi kaljukate Richard Rõõm, kes peatas palli teekonna käega. Karistuslööki läks sooritama Kalimullin, kes lajatas mitte liialt tugevalt, ent täpse puutega nahkkera paremasse ristnurka, jättes vastaste väravavahile sisuliselt null võimalust - 0:1. Vähem, kui minut peale seda pani Viktor Plotnikov söödu kiirelt käima, Kalimullin leidis pikemaga Aleksandr Ossipovi, kes terava nurga alt saatis palli värava tagumisse nurka - 0:2.

Teisest poolajast oli möödunud pooleteist minuti jagu, kui seisuks tehti juba 0:3. Plotnikov jättis palli Kalimullinile, kel oli löögikoht olemas, ent too söötis edasi Kirill Nesterovile, kes nahkkera värava tagumisse nurka saatis. Ei möödunud palju, kui kodumeeskonna omad eksisid omal väljakupoolel tobeda valesööduga ning palli noppinud Plotnikov karistas nad loetud sekundid hiljem ära - 0:4.

Teist vooru järjest esinduse asemel duublis mänginud poolkaitsja Igor Subbotin sai kiirrünnakul proovida võõrustajate esimest korralikumat üritust teisel poolajal, ent külaliste puurivaht pareeris. Kalju karistusalas põrkus pall vahepeal korralikult mitmete mängijate vahel, kuniks külalismängija lõpuks lähedalt palli posti lajatas. FC Tallinn muudkui surus ja 70. minutil polnud kaugel ka väravalisa, ent Nesterovi kauglöök lendas latipõrkest üle.

78. minutil tegi Kalimullin vasakul äärel vastastele kiirusega uut ja vana, pani terava passi väravaesisele, kus vahetusest sekkunud Vassili Kulik esimese puutega väravavõrgu sahisema pani - 0:5. Lühikese perioodi jooksul oli kodumeeskonnal võimalik auvärav lüüa Emir Dikajevil, ent ei vabalt positsioonilt ega ka vaheltlõike järel ei suudetud palli kuidagi raamidesse saada.

86. minutil said võõrustajad auvärava siiski kätte, kui Dikajev võitis libistamisega palli Subbotinile, kes vajutas nahkkera kena löögiga värava tagumisse nurka - 1:5. Kolm minutit hiljem kukutas Rommi Siht omade karistusalas Albert Taari ja sellega teenisid külalised veel penalti, mida läks sooritama Kalimullin. Pall kindlalt paremale, kaljukate väravavaht samal ajal teiselepoole hüppamas ja nõnda oligi lõppseisuks 1:6 tehtud.

Esiliiga B 22. voor viis samal õhtul vastamisi ka JK Tallinna Kalevi U21 ja Läänemaa JK. Pealinlased said Sten Luhti ja ja Taavi Jürisoo tabamustest kirja 2:0 võidu.

Ka Tartus peeti tuliseid vastasseise. Eriti valusalt läks Tartu JK Tammeka U21 meeskonnal, kes alustas FA Tartu Kalevi vastu küll tugevalt, kuid jäid lõpuks alla 2:4. Tartu JK Welco alistas Raplamaa JK raskusteta - 3:0. Vooru avasid Tallinna JK Legion U21 ning JK Tabasalu, kellest viimane sai kirja 3:0 võidu.

Esiliiga B esikoht kuulub jätkuvalt JK Tabasalule. Järgnevad FC Tallinn ja JK Tallinna Kalev U21. Päris tabeli põhjas istub vaid kuus punkti kogunud Raplamaa JK.