Fernando Santos tutvustas valemit, kuidas ta pingile jäetud Ronaldoga endiselt hästi läbi saab (0)

Portugali peatreener Fernando Santos (vasakul) vestlemas Cristiano Ronaldoga. Foto: Scanpix / dpa / picture-alliance

Portugali jalgpallikoondise peatreener Fernando Santos langetas enne MM-i 1/8-finaali suure otsuse, kui jättis pingile Cristiano Ronaldo ja saatis edurivis väljakule 21-aastase Goncalo Ramose, kes lõi oma neljanda A-maavõistluse käigus kübaratriki ja aitas meeskonna Šveitsi vastu 6:1 võiduni.

"Mängisime täna väga hästi kõigis aspektides – meeskonnas jagus usaldust, enesekindlust ja hoogu. Treeningud on sujunud hästi ja nüüd toimis kõik sama kenasti ka mängus," sai Santos esmalt öelda paar sõna terve kohtumise kohta, kui pressikonverents suundus ettearvatud sängi ehk Ronaldo personaalküsimuse juurde. Miks? Kuidas suhtus ja mis nüüd edasi?

"Kordan veelkord seda, mida ütlesin eile – tegu polnud karistusega eelmises mängus juhtunu eest. Tollest asjast oleme rääkinud ja see on ammu lõpetatud. Tähtis on meeles pidada, et Ronaldo on maailma läbi aegade üks paremaid jalgpallureid. Samas peame otsuseid langetades mõtlema meeskonna kollektiivseid huvisid silmas pidades.

Kas tema roll ongi nüüd vahetusmängija oma? Mul on Cristianoga alati olnud väga lähedane suhe. Tunneme teineteist ajast, kui ta oli veel 18 ja mängis Lissaboni Sportingus. Me ei aja omavahel kunagi segamini inimlikku tasandit treeneri ja mängija omaga. Cristiano on väga tähtis mängija ükskõik millise meeskonna jaoks ja on ka Portugali jaoks.

REKLAAM

Praeguses karjääri faasis on ta pigem fikseeritud positsiooniga mängija, kes keskendub vastase karistusalale. Goncalo Ramos on aga väga dünaamiline, mida ka täna nägime. Neist mõlemast omakorda erineb Andre Silva. Mul on kolm eri tüüpi ründajat, keda täielikult usalda ja kasutan iga kord seda meest, keda sel hetkel õigeks pean. Olen niimoodi läbi terve karjääri talitanud."

Järgmist vastast Marokot nimetas Santos ohtlikuks meeskonnaks. "Mäletan 2018. aasta MM-il alagrupifaasis peetud mängu ja nad on väga võitluslik meeskond. Suur osa mu homsest päevast kulub tänase Maroko – Hispaania mängu analüüsimisele. Nende võidu põhjus polnud Hispaania tänane esitus, vaid Maroko enda kvaliteet. Ootan väga keerulist mängu.

Ütlesin ka pärast äsjast võitu riietusruumis mängijatele, et kui oleme liiga eufoorilised, siis me hakkame siin ja seal liiga palju lõbutsema. Jalgpall pole lõbus. Jah, mäng peab meeldima ja seda tuleb nautida, aga liiga palju lõbu tekitab probleeme ning muudab asjad keerulisemaks. Meie tänane hoiak oli täpselt õige."

Maroko – Portugal veerandfinaal mängitakse laupäeval Al Thumama staadionil, avavile antakse Eesti aja järgi kell 17.00. Maroko on läbi aegade neljas veerandfinaali jõudnud Aafrika riik ja esimene Araabiamaa, kes MM-il nii kaugele edenenud. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK