Flick päästis keskkaitsja viimasel hetkel ebameeldiva rekordi kordamisest, Neuer tegi oma ära (0)

Matthias Ginteri saatus: seni alati MM-idel kaasas, mitte kunagi väljakul. Antud taagast ta nüüd pääses, aga rõõmu see talle ei teinud. Foto: Scanpix / SPO / Picture Alliance / Sven Simo

Saksamaa jaoks krahhiga lõppenud MM-i jäi märkima Manuel Neueri rekord, teisest ja märksa negatiivsema kordamisest päästis Matthias Ginterit vaid peatreeneri Hansi Flicki armulikkus mõni minut enne viimase alagrupikohtumise lõppu. Iseasi, kuivõrd sakslased sellise õhtu järel üldse tahavad ja oskavad millelegi plussmärki külge kleepida.

Ginter oli nimelt ülilähedal, et tõusta jagama kahtlase väärtusega rekordit, mille ainuomanik on ka pärast tänast õhtut endiselt horvaat Anthony Šeric. Nimelt oli Ginter seni käinud Saksamaaga nii 2014. kui ka 2018. aasta MM-il, aga ei saanud seal sekundikski väljakule - ei kaheksa aasta eest tiitliga lõppenud seitsmemängulises seerias ega ka neli aastat tagasi, kui piirduti kolme alagrupikohtumisega.

Nüüd oli Ginteril mängudest Jaapani ja Hispaaniaga kirjas null minutit ning sama seis valitses, kui Saksamaa ja Costa Rica vahel 90 minutit täitusid. Kas teadis Flick ebameeldivast seeriast või otsustas lihtsalt Freiburgi keskkaitsjat usaldada, igatahes kolmandal üleminutil lubas ta Ginteri väljakule. Kaadrisse jäi Ginter paraku vaid lõpuvile järel, silmad pisarais.

REKLAAM

Tõsi, neljal mehel on kirjas Šericist rohkemgi mänge. Aga nii uruguaylane Martin Silva, itaallane Ivano Bordon, sakslane Eike Immel kui ka belglane Simon Mignolet on väravavahid, kelle karjäär esiteks veidi pikem ja kelle puhul platsile mittesaamine harjumuspärasem lugu.

Juba 2010. aastal MM-debüüdi teinud Neuerist sai aga 19. MM-idel peetud mänguga kõigi aegade rekordimees väravavahtide hulgas. Üleüldine rekord on võimalik tal ületada 2024. aasta MM-il, aga Neuer on siis juba 40-aastane. Praegu kuulub see 25 mänguga Lothar Matthäusile, Miroslav Klosel on MM-idel kirjas 24 kohtumist. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK