Flora peatreener Meistrite liiga kohtumiste eel: peame keskenduma esimesele mängule, kuid Juventus on lähemal kui eales varem (+ vastastest, koosseisust) (0)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tallinna FC Flora alustab sel neljapäeval oma teekonda Meistrite liigas. Naiskonna peatreener Aleksandra Ševoldajeva näeb esimeses vastases teatavat sarnasust Balti liigas vastas olnud FK Gintraga ning nendib, et tööd tehakse Juventusega kohtumise nimel.

Naiste Meistrite liiga esimeses ringis peetakse maha 15 miniturniiri, mille võitjaid ootab ees pääse teisele astmele. Sel aastal seisab eestlastel esmalt ees Iisraeli tšempion Kiryat Gat, kelles näeb Flora peatreener hiljutise duellipartneriga sarnaseid jooni.

"Mingisugune sarnasus on neil Gintraga (Flora kaotas neile Balti liigas 0:2 - L. J.) täitsa olemas: sellised võimsad ründajad ja päris korralik keskväli. Nad liigutavad palli päris kenasti ja on väga-väga teravad ka, kui üles lähevad. Nad oskavad nii individuaalselt kui ka võistkondlikult päris hästi erinevaid rünnakumustreid luua," lahkas Ševoldajeva Soccernet.ee-ga rääkides.

Võrreldes Floraga on Kiryat Gatis ka pisut välismaist (Brasiilia ja Ghana) verd ning seda on suvel veel lisandunud. "Tegu on ikkagi esiteks vähemalt poolprofi tasemel naiskonnaga, võib-olla on mingid mängijad täiesti täisprofid," teadis Flora loots rääkida. Floras toimetatakse suuresti õhinapõhiselt, kuigi otsustavaid samme ka naismängijate tasustamise osas on juba tehtud.

REKLAAM

Kuidas võiks kohtumist mõjutada see, et Flora hooaeg käib täie rauaga, kuid Kiryat Gat on uueks alles ette valmistumas? "See on üks faktoritest, aga see ei ole isoleeritud faktor. Kõik sõltub sellest, kui palju nad treeningmänge on mänginud ning kui palju neil on võistkond muutunud," leiab Ševoldajeva.

"Kui sul on üks ja sama võistkond mitu aastat koos mänginud-treeninud ja olnud sama treener, siis stiil ja see mäng on nii ära juba treenitud, et uuesti pihta hakata - teha kolm sõpruskohtumist ja hakata uuesti mängima - see ei tohiks nende jaoks väga suur takistus olla. Aga, kindlasti mingisugune faktor see on, et võib-olla kolm kuud hooaja sees oleks nad veel paremas vormis ja hoos kui praegusel hetkel."

Helina Tarkmeel kohtumises Gintraga. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Mingisuguseid ulmelisi nõudmisi endale siiski seatud ei ole. "Meie eesmärk on oma potentsiaal realiseerida ja võtta mäng korraga. Ma usun, et kui me sellega toime tuleme, siis me võime põhimõtteliselt ükskõik millega hakkama saada. See on lähenemine, mida oleme siiamaani kasutanud ja ma arvan, et see on pigem toiminud."

Siiski on pilk suunatud ka grammi võrra edasi, sest kui Kiryat Gat murtakse maha ja ka Juventus võidab oma esimese kohtumise, siis ootabki eestlannasid ees Itaalia suurklubi. "Kui tahad olla parim, siis sa pead võitma parimaid. Ja kui sa veel ei ole valmis võitma parimaid, siis sa pead võistlema parimatega, sest muidu ei ole mõtet," usub Ševoldajeva.

"Kui raske või kerge see saab olema, seda saab näha. Seda kogemust ja seda eesmärki me lähme sinna taga ajama, et lõppude lõpuks Juventusega ikkagi mängida. Seega peame esiteks keskenduma sellele esimesele mängule, sest et ega seal ka väga kerge vastane ei tule meile vastu. Aga tõepoolest, lähemal kui eales varem on see võimalus Juventusega mängida!"

Floral suuri koosseisumuresid ei ole. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Milline on seis mängijatega? "Üldiselt on see aasta läinud päris kenasti, aga siin Gintra vastu oli neljast tavapärasest ääremängijast alles vaid üks. Mari [Liis Lillemäe] käis testimas ja Nastja (Anastasia Ivanova - L. J.) läks nii südikalt  ühte väravat lööma, et löömise käigus põrkas väravapostiga kokku ja põrutas põlve ära. Pigem olemegi võtnud tal seda koormust tsipakene maha, seega Nastja osas on hetkel selline äraootav olukord," selgitas Ševoldajeva. 

Võistkonnaga ei reisinud kaasa äärekaitsja Maarja Saulep, keda on vaevamas tõsisem vigastus. Väljakule pole oodata ka nädalavahetusel ülipikalt vigastuspausilt naasnud kaptenit Kristiina Tullust, kelle jaoks tulevad säärase kaliibriga kohtumised pisut liiga vara. Praha Slaviast testimiselt naasnud ääreründaja Mari Liis Lillemäe kuulub Flora koosseisu.

Tallinna FC Flora peab oma esimese Meistrite liiga kohtumise Kiryat Gatiga sel neljapäeval Eesti aja järgi kell 16.30. Otsepilti näitab Soccernet TV. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK