Haavatud Eesti näitas südi mängu, kuid Kreeka jäi liiga kõvaks pähkliks (galeriid!) (2)

Foto: Brit Maria Tael

Ilma mitmete oluliseimate mängijatega ajaloo esimesele Rahvuste liiga mängule vastu läinud Eesti jäi A Le Coq Arenal alla Kreekale.

Koondise peatreener Martin Reim tuli juba algrivistuse valimisel välja nii mõnegi üllatusega. Kui Mattias Käidi ja Ragnar Klavani puudumine oli eelnevalt teada, siis algkoosseisu jaoks ei olnud ka mängukõlbulikud Taijo Teniste ning Joonas Tamm. Avaminutist pääsesid seega murule näiteks Madis Vihmann, Gert Kams, aga ehk suureima üllatusena senise hooaja Poola tugevuselt kuuendas liigas pallinud Konstantin Vassiljev.

Kreeka alustas mängu eeldatult intensiivselt ja juba neljandal minutil mängiti kaitseliini seljataha löögile Petros Mantalos. Esiposti kõrvale suundunud löögile vastas aga korraliku tõrjega Mihkel Aksalu.

Aga omad võimalused tekkisid ka Eestile. Kümnendal minutil pääses Eesti paremast äärest kiirrünnakule, Henrik Ojamaa leidis tsenderdusega karistusala tagumises nurgas olnud Siim Lutsu, kel õnnestus kaitsja ka üle mängida. Parema jala löök läks siiski esipostist mööda.

14. minutil said kreeklased avavärava kätte. Vassilis Torosidise tsenderduse järel suunas Kostas Mitroglou palli Eesti keskkaitsjate vahelt peaga Kostas Fortounis jalale, kes Aksaluga silmitsi pääsedes ei eksinud. 0:1.

REKLAAM

Kreeklaste rünnakuga oli Eesti kaitseliin ka värava järel hädas - korduvalt olid ohtlikud külaliste teravad tsenderdused, aga tihtipeale polnud kreeklased ise ootamatult jalale langenud pallide jaoks valmis.

25. minutil sai Vassiljev vastase väravast umbes 30 meetri kauguselt ootamatult palju vaba ruumi. Legendaarne poolkaitsja kasutas selle ka ära, kuid terava ja madala löögi tõrjus alumisest nurgast Ateena AEK puurilukk Vassileios Barkas.

Umbes kümmekond minutit enne poolaja lõppu suutis Eesti niivõrd tugeva surve Kreeka väravale peale panna, et nurgalöögi eel üritas Kreeka simuleerimisele sarnaseid võtteid kasutada. "Eesti rong" siiski midagi muud  peale hetkelise madina ei põhjustanud ning kreeklaste väravavaht püüdis tsenderduse kindlalt.

40. minutil oli nii Kreeka kui Fortounise teine värav millimeetrite kaugusel, kui Olympiacose mehe karistuslöök 30-meetrilt läks üle kõigi peade ning põrkus tagumise posti pihta.

Poolaja viimase momendina viis publikumi infarkti äärele Nikita Baranov. Eesti nurgalöögi järel maandus pall keskväljal olnud Baranovi jalal, kes suutis palli kaotada. Kams jõudis Eesti õnneks olukorda lappima ning kreeklased kontrat ära ei suutnud kasutada. Puhkepausile mindi seega Eesti minimaalses kaotusseisus.

55. minutil nurgalöögi olukorras Eesti rong toimis. Vassiljevi nurgalööki ründas Luts, kuid pall kukkus Eesti keskväljamaestrole tagasi. Järgnes madal tsenderdus, mida eestlased ei suutnud värava ees sisse susata.

Üldiselt kuulus teise poolaja alguses territoriaalne ülekaal Eestile, kuid selle väravavõimalusteks vormistamiseks kiputi hätta jääma. 65. minutil sai hoopis Kreeka kaks väga head šanssi. Fortounise karistuslöögi terava nurga alt tõrjus esipostist Aksalu, minut hiljem keerutas Dimitris Pelkas ülinapilt tagumisest postist palli mööda.

71. minutil jõudis Eesti 100%-lise võimaluseni. Ojamaa pääses äärest putku, kuid värava ees ei suutnud Luts suurepärast tsenderdust raamidesse suunata. 

76. minutil sai Ojamaa platsi teisest servast tsenderdama, kuid nurgalöögi tõttu ette jäänud Eesti keskkaitsjad ei saanud pallile pead vahele. Eesti heale tempole vajutas pitseri 83. minutil platsile jooksnud fänn.

Kreeka tegeles viimased paarkümmend minutit mängust peamiselt eduseisu kindlustamisega. Kuna Eesti asus üha suuremate jõududega rünnakule, siis kaitseliini jäänud augud üritas Kreeka ära kasutada. Mitmest heast hilisest võimalusest hoolimata lõppes mäng Kreeka 1:0 võiduga.

Alagrupi esimeses mängus alistas Eesti teisipäevane vastane Soome koduväljakul 1:0 Ungari.

Protokoll:

8. septembril kell 21.45 A. Le Coq Arenal

Eesti - Kreeka 0:1 (0:1)
14. Kostas Fortounis

Hoiatused: 45. Karol Mets, 65. Nikita Baranov
Mänguolud: +18, pilves ilm, muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 5567
Peakohtunik
: Serdar Gözübüyük
Abikohtunikud: Davie Goossens, Charles Schaap
Neljas kohtunik: Jan de Vries (kõik Holland)

Eesti: Mihkel Aksalu, Gert Kams, Nikita Baranov, Madis Vihmann, Karol Mets, Artur Pikk, Artjom Dmitrijev, Konstantin Vassiljev, Henrik Ojamaa (80. Joonas Tamm), Siim Luts (85. Sander Puri), Henri Anier (63. Sergei Zenjov).
Varus: Sergei Lepmets, Matvei Igonen, Joonas Tamm, Marek Kaljumäe, Sander Puri, Ats Purje, Sergei Zenjov, Ilja Antonov, Enar Jääger, Ken Kallaste, Taijo Teniste.

Kreeka: Vassileios Barkas, Konstantinos Manolas, Andreas Bouchalakis (78. Alexandros Tziolis), Konstantinos Fourtounis, Konstantinos Mitroglou (50. Anastasios Bakasetas), Vassileios Torosidis, Dimitrios Kourbelis, Dimitrios Pelkas, Sokratis Papastathopoulos, Petros Mantalos, Charalambos Lykogiannis.
Varus: Orestis Karnezis, Andreas Gianniotis, Dimitris Kolovetsios, Georgios Tzavellas, Alexandros Tziolis, Lazaros Christodoulopoulos, Zeca Jose Carlos Goncalves-Rodrigues, Efthimios Koulouris, Anastasios Bakasetas, Anastasios Donis, Dimitrios Giannoulis, Marios Oikonomou.

Statistika (Eesti:Kreeka):

                       I pa   II pa   Kokku
Pealelöögid            3:6    6:6     9:12 
Pealelöögid väravale   2:2    3:3     2:5
Postid/latid           0:1    0:0     0:1
Nurgalöögid            2:0    2:8     4:8
Suluseisud             0:2    0:0     0:2
Vead                   7:0    6:8     13:8

Tabeliseis:

Koht
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
1
1
0
0
1:0
3
2.
Soome
1
1
0
0
1:0
3
3.
1
0
0
1
0:1
0
4.
Ungari
1
0
0
1
0:1
0

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
2 kommentaari

Soc   •  
(37.157.102.***)
Kas tõesti on alati vaja teha kõik vahetused!? Justkui see oleks mingi kohustus. Olen arvamusel, et Reim tappis meie mängu ajal mil olime leidnud hea tempo, sünnergia ja tahtmist värav ära lüüa. Viimase 15 minuti jooksul sisuliselt kogu ründeliin väljavahetatud... Puri ei suutnud üldse mängu sisse tulla (ja eks see ei olegi alati lihtne. Ning seda enam, et Luts oli väga aktiivne on näiteks Puri vahetus täiesti küsitav. Samuti ka Ojamaa väljavahetamine).
to Reim   •  
(90.191.247.***)
tee oma valik, Ojamaa või Kams. Viimase puhul arvesta seda et saboteerib esimest ja sabotööri mängitada on häbiväärne, pigem too sisse Teniste.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK