Häberli: minu jaoks oli ilmselge, et Kostjat asendab just Poom (3)

Thomas Häberli. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondise peatreener Thomas Häberli tõdes pärast Walesilt saadud 0:1 kaotust, et kapten Konstantin Vassiljevi jalalihase venitus loetud minutid enne mängu algust raskendas meeskonna olukorda märkimisväärselt, kuid teise poolaja esituse üle võib sellegipoolest uhkust tunda.

"Kostja venitas jalalihast ja me ei tahtnud hakata riske võtma," tunnistas Häberli. "Pidime kümme minutit enne mängu algust vahetuse tegema. See ei olnud mõistagi lihtne - Kostja on kapten ja üks meie olulisematest mängijatest. Pidime täna ka ilma [Vladislav] Kreidata hakkama saama, see oli väga keeruline."

Vassiljevi koha keskväljal võttis sisse Markus Poom, aga mitte näiteks Bogdan Vaštšuk. Miks? "See oli minu jaoks lihtne otsus," ütles peatreener. "Markus on standardolukordade puhul tugevam, minu jaoks oli algusest peale selge, et tema asendab Kostjat."

Kuivõrd nii Kreida kui Henri Anier jätsid mängu liigsete kollaste kaartide tõttu vahele, tuli algkoosseisus ellu viia veel muudatusi, mis seisnesid Karol Metsa paigutamises keskväljale ja Sergei Zenjovi liigutamises ründeliini Erik Sorga kõrvale.

REKLAAM

"Zenjov on ründaja ja Karol suudab mängida number kuue positsioonil. See ongi tegelikult ainuke põhjus, leidsime, et nii on mõistlik," kommenteeris Häberli muudatusi.

Mängust: "Wales alustas väga intensiivselt ja olime kaitstes korraliku surve all, aga nende värav tuli minu arvates liiga lihtsalt. 20-25 minuti möödudes saime mängu korralikult sisse ja minu arvates oli mängupilt võrdne. Teine poolaeg oli minu arvates väga hea. Arvan, et võime selle üle uhked olla."

Vaheajajuttudest: "Rääkisime, et peame olema julgemad, tegema neile rohkem pressingut ja asi läkski paremaks. Nad hakkasid seetõttu eksima, mis tähendab, et meie plaan töötas. Muudatuste elluviimine võtab enamasti aega, aga saime sellega hakkama."

Walesi ajakirjanikud uurisid Häberlilt, kuidas valmistus Eesti 196 sentimeetri pikkuse ründekolli Kieffer Moore'i taltsutamiseks. "Vahet pole, olgu see Moore, [Patrik] Schick või [Romelu] Lukaku. Meil on Joonas Tamm - ta sai väga hästi hakkama," kiitis Häberli oma keskkaitsjat. "Me ei valmistunud tema vastu mängimiseks spetsiaalselt, sest Walesil on ka palju teisi mängijaid, kes võivad üllatada."

Mõnevõrra olude sunnil alustas täna paremkaitses Tartu Tammeka mängumees Taijo Teniste, kel sellest hooajast mängupraktikat napib. "Mul on tema üle väga hea meel," rõõmustas Häberli. "Tal polnud lihtne mäng, aga ta tuli edukalt toime. Olen rõõmus, et ta oli piisavalt heas vormis, et tiimi aidata ja ta sai sellega hakkama."

Millised on emotsioonid lõpptulemuse osas? "Olen mõistagi pettunud. Kogu meeskond teab, et see ei ole hea, aga kaotust tuleb osata tunnistada. Vahel tuleb lihtsalt leppida sellega, et vastane oli täna parem. Aga ma olen kindel, et juba homme saame mängule tagasi vaadata, vigadest õppida ja endi üle uhked olla," lausus Häberli.

Jäänud on veel kaks valikmängu, kui võõrsil minnakse vastamisi Belgia ja Tšehhiga, kuid neljandast kohast Eesti niikuinii enam kõrgemale tõusta ei saa. "Belgia ja Tšehhi on väga-väga tugevad. Peame mängima nii, nagu Walesi vastu teisel poolajal. Tahame ka Belgias oma mängu mängida, mitte ainult kaitsta," on Häberli kindel.

Kuivõrd tabelikoha mõttes Eesti jaoks enam midagi mängus ei ole, siis kas viimastes mängudes võib näha ka koosseisuga eksperimenteerimist? "Uute asjade kasutamine Belgia vastu kõlab nagu kooliraha ettemaks," muigas Häberli. "Näitasime terve aasta jooksul, et me ei taha ainult kaitsta, vaid ka oma mängu mängida. Selleks vajame me oma parimaid mängijaid ning muidugi ka ohtralt julgust."

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
3 kommentaari

A. Polõnski   •  
(88.196.48.***)
Esimene poolaeg oli Poom väga saamatu. Tegelikult kogu meeskond, sest mängujuhti lihtsalt ei olnud. Õnneks teisel poolajal saadi jalad kõhu alt välja. smas kaitses mängimist ei saa Poomile usaldada, las jääb lõpuni keskpoolikuks. Kahjuks Vassiljevit hetkel ei suuda nagunii keegi asendada. Selline olukord siis 'ootamatult' tekkinud.
stranglers   •  
(176.46.31.***)
kas eestis ei ole tõesti ühtki keskväljadirigenti? vassiljev ilmselt ikka igavesti ei mängi.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Esimene vs teine poolaeg nagu öö ja päev tõesti. Kui me suudame iga vastase vastu nii mingites faasides mängida, nagu teisel poolajal, siis ei peaks kedagi kartma. Väravavõimalused tuleb muidugi ka ära realiseerida. Igatahes tundub et oleme õige suuna ja kursi leidnud nüüd. On mida edasi jahvatada.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK