Häberli: näitasime, et oleme paremad kui D, aga C-s püsimine on Eesti jaoks raske ülesanne (7)

Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

Eesti koondise peatreener Thomas Häberli rõõmustas, et tema hoolealused suutsid UEFA Rahvuste liigas C-divisjoni tagasi tõusta, olgugi et teise poolaja esitus kodus Malta vastu ei rahuldanud teda sugugi.

"Mängisime erinevad poolajad," kommenteeris Häberli lõpuvile järel Viaplay otseülekandes. "Esimesel poolajal olin tõeliselt rahul, kuidas me mängisime ja hakkama saime. Teadsime, et Malta võib hästi palliga mängida, aga saime hästi hakkama ja näitasime ise Sapi ja Zenjoviga kiirust. Teisel poolajal ei mänginud me soovitult - lõpuks on seis 2:1, aga peame teisest poolajast veel rääkima."

Mis teisel poolajal siis juhtus? "Muidugi võtsid nad palju riske, seda juhtub tihti, aga meie ise ei mänginud palli vastu hästi - tegime mõned sammud vähem ja peame sellest riietusruumis rääkima. Lõpuks skoorisime ja võitsime, aga peame paremini tegutsema."

Kui suur kergendus on see, et võiduga tagati pääs tagasi C-divisjoni? "Nüüd me teame, et oleme paremad kui D. Peame nüüd näitama, et suudame C-s püsida, sest Eesti jaoks on see raske ülesanne. Näis - palju sõltub alati ka loosist. Aga muidugi on hea meel, et oleme paremad kui D."

REKLAAM

Kui palju lihtsamaks muudab see tulemus eesseisva mängu San Marinoga võõrsil? "Kindlasti oleks see erinev ja keerulisem, kui me vajaksime sealt näiteks kaheväravalist võitu, aga loomulikult üritame me seal ikkagi võita."

Ka mängujärgsel pressikonverentsil rõhutas Häberli, et C-divisjoni tõusmine oli koondisele väga oluline. "Peame olema väga õnnelikud, sest näitasime, et oleme D-divisjonist paremad. See on kõige tähtsam asi, sest me ei ole varem näidanud, et oleme võimelised mängima C-divisjonis. Nüüd saame öelda, et näitasime midagi väljakul. Me ei ole ainult rääkinud, vaid seda ka väljakul näidanud. Me oleme võimelised D-divisjonist paremini mängima ja nüüd näeme, mis tasemele suudame jääda. Võit on kõige olulisem. Peame meeskonnana töötama, aga loomulikult peame oma kvaliteeti parandama, nagu alati."

Miks ei alustanud äärtel Vlasi Sinjavski ja Taijo Teniste, vaid Ken Kallaste ja Henrik Ojamaa. "Ken oli kogu aeg valmis, aga Taijo polnud kindel, kas ta saab mängida. Me ei tahtnud, et mõlemal äärel oleksid kaitsjad. Otsustasime [ründavatest mängijatest] Ojamaa kasuks, et ääred oleksid balansist väljas. Olime kindlad, et Ken saab mängida. Taijo osas ei olnud kindlad."

Mannetust teisest poolajast: "Jah, nad said punase kaardi. Ma ei ole kindel, et nad domineerisid, aga meie mängisime halvasti. See vastab tõele. Esimese poolajaga olen väga rahul, sest olime lähedal rohkematele väravatele. Penalti mõjutab kõiki. 1:1 oli meie jaoks halb ja me ei saanud sellega hakkama. Praegu on raske öelda, miks nii juhtus. Me ei ole sellistes olukordades palju olnud. Küsimus võib olla selles, et Eesti ei võida sageli rahvusvahelisi mänge. Maltal on kvaliteeti, oleme seda varasemalt näinud. Olime teisel poolajal esimesed 30 minutit hädas, aga lõime 2:1 ja saime enesekindluse tagasi. Peame veel nendest 30 minutist rääkima."

Häberli lisas, et Kallaste vahetati pärast esimest poolaega peavalu tõttu välja ja esimese poolaja lõpus penaltiolukorras jalale haiget saanud Zenjovi saatus selgub lähiajal. Ta märkis, et San Marino vastu minnakse parima võimaliku koosseisuga.

SEOTUD MÄNGUD
7 kommentaari

Tipneri väravapost   •  
(87.119.177.***)
See on demoraliseeriv jutt peatreenerilt - vaja oleks öelda, et C tasemel võib kõike juhtuda ning oleme ennegi hambaid näidanud ka tippsatside vastu
Jaak   •  
(82.131.45.***)
Inglise keeles oligi see jutt pisut pehmem
Jaak   •  
(82.131.45.***)
Aga mis San Msrino mängu puudutab,siis võiks anda nüüdki mängida meestele,kes seda muidu vägem saavad. Vallner värsvasse,Shein ja Kirss põhisse. Tunjovile ja Baranovile minuteid jne
Poborsky   •  
(91.129.102.***)
Jaak, nõus, hea, et sellele tähelepanu pöörasid. Sellist mängu, kus midagi kaalul pole, on Eesti koondisel väga harva. Ka sõpruskohtumised on tavaliselt enne tähtsamaid mänge ja neidki tuleb pidada põhikoosseisudega. Liiatigi enam sõprusmänge eriti polegi,
Arvan, et ükskõik milline eksperimentaalkoosseis praegustest koondisse valitud meestest saaks San Marino vastu enam-vähem hakkama.
Raiko Leht   •  
(91.129.105.***)
Jaak see treeneri ostus
nonoh   •  
(90.190.28.***)
Arvan, et nii lähebki, nagu Jaak ennustab.
rainer44   •  
(80.235.120.***)
Nõus, ainult et Vallneri asmel jätaks ikka Heina väravasse.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK