Häberli: oleme väga pettunud, et ei saanud pärast sellist võitlust mitte midagi kätte. Mäng kestab 90, mitte 85 minutit (2)

Thomas Häberli. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise peatreener Thomas Häberli sõnas pärast EM-valiksarjas Austrialt saadud valusat 1:2 kaotust, et meeskond on tulemuses pettunud.

"Muidugi oleme väga pettunud, et ei saanud pärast sellist võitlust mitte midagi, aga peame sellega leppima. Mäng kestab 90, mitte 85 minutit. Meeskond oli väga julge ja mängisime piiri peal üks-üks olukordades austerlaste vastu. See oli ainus viis midagi saavutada. Olime nende pressingu tõttu sunnitud rohkem pikki palle mängima. Sellest ei piisanud ja peame edasi töötama," kommenteeris Eesti peaatreener.

Kui tulemus kõrvale jätta, siis milline oli suurem pilt? "Olen veidi vihane, et ei saanud tulemust kätte. Olen ka veidi emotsionaalne ja võib-olla homme on sellest lihtsam rääkida. Me tahtsime tulemusest kinni hoida, aga meile löödi teisel poolajal rikošetist värav. Mulle meeldis, et pingutasime, kahjuks ei saanud midagi kätte."

Vaheajal suures plaanis midagi ei muudetud. "Tavalised jutud olid. Rääkisime olukordadest, kus pidime paremini tegutsema. Pidime tagaliinis palli kiiremini liigutama, ei tohtinud olukordadesse hiljaks jääda ja pidime olema julged, nagu olid Pikk ja Sinjavski. Plaan oli samasugune nagu esimesel poolajal," rääkis Häberli.

REKLAAM

Eestil oli palju õnne, eriti avapoolajal, aga lõpuks just õnnetud põrked said saatuslikuks. Häberli ei soovinud sel teemal pikemalt rääkida. "Sa saad selle, mida väärid. Minu töös ei tohiks õnnest rääkida. Esitus oli okei, aga tulemus mitte."

Samamoodi ei soovinud Häberli pikemalt rääkida Austria viigiväravast, mis sündis pärast Eesti nurgalööki kontrarünnakust. "Mängus on palju 50-50 olukordi, neist mõni saab sulle sellisel tasemel saatuslikuks. Mõnes olukorras mängisime liiga riskantselt ja midagi ei juhtunud."

Mida esitus Austria vastu näitas ja mida järgmisteks mängudeks kaasa võtta? "Me suudame väga tugevate meeskondadega võidelda. Austrial on väga palju jõudu, eriti üks-üks ja lahtiste pallide olukordades. Üritasime kõik mängu panna ja võtsime ka natuke riske. Olime julged, aga ei pidanud lõpuni vastu. Olime lähedal, aga mitte piisavalt lähedal, et saada punkte.

Suutsime lüüa värava. Järgmises mängus on võib-olla natuke lihtsam [Aserbaidžaani vastu] jalgpalli mängida. Täna oli väga raske. Järgmine mäng tuleb teistsugune ja siis saame rohkem palliga mängida," sõnas Häberli, lisades, et meeskond kohanes pärast mulluseid D-divisjoni kohtumisi märtsikuises koondiseaknas kõrgema tempoga hästi.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
2 kommentaari

Jälgija   •  
(46.131.33.***)
Ole täitsa ja tee need vahetused varem ära, kui näha on, et mehed on silmnähtavalt läbi. See ei ole esimene kord kui antakse mäng ära tänu vahetuste bläckile.
purgeenius   •  
(90.190.193.***)
Treener mõtles, et 120 minutit kestab mäng ja hoidis tösse mehi tykk aega sees. Pole hullu

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK