Häberli: peame õppima D-divisjoni armastama, muidu me seal edukad pole (4)

Thomas Häberli. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti jalgpallikoondise peatreener Thomas Häberli sõnas enne Rahvuste liiga D-divisjoni kohtumisi, et viimase kahe kuu jooksul on olnud oluline leppida valusa tõega - C-divisjoni jäämist ei oldud väärt. Kui Eestil on soov sinna tagasi tõusta, tuleb šveitslase sõnutsi võtta D-divisjoni mänge San Marino ja Maltaga väga tõsiselt.

Häberli kutsus koondisesse 28 mängijat, sest lisaks 2. juuni kodumängule San Marinoga ja 9. juunil võõrsil peetavale duellile Maltaga peetakse 13. juunil võõrsil maavõistlus Albaaniaga. Lisaks üritatakse leida mängupartnerit 5. juuniks, kuid selle maavõistluse toimumine on endiselt lahtine. "Me arvestame praegu ikkagi 5. juuni mänguga. See tähendaks, et lühikese aja jooksul peame neli koondisemängu, lisaks mängitakse Eesti liigas selle nädala jooksul veel kaks kohtumist," selgitas Häberli pika nimekirja tagamaid.

"Ega me mängude järjekorda valida saa. Esmalt peame võitlema selle nimel, et saada neljas mäng. Tahaksime 5. juunil kindlasti kodumängu, aga väikeriigil ei ole alati lihtne valida. On nagu on. Hea, et saime viimaseks kohtumiseks mängu Albaaniaga," lisas ta.

Maavõistlus(ed) pakuvad ka võimalust rohkem mehi katsetada ning põhimängijatele puhkust anda. "Mõnes mõttes peame lähtuma lihtsalt matemaatikast. Mehed ei saa iga paari päeva tagant mängida, seega saavad võimaluse kõik. Ja nad väärivad seda, näiteks Robi minutid jäid viimati väga nappideks, aga ta on enamat väärt," tõi Häberli eraldi välja ründaja Robert Kirsi.

REKLAAM

Ta tõdes, et Rahvuste liigas püstitatud eesmärk saab olla vaid esikoht ja tagasi C-divisjoni pääsemine. "Seis on vist esmakordselt Eesti jaoks täiesti teistsugune. Varem on olnud vaja viimast kohta vältida, nüüd on vaja esikoht saada. Tahame loomulikult võita alati kõiki mänge, aga Malta vastu on see kindlasti realistlikum kui Belgia vastu. Esimene mäng tuleb kindlasti võita. Maltal jagub taset - nad on võitnud Lätit, võitnud Küprost. Peame olema ennekõike nutikad ja kannatlikud," tutvustas Häberli plaane.

Valusast allajäämisest Küprosele on möödas ligi kaks kuud. Kuidas vahepealne aeg peatreeneri ja mängijate jaoks möödus? "Oleme pärast seda palju omavahel rääkinud. Esmalt peame leppima sellega, et C-divisjoni jäämist me lihtsalt ei väärinud, sest me ei suutnud piisavalt hästi mängida. Nüüd ootab meid ees D-divisjon ja peame õppima seda armastama. Muidu me seal hästi ei mängi," oli Häberli konkreetne.

SEOTUD LOOD
4 kommentaari

IUdutuli   •  
(90.190.240.***)
Armastama? Niimoodi me ei pääsegi välja sealt.
Ott Pabbo   •  
(46.131.24.***)
Mängime D-liigas kuni E-liiga luuakse.
annah1   •  
(159.48.53.***)
Armuda? See ei vii meid sealt välja.
https://fivenightsatfreddys.online
Alexej Lvov   •  
(82.147.181.***)
Ainult 5 viimast aastat.... OÜ Pohlak @ Perzon (san-marino 1-1),
Meie ,,pisike,, Kes oli _ Ger või Bel (0-8)
Siis Voolaid , ka tubli ....
Ja nüüd lõppude lõpuks Super Trenner (СYPRUS - ESTONIA 2-0)
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////Moskvas pabistavad Tsaari,
Eestis pabistavad Karvast ! Один хуй!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK