Heina ametivend küpsetas korraliku piruka, eestlane mängis Arsenali kaotusmängus kaasa poolaja (video eksimusest!) (3)

Eesti koondise esiväravavaht Karl Jakob Hein mängis sõpruskohtumises Londoni Arsenali eest kaasa ühe poolaja, kui Šotimaa pronksimeeskond Hibernian nad 2:1 üle mängis.

Avapoolajal seisis Arsenali puurisuul Arthur Okwonko ja 21. minutil asus Hibernian ka Martin Boyle'i väravast mängu juhtima. Sealjuures oli tegu Okwonko suure prohmakaga, kui puurilukk pallist mööda lõi ja sellega ründajale palli tühja väravasse löömise vaeva jättis.

Teisel poolajal ehk Heina-ajal oli kätte jõudnud 69. minut, kui Daniel Mackay mängu teise värava lõi ja seisuks 2:0 tegi.

Vaid neli minutit hiljem sai Nicolas Pepe penaltipunktilt võimaluse Arsenali kaotusseisu vähendada, kuid jättis selle kasutamata. Kuigi 82. minutil lõi Emile Smith Rowe ühe värava tagasi, ei suutnud Arsenal 1:2 kaotusest enamat.

Arsenali tavapärastest põhimeestest mängisid ühes Heinaga teise poolaja kaasa Alexandre Lacazette, Thomas Partey, Hector Bellerin ning juba nimetatud Pepe ja Smith Rowe. Algkoosseisumeestest, kes ka teise poolaja platsil veetsid, on nimekaimateks Sead Kolašinac, Mohamed Elneny ja Cedric Soares.

Tegu oli Arsenali kahe hooaja vahel peetavatest sõprusmängudest esimesega. 17. juulil kohtutakse Šotimaa meisterklubi Rangersi, 25. juulil Itaalia tšempioni Milano Interi, 1. augustil Meistrite liiga võitnud Londoni Chelsea ja 8. augustil Tottenham Hotspuriga.