Henn: küsimus polnud motivatsioonis, vaid kuhjunud väsimuses (Post: kaotasime punkte) (1)

Foto: Brit Maria Tael (arhiiv)

Viljandi Tulevikuga 2:2 viigi teinud FC Flora peatreener Jürgen Henn tunnistas, et eurosarja alagrupiturniiri kõrvalt on Premium liigas hoo säilitamine väljakutse, kuid ta ei aktsepteeri seejuures mingeid vabandusi.

"Ma arvan, et tegu ei olnud motivatsiooniga, vaid pigem natuke kuhjunud väismusega," otsis Henn kaotatud punktidele põhjendust. "Kindlasti ei olnud asi tahtmises, kuigi see võib nii välja paista. Tähtis on lõppkokkuvõttes see, et suutsime 2:0 pealt tagasi tulla, see üks punkt võib ka lõpuks päris väärtuslik olla."

"Kindlasti on see meie jaoks väljakutse ja me oleme ise ka enda jaoks natuke uues olukorras, aga mingisuguseid vabandusi me tuua ei taha, ei saa ega ole mõtet. Olukord on küll väljakutsuv, aga me peame õppima häälestuma ja ümber lülituma nende mängude vahel."

REKLAAM

Juba neljapäeval ootab Florat ees võõrsilmäng Belgradi Partizaniga, kuid Viljandisse sõideti siiski peaaegu parimas võimalikus rivistuses. "Ilmselgelt [peame tegema kompromisse sarjade vahel]," tunnistas Henn.

"See on väljakutse mitte ainult meile, vaid kõigile klubidele Euroopas, kes peavad kõiki sarju mängima. Arvestades ka seda, kui tihedalt meil mängud on, et meil jäid hooaja alguses mõned mängud ära ja need on nüüd väga kokku pressitud. Selge on see, et väga head hoogu kogu aeg kõikides mängudes ja sarjades on keeruline säilitada. Aga ma ütlen veelkord, et see ei ole vabandus, vaid väljakutse, millest peame üle olema."

Henn kinnitas, et hoolimata 11-punktilisest vahest (Floral on ka kaks mängu vähem peetud) on eesmärgiks igal juhul FCI Levadia kinni püüda ja neist mööduda. "Mängida on veel piisavalt. Ülesanne ei ole kindlasti lihtne, aga meil on nendega veel kaks korda mängida ja kindlasti on see eesmärk meil kuklas," ütles ta.

Nädala alguses Tuleviku peatreeneritoolile naasnud Sander Post ütles, et tal ei olnud tegelikult selle töö järele igatsust. "Ise ma sellise otsuse tegin [eelmise hooaja lõpus], et vajasin puhkust, aga mingite asjade kokkulangemisel olen siin tagasi," lisas ta.

Kuna Tulevik läks kahe väravaga juhtima, leidis Post mängu järel, et pigem näeb ta seda viiki kui kaotatud võidupunkte: "Täna olid kõik eeldused olemas, et me oleks pidanud Flora alistama. Aga ei ole hullu,  enne mängu oleks me viigipunktiga kindlasti rahul olnud. See oli meie poolt maksimum pingutus."

Meeskond püüdleb endiselt esikuuiku suunas, kuid sinna jõudmine on äärmiselt keeruline. "[Esikuuiku] eesmärk oli meil natuke varem juba. Praegu on raske. Kui läheb õnneks, on väga hästi. Meie eesmärgiks on kõik järele jäänud mängud võita," ütles Post.

Värske peatreener ei soovinud Jaanus Reiteli lahkumisega seotud asjaoludest rääkida ("Ma arvan, et sellest peaks rääkima klubi, klubi juhtivad isikud."), kuid kinnitas, et tema ei ole mitte lihtsalt kohusetäitja, vaid Tuleviku peatreener hooaja lõpuni.

Täispikad intervjuud:

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

golgolgol   •  
(91.129.99.***)
Mida selle väsimusega Partizani vastu veel tehakse või yldse Konverentsliiga võõrsilmängudes? Kõik märgid on juba ammu näidanud, et koosseis on õhuke. Toonud siis mõni täiendus.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK