Hingestatud Kreeka langetas Venemaa (1)

Kreeka rahvuskoondis alistas A-alagrupi kolmandas voorus Venemaa 1:0 ja pääses alagrupist teisena edasi, saates venelased koju.

Kindla favoriidina mängule vastu läinud Venemaa alustas ründavalt, esimesel 20 minutil oli mäng väga lahtine ja häid võimalusi langes mõlemale poole.

Seejärel kandus aga mäng üha rohkem ja rohkem ühte auku, kuid vastu ootusi viis Giorgos Karagounis kreeklased esimese poolaja lõpus 1:0 juhtima.

Värav sündis küljeaudijärgsest olukorrast, kui Sergei Ignaševitši peast pall Kreeka kaptenile täpselt jooksu peale ette sattus. Karagounis tegi paar kiiremat sammu ja saatis mänguvahendi Vjatšeslav Malafejevi külje alt väravasse.

Teine poolaeg jätkus peamiselt Venemaa survega, kuid parimad võimalused langesid esialgu Kreekale. Vasakkaitsja Giorgos Tzavellas suutis palli ka karistuslöögist ristlatti saata.

Hoolimata venelaste katsetustest ei suudetud endale väga häid võimalusi luua ja Kreeka puuri kaitsev Michalis Sifakis imetõrjeid tegema ei pidanud.

Kuna samal ajal alistasid tšehhid Poola samuti 1:0, langes Venemaa grupis esikohalt kolmandaks ning edasi pääsesid Tšehhi ja Kreeka. Kreeklased ootavad vastaseks B-alagrupi võitjat.