Hispaania hõivas dramaatilise lõpuga maailma trooni! (45)

Hispaania koondis võitis läbi aegade esimese maailmameistritiitli, murdes pingelises finaalis hollandlaste südamed Andres Iniesta 116. minuti väravaga.

Finaalmängu normaal- ja lisaaeg pakkusid mõlemale meeskonnale piisavalt palju võimalusi kohtumise saatuse otsustamiseks, kuid lõpplahendus sündis alles penaltiseeria ootuses.

Kümmekond minutit enne lisaaja lõppu väljakule kümnekesi jäänud hollandlased murti kiirrünnakul, kui Iniesta sai söödu Cesc Fabregaselt ning vallandas täpse löögiga hispaanlaste võidupeo.

Mõlemapoolsed võimalused

REKLAAM

Finaali avapoolaeg ei pakkunud väravaid ega ka kuigi palju võimalusi nendeks, kuid see-eest oli heitlus äärmiselt võitluslik ja pingeline. Peakohtunik Howard Webb pidi varakult hoiatuste jagamisega alustama ning ühtekokku leidsid omaniku 14 kollast kaarti.

Juba viiendal minutil pääses Sergio Ramos penaltipunkti juurest peaga löögile, aga Maarten Stekelenburgi tõrje päästis hollandlasest varasest külmast dušist. Tulpidemaa ehk parim võimalus sündis omakorda poolaja viimastel minutitel, kui Iker Casillas sai posti kõrvalt napilt tõrjutud Arjen Robbeni soorituse.

Tõsisemaks andmiseks läks teisel perioodil, mil Robben pääses kahel korral läbijooksule, kuid ei suutnud kummalgi korral palli Casillasest mööda toimetada. Hispaania oli lõpu eel teravam ning omas samuti paari head väravavõimalust, ent Ramose ja David Villa lähilöögid lendasid vastavalt üle värava ja vastu kaitsjat.

Holland murdub lõpuks

Lisaajal muutus heitlus veelgi lahtisemaks, sest väsimus sundis kaitsjaid üha rohkem eksima, aga skoor ei tahtnud siiski kuidagi avaneda. Fabregas järgis Robbeni eeskuju, jättes kasutamata üks-üks olukorra, ning teise värava all osutus hollandlaste hea pealöök ebatäpseks.

Hispaanlastel oli veel mitu head võimalust - küll oli õhus penalti, küll sahises küljevõrk ning küll lendasid pealelöögid napilt mööda, aga mitte kuidagi ei tahtnud väravavõrgud sahiseda. 11 minutit enne lõppu jäi Holland kümnekesi, kui Heitinga teenis hispaanlaste rünnaku takistamise eest kollase kaardi.

Lõpuks võttis La Furia Roja oma tahtmise loetud minutid enne lõppu, kui pall põrkas kiirrünnakul Fabregasele ning ta mängis sööduga kaitsest läbi Iniesta, kes näitas otsustaval hetkel kindlat jalga. Hollandlased üritasid veel, mis nad üritasid, aga kolmandast MM-finaali kaotusest neil pääsu ei olnud.


Holland - Hispaania la. 0:1 (0:0, 0:0, 0:0)
116. Iniesta

Hoiatused: 15. van Persie, 22. van Bommel, 28. de Jong, 54. van Bronckhorst, 57., 109. Heitinga, 84. Robben, 111. van der Wiel, 117. Mathijsen - 16. Puyol, 23. Ramos, 67. Capdevila, 118. Iniesta, 120+1. Xavi
Eemaldamine: 109. Heitinga

Holland: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, John Heitinga, Joris Mathijsen, Giovanni van Bronckhorst (105. Edson Braafheid), Mark van Bommel, Dirk Kuyt (71. Eljero Elia), Nigel de Jong (99. Rafael van der Vaart), Robin van Persie, Wesley Sneijder, Arjen Robben.

Hispaania: Iker Casillas, Gerard Pique, Carles Puyol, Andres Iniesta, David Villa (105. Fernando Torres), Xavi, Joan Capdevila, Xabi Alonso (87. Cesc Fabregas), Sergio Ramos, Sergio Busquets, Pedro (60. Jesus Navas).

LIVE-ülekanne:

SEOTUD LOOD
45 kommentaari

maamesilane   •  
(90.190.251.***)
no mees kes ei sööda ei löö ka,robben omas mahlas -mölisev hollandi löust ja van bommel-täis malts
asd   •  
(62.65.60.***)
VÕTA VÄLJA HOLLAND !
Risto07   •  
(217.159.226.***)
HHHHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Risto07   •  
(217.159.226.***)
PARIM VÕITIS!!!! SUPER!
wenur111   •  
(82.131.34.***)
Kaheksajalg Paul ei eksi... :D
mikk989   •  
(90.191.142.***)
Taunikud võitsidki ära. Kõik läbi ussim"""i,mis neil tuli,ei mõjunud veenvalt üldse. Erapooletuna ütleks,et oli neid,kes mängisid paremat jalgpalli.
football2u   •  
(217.159.245.***)
HHHIIISSSPPPAAANNNNIIIIAAAA!!!!!!!!!!
maamesilane   •  
(90.190.251.***)
mees kes ei sööda ja van persii jäid vähemalt väärikaks,aga junn kobistaja snaider möliseb vist poolaastat takkapihta.Võitis parim
Interi Fänn   •  
(82.131.41.***)
WOOOOOOOOOOOOO!!!!!Elagu Hispaania!!!!!
gTc   •  
(82.131.105.***)
Parem meeskond võitis :D
.   •  
(85.253.47.***)
Viva La Espana. La Furja Roja , elagu hispaania.
Freddy   •  
(62.78.199.***)
Parem meeskond võitis ilmselgelt. Hispaania on praegu ikkagi võimas. Isegi oma parimat mängu mitte mängides domineerivad vastaseid. Robben on maailma üksluisem mängija vist :D
zlatankarl   •  
(87.119.177.***)
ärge haukuge robbeni kallal , Casillias on lihcalt maailmaklassi väravavaht, aga jh oleks pidanud ära lööma küll , kahju hollandlastest, eestist ka väiksem riik ja kolmas kord MM finaal kaotada :/ aga ma võin julgelt öelda et Webb tegi VÄGA sita mängu ! nii ühe kui ka teise poolt
wenur111   •  
(82.131.34.***)
Webb ei teinud sitta mängu. Mängu lõpp läks aint käest, muidu ikka suutis kontrolli all hoida.
wenur111   •  
(82.131.34.***)
Webb ei teinud sitta mängu, lõpp läks küll käest, aga ülejäänud mängu ikkagi kontrollis.
random   •  
(90.191.153.***)
50-50 olukorras läksid ikka hispaanlaste kasuks, puyol sikutas robbenit, viimane jäi püsti, oli kaardi koht, samas heitinga pani õrnalt käe iniesta õlale ja see vajus. snejderi karistuslöök põrkas 5m vasakule fabregasest üle otsajoone - väravalöök. jah, de jongi tegutsemine oli kole, aga iniesta tegutsemine van bommeli vastu samuti, mis jäi üldse webbile märkamatuks. enne väravaolukorda tehti eliale viga teiselpool. iniesta pole mulle kunagi meeldinud, koguaeg pikali maas, vähemalt kolmandiku juhtudel põhjuseta. mis siin ikka, finaalis ei olnud tiimid, keda ootasin sinna, aga olin siiski hollandi poolt
maamesilane   •  
(90.190.251.***)
de jong oleks pidanud punase saama,aga webb kuses
zlatankarl   •  
(87.119.177.***)
to random   •  
(82.131.20.***)
täiesti erapooletuna öeldes tundub, et sina küll objektiivselt jalgpalli vaadata ei suuda/oska
maamesilane   •  
(90.190.251.***)
hommikust mürsud ja miinid! õelge parem targad mehed,miks kohtunik enne väravat nurgalööki ei andnud,kas oli mingi viga vä,olukorda ta ju nägi,pärast enam värki ei korratud.
kindral   •  
(91.156.41.***)
Sina kes sa kommenterisid kell 1:30, vastates randomile, mulle tundub, et sa oled see, kes ei suutnud erapooletuna mängu jälgida. Sest mängu otsustajateks olid 2 meest. Iniesta ja Webb. Iniesta oleks pidanud punase saama selle närvide altvedamise eest ning van Bommeli löömise/jalatahapanemise eest!!
Võitis kõige valem meeskond, sest mitte ühtegi ausat ja veenvat võitu sel turniiril!
Risto07   •  
(217.159.226.***)
to kindral.

Mine sa ka õige perse!
Eks ta ole tavaline, et hakkatakse süüdistama kohtunikke ja kõike muud, et polnud õnne ja muud sitta halamine!!!
PARIM VÕITIS!

Webb oleks võinud ka Van Bommelile punase anada ja paljudele teistele, niiet ärge jonnige.
JA ÜKS EKSIMUS, see NURGALÖÖK. Mis see juurde andnud oleks?
1 eksimus ja kohe nutt lahti.

HISPAANIA ON SEDA VÄÄRT!
eelmisele   •  
(82.131.29.***)
Nurgalöök oleks toonud penaltid, või vähemalt hoidnuks Iniesta värava ära, idikas.
Risto07   •  
(217.159.226.***)
to eelmisele.

Mida sa õigustad, samamoodi oleks muutunud seis ka siis, kui van bommel oleks punase teeninud v misiganes?
Seda enam tagasi ei saaaa!!
Hispaania võitis ja niiongi!
kindral   •  
(91.156.41.***)
Risto07, paistab, et sa oled ebaausa mängu pooldaja. Ükskõik mis vahenditega, aga oma naiskond peab sul võitma? On nii? Ole siis õnnelik oma näitetrupi meistritiitli üle ning kui aega saad võid Ausa Mängu põhimõtteid natukene uurida!
Ma ei süüdistanud kohtunikke, ma süüdistasin kohtunikku, kes tegi väga halba tööd. Heaküll, möönan, too jaapanlasest neljas kohtunik tegi samamoodi ühe eksimuse kui Webbi ei teavitanud sellest Iniesta aru kaotamise situatsioonist. Juhtus see ju kõik tema nina all. Hispaania naised kukkusid aga iga puudutuse peale, väljaarvatud Puyol, kes suurema osa ajast ainukesena suutis jalgadel püsida.
Ja hispaania naiskond tegi turniiri jooksul ainult ühe korraliku mängu, seda Saksamaa vastu. Muud mängud jobistati kuidagi ära. Tuletan meelde villa lööki vastasele näkku ja torrese suurepärast näitlemisoskust Tšiiliga mängides. Samamoodi talitas ta ka ühes hilisemas mängus....ei mäleta praegu enam kes oli vastaseks. Igaljuhul päädis tema etteaste vastase teise kollasega ning punasega.
Hmm...ja mis juhtus Paraguai penalti ajal?? Seda mäletad veel? Ennem kui Paraguai vend sai palli puutuda olid 4 hispaanlannat juba kastis sees. Hiljem nägi kohtunik vea ära teise penalti juures ning õnneks tühistas selle.
Siinjuures sulle mõningad videod, milledest esimene on küll pisut kehv, aga seal on vähemalt 1 tüüp koguaeg ühe jalaga kastis sees, samal ajal hoides kätega kinni paraguailasest.

http://www.youtube.com/watch?v=v2UA9KmrFhE


david villa löök:

http://www.youtube.com/watch?v=ZbpJJoFzYck


neiu torrese etendus:

http://www.youtube.com/watch?v=oRsQ5-Nq0js
mt013   •  
(90.190.243.***)
no kohtunik ei teinud ainult 1 kaht viga:D, mõlemad viimased kollased, millest üks tõi kaasa punase, oli puhas kuldgloobuse vääriline näitlemine ineasta poolt. muidu hea mängija, aga no krt finaalis siuke eit olla ja ainult pikali hüpata, pole normaalne, tema vääris seda väravat kõige vähem. ükskõik kes oleks võinud hispaanlastest selle lüüa. Kaart jagatakse selle eest kui vastane kukub, kui püsti jääd pole mingit viga, nagu näha pole vaja hispaanlasi puudutadagi et kollaseid teenida, sellise mänguga hispaania seda ära teeninud, kahjuu hollandlastest.
hmm   •  
(62.65.60.***)
näitlemine on ka oskus, samamoodi teenis Robben teistele kollaseid, väherdes maas nagu viimane parm, niiet ärge seletage siin midagi, olekseid on väga palju, ajas tagasi minna ei saa, kohtunik on kohtunik, ega see esimene mäng pole kus kohtunik eksib, meenutab Barcelona - Chelsea mängu ja selle norralasest kohtunikku, niiet ärge vaielge siin midagi, Hispaania on maailmameister ja jutul lõpp, võit on võit, ei loe kuidas see saadi,

räägid et 1 korraliku mängu tegi, ? rohkem pole vajagi ju, Holland jällegi EM-il säras terve grupiturniiri, ja mis sellest kasu oli, SITTAGI ! , said venelastelt pähe.

I rest my case. Peace
kindral   •  
(91.156.41.***)
Purjus oled veel? Hollandlased said venelastelt pähe?
zlatankarl   •  
(87.119.177.***)
oleks võinud mõni aus tiim võita , nagu saksamaa aga ei
football2u   •  
(217.159.245.***)
FAKT ON SEE, ET ALATI ON KEEGI MILLESKI SÜÜDI !!!
Dingdong1   •  
(81.21.242.***)
Holland ei saanud oma nurgalööki ja Hispaania ei saanud teenitud penaltit, game over, Hispaania siiskist võitis ! Selline kord see jalgpall on.
to kindral   •  
(62.65.60.***)
Ehk sa ei mäleta et Venemaa võitis EM-il veerandfinaalis Hollandi 3-1 ? ehk oled ise veits purjus :O ? :)
kindral   •  
(91.156.41.***)
Võibolla sa räägid mingitest möödunud turniiridest, mis ei ole enam olulised, aga ma rääkisin sellest turniirist! Ela minevikus edasi kui tahad!
maamesilane   •  
(90.190.251.***)
tore kuulata kuidas hollandi poksijad nutavad-wesli snaiper,mees kes ei sööda ja ka ei löö,isegi kuldnokk dirk,ootame siis mister miyagi õpilase de jongi hala kohtuniku teemal,kurat mis hala,ma kardan,et mees on kirjastuses juba raamatut kirjutamas. Ja van pommel,miks tema vaikib?
.   •  
(62.65.243.***)
Ma nõustun sellega , kes seal rääkis et Robben väherdas maas. Heitinga oleks pidanud nii või naa punase saama , löök mis ta Xavilt ära võttis penaltiolukord. Kõik on aus , aitab nutmisest.
satsiiiii   •  
(88.196.50.***)
HHHHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIISSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSPPPPPPPPPPPPP PPPPPPPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNIIII IIIIIIIIIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
asd123   •  
(90.190.245.***)
hispaania sucks my dick. hollandilt võeti teenitud võit!
papiito   •  
(82.131.49.***)
teenitud võit my ass, parim võitis! hispaania oli, on ja jääb parimaks! VIVA ESPANOL!!!!
Werewolf   •  
(78.28.8.***)
hispaania on jopparitest jopakollade kari, mõttetu meeskond, ainuke normaalne vend on Torres, Villa ka mingil määral, Iniesta on kukk. Fakt on see, et ei võitnud parim, vaid võitis see kellel joppas sitaks rohkem.
asd   •  
(62.65.60.***)
ärge kujutage endale asju ette, krdi kibestunud fännid .
EII   •  
(82.131.88.***)
España es el Campeón Del Mundo!!!(so) Que es y tienen Que ser! ;)
Estoy muyyyyyyy feliz(Y)
Manana   •  
(82.131.42.***)
Hispaania on parim ja võitis 100% teenitult.Holland mängis koledalt ja väga mustalt.
tristan.esp   •  
(217.159.193.***)
ÜKS MEES KIRJUTAS...On mingi teine meeskond näidanud (just tänavusel) MM-l sellist tõusu, nagu näitas Hispaani sel MM-l? On nad kaotanud väheste väravate löömise pärast? Ei, esimese mängu kaotasid, kuna ei löödud üldse väravaid, aga ülejäänud mängud võitsid nad nende väheste väravatega edasipääsu, rõhutan: VÕITSID järjekordselt! On nende stiil halb? Kohe absoluutselt, kindlasti mitte! Neil on stiil, mida arvatavasti hakkavad päris paljud riigid peale tänast MM-i jäljendama ja võtma näpunäiteid - ründav ja kaitsev korraga. Enamasti põhines teise riikide mängud kas rohkem kaitsele või rünnakutele, aga Hispaania tegi mõlemat korraga väga efektiivsel - jah, liikus aeglasemalt edasi, aga VÄGA hea ja ülitäpse söödumänguga. Kohtas tänavusel MM-l palju sellist sidusust, kokkuhoidvust ja üksteisest arusaamist? Ei - võta näiteks Prantsusmaagi. Mängis Hispaania agressiivselt? Ei, sest kollaseid on kaarte on neil vähe ette näidata, v.a siis viimane mäng, aga see oli ka seetõttu, et Holland mängis veel agressiivsemalt ja valulikumalt. Kas Hispaania saab nimetada teesklejate riigiks? Ammugi mitte! Igas mängus, igas tiimis kohtab neid teesklusi, eriti kui saab meeskonnale kasu tuua, aga Hispaania oli üks mitmetest riikidest, kes ei mänginud teeskluse, mida mõnes mängus ikka kohtas, peale, kes mängis ausat mängu - tõesti, mängis ausat mängu. Kas Hispaania on maailmatipus olev ühtne tiim? KOHE KINDLASTI! Seda näitas juba nende EM-i mäng!
Espana on maailmameister ja seda ka täiesti vääriliselt!

wenur111   •  
(82.131.68.***)
Teesklemise koha pealt võiks vaielda...
kertolen   •  
(88.196.203.***)
ÕNN SOOSIB TUGEVAID !
ja sina kindral lase õhku ennast memmekas , mine nuta et su lemmikud Hispaanialt sisse said , sest nii jääbki see olema ,

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK