Hispaania kukutas Šveitsi penaltitega, Itaalia langetas vinges vaatemängus Belgia (0)

Täna selguvad Euroopa meistrivõistlustel esimesed poolfinalistid, kui kell 19 lähevad Peterburis vastamisi Šveits ja Hispaania ning kell 22 Münchenis Belgia ja Itaalia. Õhtu esimeses matšis alistas Hispaania napimast napimalt Šveitsi, kui penaltiseerias oldi vastastest 3:1 üle. Itaalia ja Belgia vahel löödi väravad ära avapoolajal ning hoolimata belglaste teise poolaja ponnistustest võtsid saapamaa vutimehed 2:1 võidu.

Õhtu esimest matši kontrollis selgelt Hispaania, kuid vastased näitasid oma tugevust. Juhtima läksid siiski hispaanlased, kui 8. minutil põrkas pall Denis Zakaria rikošetist võrku. Teisel poolajal ärkasid aga šveitslased ning tugeva surve tulemusel lõi legendaarne Xherdan Shaqiri tabloole viigiseisu. Mängu muutis aga 77. minut, mil šveitslasest poolkaitsja Remo Freuler omad kümnekesi jättis ...

Kuigi Hispaania rünnakuid tuli kui sademeid vihmametsas, siis alati jäid vaprad šveitslased ette. Eriti säras kollkiiper Yann Sommer. Ka penaltitega mindi korraks juhtima, kuid seejärel lõi kolm meest järjest mööda ning sellega oligi asi tehtud - Hispaania jõudis taaskord nelja parima sekka.

Itaalia koondis sai palli esimest korda võrku juba 13. minutil, kui kõhuga suunas palli võrku legendaarne keskkaitsja Leonardo Bonucci. Paraku oldi videoruumis teist meelt ja tabamus jäi lugemata. Oma tahtmise said itaallased siiski pooletunnise mängu möödudes, kui Nicolo Barella kastis pusimise järel palli võrku lajatas.

44. minutil tegi Lorenzo Insigne Lorenzo Insignet, kui purjetas palliga ning keerutas selle rünnaku lõpetuseks oskuslikult väravavahile püüdmatult paremasse nurka. Belgia aga masti maha ei lasknud, sest vaid minut hiljem teenis Jeremy Doku penalti, mille Romelu Lukaku realiseeris. Teisel poolajal rohkem väravaid ei löödud ja Itaalia sammus poolfinaali, kus kohtutakse Hispaaniaga.