Holland saab tuge loosiõnnest, aga mis juhtub, kui põrkuvad suurimatest suurimad? (0)

Kelle püss paugub paremini - Schicki, De Bruyne, Memphise või Ronaldo? Fotod: Scanpix / Paul Ellis / AFP; Scanpix / Stuart Franklin / Pool via REUTERS; Scanpix / Imago images / Pro Shots; Scanpix / Bernadett Szabo / AFP

Euroopa meistrivõistluste kaheksandikfinaalide esimene päev tõi meile juba esime lisaaja. Paberil vaadates ei tundu teine päev aga kohe kuidagi kehvem olevat, pigem vastupidi. Esmalt astuvad Budapestis lavale Holland ja Tšehhi, mõni aeg hiljem Sevillas Belgia ja Portugal.

  • 27.06. kell 19.00 Holland - Tšehhi
  • 27.06. kell 22.00 Belgia - Portugal

Loos on Hollandi koondise jaoks olnud tõesti armuline. Holland on seni EM-il mänginud alagrupis Ukraina, Austria ja Põhja-Makedooniaga. Sõelmänge alustatakse Tšehhi vastu ja edu korral ootaks ees Taani. Üks tõeliselt suurtest - tahtmata Taanile ja teistele liiga teha - ehk Inglismaa või Saksamaa koidaks alles poolfinaalis.

Et Hollandi senist loosi ilmestada, siis võib kõrvale vaadata Portugali teekonda finaali - Ungari, Saksamaa, Prantsusmaa, Belgia, Itaalia. Tõenäoliselt tuleks poolfinaalis vastu Prantsusmaa või Hispaania. Hollandil ilmselgelt vedas nii alagrupiga kui sellest johtuvalt ka tabelipoolega.

Meeskonna peatreener Frank de Boer pidigi seega juba kaheksandikfinaali eelsel pressikonverentsil asuma ajama juttu võimalikust finaalikohast. Ise ta tunnistas, et turniiri võiks kordaläinuks lugeda juba siis, kui käes on koht poolfinaalis.

REKLAAM

"Siin on veel kuus või seitse meeskonda, kes mõtlevad meistritiitlist. Meil on olemas tiitlivõiduks vajalik kvaliteet, aga et see ka juhtuks, peab kõik minema õigesti. Ma tunnistan, et meie jaoks on ajakava soodne - selleks mänguks saime valmistuda peaaegu terve nädala ja kui pääseme edasi, siis on järgmise mänguni aega viis päeva. See on ideaalne. Keskendume ainult Tšehhile ja nendega saab meil olema tükk tegemist."

Tšehhi koondise juhendaja Jaroslav Šilhavy tõdes, et ees ootab ropp kaitsetöö. "Asi pole niivõrd Hollandi taktikalises süsteemis, vaid nende võimsas ründejõus. Peame olema meeskondlikud. Kui me ei suuda suurepäraselt mängida, siis me ei võida. Analüüsisime neid ja neil oli tavaliselt ühes mängus umbes 30 võimalust."

Holland - Tšehhi võitjat ootab Bakuus aset leidvas veerandfinaalis ees Taani.

Belgia tähtründaja Romelu Lukaku on EM-il löönud kolm väravat. Foto: Scanpix / Lars Baron / POOL via AP

Kui eelmainitud mäng on eelroog, siis õhtu lõpetab supp, praad ja magustoit ühe korraga. Kuidas muudmoodi saakski vaadata ette kohtumisele, kus sinises nurgas väljakutsujana FIFA edetabeli esimene Belgia, punases aga tiitlikaitsja Portugal. Klassikuks seda duelli pidada ei saa, aga ülivõrretest siiski puudust ei tule.

Tähelepanu on mõistetavalt koondunud Cristiano Ronaldole, kes on viie väravaga EM-i skoorikuningas. Viiest hoopis olulisemaks arvuks on 109 - just täpselt nii palju väravaid on Ronaldo oma koondisekarjääriga kirja saanud ja sellega jagab portugallane koos Ali Daeiga koondiseväravate arvestuses esikohta. Iga järgmine tabamus oleks rekordi parandamine.

"Cristiano on üks parimaid, kes kunagi üldse jalgpalli mänginud ja kõik austavad teda," kiitis Belgia kaitsja Jan Vertonghen oma vastast. "Ilmselgelt ei ole Portugal ühe mehe meeskond, aga kõik tema vastu mänginud kaitsjad teavad, et alati tuleb valvel olla. Tema mäng on viimase paari aasta jooksul muutunud, aga ta on endiselt väga hea."

Ta jätkas: "Kui sa näed tänaval Portugali särki, siis on see 99 protsendilise tõenäosusega Ronaldo oma. Ma tõesti austan teda, aga see mäng ei ole Belgia versus Ronaldo, see on Belgia versus Portugal. Neil on head mängijad, aga ka meil on."

Portugali peatreener Fernando Santos oli mängu eel iseloomulikult enesekindel, aga kiitis ka vastast. "Belgia lööb palju väravaid ja on harva sellega hädas. Me oleme sarnase tasemega meeskonnad: see on finaal. Oluline on minna võitma, mitte mängima. Teame, et vastas on hea meeskond, aga ma usun, loodan ja olen veendunud, et me oleme paremad."

Ta lubas, et enda plaani muutma ei hakata. "Kui me teeme muudatusi, siis seepärast, et tahame oma mängu muuta. Me ei otsusta vastase põhjal, seda teevad väiksed meeskonnad."

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK