Hundid proovisid Cityt hirmutada, kuid De Bruyne välkkiire kaabutrikk tegi vajaliku töö ära (Leedsil keeruline!) (2)

Kaabutriki teinud Kevin De Bruyne sai palli endale. Foto: Scanpix / Peter Cziborra / Reuters

Inglismaa kõrgliigas tegi Manchester City järjekordse jõudemonstratsiooni, kui Wolverhamptoni koduväljakul löödi võõrustajatele lausa viis väravat. Edukad olid ka Chelsea ja Leicester City õhtud: mõlemad said omale kirja 3:0 võidud.

City alustas kohtumist suurepäraselt, kuna juba seitsmendal minutil lennutas Kevin De Bruyne palli väravasse. Paarsada sekundit hiljem oli vastastel aga viigivärav taskust võtta, kui teine belglane Leander Dendoncker vasturünnaku väravaks vormistas. Tabamustesõu sellega otsa aga ei saanud, kuna 16. minutil lõi De Bruyne õnnega pooleks oma teise. Kaua ei pidanud ootama ka kolmandat ... vaid kaheksa minutit hiljem sahises Jose Sa seljatagune taas ning jällegi oli autoriks De Bruyne.

Kui avapoolajal kumbki enam rohkemat ei suutnud, siis 60. minutil juhtus see taas. Wolverhampton ei suutnud vastuseid peatada ning ... Kevin De Bruyne lõi oma õhtu neljanda (!) värava. Lõpuminutitel lisas kirsi tordile Raheem Sterling, kes lõi teist matši järjest värava.

Seejuures murti mänguga mitmeid rekordeid. Esiteks on Premier League'i ajaloos vaid kaks meest löönud De Bruynest kiiremini kolm väravat - Sadio Mane (16 minutit) ja Dwight Yorke (22 minutit). Teiseks sai belglasest divisjoni aegade parim väravakütt, kes pole kordagi skoorinud oma peaga (56 tabamust). Lisaks sellele on Manchester City esimene Inglismaa kõrgliigasats, kes on suutnud võtta viies (!) mängus järjest vähemalt kolmeväravalise võidu (5:1 Wolves, 5:0 Newcastle, 4:0 Leeds, 5:1 Watford, 3:0 Brighton).

Pisut varem peetud kohtumistes jagati samuti tähtsaid punkte. Chelsea alistas 3:0 Leeds Unitedi ning sisuliselt kindlustas omale koha Meistrite liigas. Kaotajapool peab nüüd aga viimase kahe vooruga saama kindlasti rohkem punkte kui Burnley, mängida on neil veel Brightoni ja Brentfordiga. Teine esiliiga poolt põgenev võistkond Everton teenis samuti punktilisa, kui nad mängisid väravateta viiki Watfordiga.