Huvitav statistika: kui hea on Premium liiga külastatavus riigi rahvaarvu suhtes? (0)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Twitteri kasutaja Andrew Caskie koostas huvitava teabegraafiku selle kohta, kui palju külastavad Euroopa elanikud oma riigi kõrgeima liiga kohtumisi, suhestades külastusnumbrid riigi rahvaarvuga.

Täpsemalt võttis ta vaatluse alla 2018/19 hooaja kõrgliigade publiku kogunumbrid (andmed Transfermarktist) ning arvutas välja, mitu protsenti moodustavad need maade rahvaarvudest (andmed ÜRO-st). Seejärel kandis ta kõik tulemused värvikoodiga Euroopa kaardile, millega saab tutvuda allpool, klikkides pildile ja vaadates graafikuid Twitteris.

Eesti näitajaks kujunes niiviisi 4,91%, mis ei kuulu küll Euroopa kõrgeimate hulka, aga ka mitte madalaimate hulka. Lääne-Euroopa ja Skandinaavia näitajad on küll oluliselt kõrgemad kui meil, aga Ida-Euroopa kontekstis on Eesti tulemus tugev keskmik ning Lätist ja Leedust oluliselt parem.

Samas tuleb sedavõrd ulatuslike võrdlevate uuringute puhul alati silmas pidada ka raskusi, mis kõigi riikide samale joonele asetamisega kaasnevad. Kuna võrdluse all on tippliigade publikunumbrite koguhulgad, siis Eestis liideti kokku 180 kohtumise pealtvaatajad, aga näiteks Lätis 144 ja Leedus vaid 112. Samuti ei ole Eesti puhul erinevalt mitmetest liigadest kunagi probleemi selles, et täismaja tõttu publikut piiratakse. Ning Eesti väiksus ühes rahvastiku ja jalgpalliklubide jõulise koondumisega pealinna ümber tähendab sedagi, et geograafiline kaugus mõjutab meie statistikat võrdlemisi vähe. Sedasorti statistikat mõjutavaid tegureid on kindlasti veel mitmeid.

REKLAAM

Juhtumisi sattus Caskie vaatluse alla just see hooaeg, mil Premium liiga külastatavus oli tavatult kõrge. 2019. aasta oli Eesti kõrgliigas publikurohkeim hooaeg alates 2009. aastast, kuhu ulatub jalgpalliliidu veebilehe Premium mängude külastatavuse statistika. Premium liiga keskmine külastatavus oli 2019. aastal 364, samas kui käimasoleval hooajal on see vaid 254.

Niisiis ei ole Eesti tegelik seis ilmselt päris nii roosiline kui antud graafiku põhjal tundub, kuid natukene optimismi võib see meile siiski sisendada. Selle uuringu kõige huvitavam järeldus on üldiselt aga see, kuivõrd stabiilselt kasvab Euroopa riikide külastatavus rahvaarvu suhtes, liikudes idast läände.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK