Iirimaal uue hingamise leidnud Liivak: jalgpallurina tahad mängida kohas, kus see inimestele tõesti korda läheb (0)

Frank Liivak on Iirimaa kõrgliigas kanda kinnitanud. Taas Eesti koondisesse pääsenud ääreründaja proovib ennast ka Thomas Häberlile tõestada. Foto: Brit Maria Tael

Möödunud suvel FCI Levadiast lahkunud ja Sligo Roversisse siirdunud Frank Liivak naudib elu Iirimaal ja sealset jalgpallukultuuri täiel rinnal. Särava poolaasta lõpetuseks saabus ka koondisekutse, mis valmistab ääreründajale eriti palju rõõmu.

26-aastane ääreründaja vaatab viimasele poolaastale positiivselt tagasi. "Ma arvan, et selle ajaga sai seal kanda kinnitatud. See on ikkagi positiivne ja ma arvan, et väga hea pind sai just järgmiseks hooajaks seatud," lausus Liivak intervjuus Soccernet.ee-le.

"Kunagi ei ole kerge poole hooaja pealt minna välismaale uude klubisse, sest kunagi ei tea, kuidas sind vastu võetakse või kuidas sul minema hakkab. Õnneks juba suhteliselt alguses sain mängu ilusti käima ja lõpuks statistikapunktid olid töövili. Mul on hea meel, et need kuud läksid hästi," lisas Liivak. 

Ta mängis poole aasta jooksul Iirimaa kõrgliigas 15 matši, lõi neli väravat, andis kaks resultatiivset söötu ja teenis mõned penaltid. Liivak jääb mänguaja ja statistikaga rahule. Lisaks jõudis Sligo Konverentsiliigas üpris kaugele, kui alles kolmandas ringis kaotati norralaste Stavangeri Vikingule.

REKLAAM

"Nagu ma ütlesin, siis ei ole kerge minna uude klubisse olukorras, kus meeskond on paar kuud valmistunud euromängudeks ja sa oled seal uus mängija. Eks alguses läks harjumiseks aega, aga pärast seda olid minutid maksimumi lähedale. Jalgpallurina on sul mänguminuteid vaja ja kui saad nädalast nädalasse väga tuliseid mänge, siis see tuleb ainult kasuks," nentis ta.

Sulandumine meeskonda ja kohanemine uue liigaga läks Liivakul enda sõnul hõlpsalt, kuigi mängustiil Iirimaal on hoopis teistsugune tema varasematest mängupaikadest. "See on ikkagi teistmoodi, jah. See on selline õige Briti stiil. Saad aru, et mängid ikkagi meestega jalgpalli ja esimene prioriteet on pall kätte saada, mitte hakata tsirkust tegema," sõnas Liivak alustuseks.

"Füüsiliselt on mängud ja tempo palju kiiremad. Ma arvan, et heaks võrdluseks on GPS-i näitajad, mis muidu on mul kõige suuremad koondisemängudes, aga samad näitajad tulevad välja ka Iiri liigas. Ma arvan, et see näitab ära, mis on Eesti ja Iiri liiga suurim vahe. Kui saad selliseid mänge nädalast nädalasse, siis paratamatult muutud tugevamaks ja jaksad veel rohkem," lisas ta.

Frank Liivak jääb poole hooajaga Sligo Roversis rahule. Foto: Sligo Rovers / Facebook

"Sinu mängust sõltub, kas neil on hea või halb nädal"

Sligo on väike linn ja sealsed inimesed hingavad jalgpalli rütmis, mis Liivakule mõistagi meeletult meeldib. See aitab tal jalgpalli nautida. "Täielik jalgpallikultuur! See on väga lahe ja ma tunnen ennast jälle jalgpallurina. Eks neid aegu on olnud erinevaid ja peas on ka segadused olnud, aga  jalgpallurina tahad mängida kohas, kus see inimestele tõesti korda läheb.

Linn on pisemat sorti, aga kõik on oma klubi üle ühked ja Sligo inimesed on omakorda osa klubist. Täielik lust on seal linnas ja nende fännide ees jalgpalli mängida! Seal on ka vanemad mehed ja naised jalkahullud. Kui eestlastele meeldib kasutada "kuulsus konnatiigis", siis võib öelda, et seal on natuke sama efekt, aga nagu ma ütlesin, siis jalgpallurina tahad, et mängid ja lähed inimestele korda. Sinu mängust sõltub, kas neil on hea või halb nädal. See annab sulle jalgpallurina nii palju juurde."

Liivak sõlmis suvel Sligoga 1,5-aastase lepingu, mis tähendab, et ta jätkab seal ka järgmisel hooajal. "Alguses oli plaan, et teen kuus kuud Levadias lõpuni ja siis lahkun, aga kuna klubi oli minust väga huvitatud ja Levadiaga jõuti kokkuleppele mingi väiksema summa eest, siis lõpuks tuli see mõlemale poolele kasuks ja sain juba suvel minna. Tagantjärgi on mul hea meel, et suvel sinna läksin. Kindlasti on nüüd järgmisel hooajal lihtsam tagasi minna, kui mul on juba mingi staatus klubis saavutatud."

Kui Liivak Levadiast lahkus, siis olid peatreenerid veel Marko Savic ja Vladimir Vassiljev. Kuidas ta Levadias toimunud virvarri eemalt jälgis? "Aus emotsioon on see, et seda oli ikkagi kurb vaadata. Olen ju palju nende poistega koos olnud ja tean neid väga hästi. Ja olles ise jalgpallur, siis tean ka seda, kui rasked ajad neil ikkagi on. Natuke kurb, et Levadial hooaja teine pool niimoodi lõppes, aga loodan südamest, et tehakse õiged otsused ja järgmisel hooajal on seal asjad juba stabiilsemad."

Mattias Käit ja Frank Liivak. Foto: Brit Maria Tael

"Eluaeg on koondis mulle väga palju tähendanud"

Liivak naasis kaheaastase pausi järel Balti turniiriks Eesti koondisse. Ta on varasemalt Thomas Häberli käe all osalenud vaid Marbella treeninglaagris, mis toimus eelmise aasta alguses. "Olen nagu väike poisike, kes tunneb, et alati on igatsus koondise värvide vastu. Eluaeg on koondis mulle väga palju tähendanud ja praegu ongi jälle täpselt selline tunne, nagu väike poisike oleks jälle koondises. Mul on väga hea meel."

Mullu jäi Liivak turniirivõidu tundest ilma ja ta soovis seda väga tänavu kogeda, aga kuna eile kaotati Lätile, siis Eestil ei ole enam võimalik tiitlit kaitsta. "Tean ju, mis emotsioone see poistes tekitas. Tahaksin, et saaksin ka öelda, et olen Balti turniiri võitja," sõnas Liivak esmaspäevasel koondise kogenemisel. "Isiklikult püüan anda endast parima ja loodan, et suudan peatreenerile tõestada, et ta tegi õige otsuse ka mind kaasata."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

MM-EELVAATED

H-alagrupp

G-alagrupp

Šveitsi koondis.  Foto: Scanpix / Michael Buholzer / Keystone / AP

F-alagrupp

E-alagrupp

D-alagrupp

C-alagrupp

B-alagrupp

A-alagrupp

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK