Infantino jabur mõttekäik: MM peab toimuma kahe aasta tagant, et aafriklased Vahemere lainetes ei hukkuks (0)

Gianni Infantino jutt kiskus paljude meelest väga rappa. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FIFA president Gianni Infantino kaitses taas plaani hakata MM-finaalturniiri korraldama kahe aasta tagant, kuid tegi seda nii ebaõnnestunud moel, et ajas marru paljud inimõiguslased.

Infantino rääkis inimõiguste edendamisega tegeleva Euroopa Nõukogu parlamentaarkogu ees, et väljaspool Euroopat asuvatele riikidele tuleb anda suurem ligipääs rahvusvahelistele jalgpalliturniiridele. Tegu on osaga plaanist, mis kannab nime "Future of Football" ehk "Jalgpalli tulevik" ja mille peamine siht on praegu MM-i nelja-aastase tsükli kaheaastaseks muutmine. Infantino väitis oma kõnes, et kui seda otsekohe ei tehta, võivad tagajärjed olla rabavad, vahendab The Guardian.

"Küsimus ei ole selles, kas tahame iga kahe aasta tagant MM-i. Küsimus on selles, mida tahame jalgpalli tuleviku heaks teha. Kui mõtleme ülejäänud maailmale ja suurele osale Euroopast, peame mõtlema sellele, mida jalgpall tähendab. See kannab endas võimalusi, lootust, rahvuskoondiste olulisust. Me ei saa ülejäänud maailmale öelda, et andke meile oma raha, aga vaadake meid televiisorist. Peame nemadki kaasama," rääkis Infantino.

Seejärel läks FIFA president jutuga aga kummaliste võrdluste teed. "Peame leidma viisi, kuidas anda aafriklastele lootust. Siis ei peaks nad üle Vahemere seilama, et otsida võimalikku paremat elu, aga leida suurema tõenäosusega hoopis lainetes surma," sõnas ta.

REKLAAM

"Peame andma võimalusi, pakkuma väärikust. Ma ei pea silmas heategevust, aga peame andma ülejäänud maailmale võimaluse. Võib-olla on kahe aasta tagant toimuv MM lahendus, võib-olla mitte. Aga see vajab arutamist," lõpetas Infantino.

Endise Arsenali peatreeneri Arsene Wengeri veetavat "Jalgpalli tuleviku" projekti on pea üksmeelselt tõrjunud kõik Euroopa jalgpallitegelased, samuti Euroopa poliitikud. Infantino kõnele eelnes Briti poliitiku lord George Foulkesi sõnavõtt, kus ta analüüsis jalgpallireformi ning seadis selle käigus kahe aasta tagant toimuva finaalturniiri mõttekuse tugeva küsimärgi alla.

Mõistagi pälvisid Infantino väljaütlemised otsekohe teravat vastukaja. "Kui madalale saab laskuda? Vahemeres hukkunute ärakasutamine, et oma megalomaaniast ajendatud plaane maha müüa, on lihtsalt sõnulseletamatu," säutsus Euroopa jalgpallifännide ühenduse tegevjuht Ronan Evain.

Rassismivastase liikumise Kick It Out tegevjuht Tony Burnett lisas: "FIFA on miljardeid väärt tulu teeniv organisatsioon. Neil on küllalt vahendeid, et luua üle kogu maailma võimalusi näiteks puuetega inimestele ja neid toetada. Seetõttu on täiesti kohatu väita, et kahe aasta tagant toimuv MM, mille peamine eesmärk on FIFA rahakoti veelgi kiirem täitmine, saaks mingilgi moel olla lahendus nende pagulaste jaoks, kes parema elu otsingul sageli sõjast räsitud kodumaa selja taha jätavad ja oma elu kaalule panevad."

Inimõiguste eest võitleva organisatsiooni Human Rights Watch meediajuht Andrew Stroehlein võttis sama mõtte kokku veel otsekohesemalt. "Minu kolleegid vestlevad iga päev pagulastega. Selle põhjal valmivad raportid põhjustest, mis on sundinud neid inimesi oma kodumaalt põgenema - olgu selleks siis tagakiusamine või muud raskused. Mitte ükski neist ei ole seni veel põhjusena maininud MM-finaalturniiride ajakava," torkas Stroehlein.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK