Warning: getimagesize(https://soccernet.ee/public/gallery/1653861088.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data01/virt6865/domeenid/www.soccernet.ee/htdocs/template/compile/bdbb89172078b5a5ca2de0a66f65468193407eee_0.file.article.html.cache.php on line 75
Itaalia viltune võidusõit kujunes maratoniks, aga Monza vajutas lõpuks gaasi põhja - Soccernet.ee - Jalgpall luubi all!

Itaalia viltune võidusõit kujunes maratoniks, aga Monza vajutas lõpuks gaasi põhja (0)

Taanlane Christian Gytkjaer tõusis kahe väravaga Monza kangelaseks. Foto: Scanpix / Imago images / Gribaudi

Itaalia esiliigast kerkis kolmandana kõrgseltskonda Monza, kes pääses sellele tasemele esmakordselt. Otsustav play-off-mäng läks lisaajale, kus oma paremus Pisa vastu kahe kohtumise kokkuvõttes 6:4 maksma pandi.

Avamängu oli Monza kodus mõne päeva eest võitnud 2:1, aga teises kohtumises kallutas viltuse torni linna esiklubi juba üheksa minutiga vaekausi enda kasuks. Peagi suutis siiski ka Monza skoori teha ning sellega oli kahe mängu kokkuvõttes seis viigis. Teisel poolajal mindi juhtima ja näis juba, et kõrgliigakoht on Monza päralt, ent jalgpallijumalanna otsustas heitlusesse kuhjaga draamat lisada.

Pisa lõi 90. minutil 3:2 ja see tähendas, et kahe mängu kokkuvõttes oldi jälle tasa. Ees ootas lisaaeg, kus kodupubliku kurvastuseks oli rohkem jõudu külalistel. Monza lõi kuus minutit pärast lisaaja algust ühe värava, viis minutit hiljem veel teisegi ning sellele Pisal enam vasturohtu polnud. 4:3 mänguvõit ja kahe kohtumise kokkuvõttes 6:4 paremus kuulus Monzale.

Monza on kuulsaks teinud eelkõige legendaarne ringrada, sealset skandaalsele Silvio Berlusconile kuuluvat jalgpalliklubi pole aga varem iialgi kõrgliigas nähtud. Nende nimel oli seni hoopis ebameeldiv rekord - enim hooaegu Serie B-s ilma kordagi tippseltskonda tõusmata. Nüüd sai see nukker seeria otsa ning Monza võtab 69. klubina koha sisse nende rivis, kes vähemalt ühe hooaja Serie A-s veetnud.

Pisa - Monza 3:4 (2:1, 3:2, 3:4), kahe mängu kokkuvõttes edasi 4:6 Monza
1. Ernesto Torregrossa, 9. Hjortur Hermansson, 90. Giuseppe Mastinu - 20. Jose Machin, 79., 101. Christian Gytkjaer, 96. Luca Marrone

Eemaldamine: 104. Eugenio Lamanna (Monza, pingilt)