Ivar Lepik: näitasime, et Premium liiga ja III liiga tasemevahe ei ole nii suur midagi (0)

Ivar Lepik. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Pärnu Poseidoni peatreener Ivar Lepik rääkis pärast FC Kuressaarelt karikavõistlustel saadud 0:9 kaotust, et enamik mängust tegutses tema võistkond väga tublilt ja mehed võivad enda üle uhked olla.

III liigasse kuuluv Poseidon kaotas Premium liiga tiimile avapoolaja kõigest 0:1, 80 minuti täitudes oli seis veel 0:3. Viimase kümne minuti jookul hakkas aga väravaid sadama.

"Aitäh Kuressaarele, et nad ei tulnud mütsiga lööma, vaid olid korraliku koosseisuga väljas. Ma arvan, et 60 minutiga, isegi natuke rohkemaga näitasime, et meis on sisu küll - ei ole see Premium liiga ja III liiga tasemevahe nii suur midagi. Tahtmisega saab päris palju saavutada. Mehed võivad enda üle uhked olla. Viimased kümme minutit läksid muidugi natuke aia taha, aga jalgpallis selliseid asju juhtub," kommenteeris Lepik Soccernet TV-le.

Kas esimene poolaja seis 0:1 tuli üllatusena? "Natuke kindlasti tuli, just seda koosseisu vaadates tundus, et Kuressaarel on head näljased noored poisid. Ei olnud sellised Saaremaa kogenud mehed, kelle vastu oleks võib-olla natuke lihtsam. Selles mõttes võtan meie poiste ees mütsi maha - tõesti väga tublid esimesed 45 minutit ja ka teisest poolajast oli suurem osa väga okei."

REKLAAM

Lõpus toimunud lagunemise põhjusteks ütles Lepik: "Osalt väsimus, osalt Kuressaare realiseerimise paranemine. Nad muutsid lõpus oma mänguplaani, hakkasid rohkem otsima liinide taha maastpalle, see toitis neid natuke paremini. Mis siin ikka, poistel oli raske, me ei ole ilmselgelt harjunud sellise tempoga kaasa minema."

Kuidas selliseks mänguks valmistuti? "Selleks mänguks ei olnud meil midagi valmistuda, me teadsime, mis meid ees ootab, teadsime, et me palli väga palju ei saa. Vahet ei ole, kas vastane oli Kuressaare või oleks olnud Vaprus või Viljandi Tulevik. Mängupilt oli täpselt selline, nagu oli oodata. Panime oma plaani paika, värava ees oli ilus buss, ega väga muud ei olnudki. Muidugi rääkisime, mis on meie oma võimalused, ja vähemalt mõned poolmomendid vastase kastis tekkisid."

"Ega see karikast langemine Kuressaare vastu väga ei morjenda. Alati on halvem saada see kaotus mõnelt II liiga võistkonnalt või selliselt. Meie jaoks on Kuressaarega mängimine ikkagi pidupäev. Poistele oli see hea kogemus, meil on ju palju noori."

"Kindlasti on see poistele liigamängudeks ka hea motivatsioonisüst, et suudame küll mängida, kui tahame, eriti kaitses. Kui nüüd rünnakul ka asjad jooksma saame, siis on hästi."

Kuressaare tänane kapten Mattias Männilaan: "Nad näitasid alguses head võitlust ja olid kaitses hästi kompaktselt, me ei mahtunud sealt kuidagi läbi. Aga teisel poolajal mõtlesime rohkem tempot tõsta ja nagu näha, siis oli see hea valik."

"Me ei saanud siia kindlasti alahindama tulla, meie jaoks võõras plats ja ei tea, mis tulla võib. On varem ka juhtunud, et nõrgema liiga sats teeb tugevamale ära. Me ei saanud tulla siia lulli lööma. Treener ka rääkis, et mängime sada protsenti, vilest vileni. Täna hakkasid vastased tõesti teisel poolajal vaikselt ära väsima, aga selle peale lootma jääda kindlasti ei saa."

Ka Männilaan tunnistas, et esimese poolaja skoor oli üllatav: "Riietusruumi minnes ei olnud ma just kõige õnnelikum, mul endal oli ka esimesel poolajal päris mitu võimalust. Pean uuele mängule minnes esimesest poolajast omad järeldused tegema."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
EM-EELVAATED

F-grupp:

E-grupp:

D-grupp:

C-grupp:

B-grupp:

A-grupp:

MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK