Jürgen Henn: Kiievi Dinamo klass ja mängu iseloom esitavad Florale kõrged nõudmised (12)

FC Flora peatreener Jürgen Henn. Foto: Allan Mehik

"Mängime endast klassi või isegi mitme võrra tugevama vastasega. Me ei saa mingit hinnaalandust teha," sõnab Jürgen Henn kolm päeva enne sõprus- ja/või treeningkohtumist Ukraina tippklubi Kiievi Dinamoga.

Flora meeskond on tunni eest lõpetanud esimese trenni pärast esimest mitte võiduga lõppenud Premium liiga kohtumist hooajal 2022. Pärast pühapäevast 0:0 viiki Paide Linnameeskonnaga said mängijad esmaspäeva vabaks, eile tehti tavaline trenn. Täna ja homme keskendutakse juba reedel ootavale ebatraditsioonilisele väljakutsele.

Alates 12. aprillist on Dinamo tuuritanud mööda Euroopat. Turnee nimeks "Match for Peace" ehk "Mäng rahu nimel" ja eesmärkideks toetuste kogumine Ukrainale ning Dinamo ridadesse kuuluvate mängijate sportliku vormi taastamine enne Ukraina koondise juunikuiseid MM-valikmänge.

Turnee raames pole Dinamo veel kaotanud ainsatki mängu, vastasteks on olnud Varssavi Legia (3:1), Galatasaray (3:1), CFR Cluj (0:0), Dortmundi Borussia (3:2), Zagrebi Dinamo (2:2) ja FC Basel (3:2). Reedel mängitakse 13-kordse Eesti meistri ja viimastel aastatel eurosarjas klubi ajaloo parimaid tulemusi näidanud FC Floraga.

REKLAAM

"Eks tuleb vaadata kahte külge – üks on emotsionaalne ja teine sportlik. Hoolimata emotsionaalsest poolest on meie jaoks tegu tugeva vastase ja tugeva mänguga. Proovime ühendada need kaks poolt nii hästi kui võimalik. Kui muidu võivad treeningmängud olla päris vihased andmised, siis eks ole näha, kas seekord on rohkem sõprusmängu õhkkonda," sõnab Henn reedese mängu kohta.

Nagu eelnev tulemuste loetelu viitab, on Dinamo näol tegu Flora jaoks väga tugeva vastasega. Et hooajaks valmistudes tuli klubil koroonaviiruse tõttu ühest planeeritud rahvusvahelisest treeningmängust loobuda ja mitu tükki pidada puuduliku koosseisuga, kulub matš Dinamoga marjaks ära ning väärib Hennu hinnangul ohverdust, mis tuleb tiheneva graafiku mõttes tuua.

"Tahame seda mängu kasutada ettevalmistuseks suveks. Euromängud ei ole kaugel ja tugevad vastased on vajalikud. Võib-olla päris 100%-liselt nad hooaja graafikusse ei klapi, aga õnneks on pausid mängude vahel piisavad. Kummalegi poole ei jää kahepäevalist vahet, vaid enne matši Dinamoga on meil neli ja pärast kolm päeva pausi. Seega sobitub küll mitte ideaalselt, aga suhteliselt hästi," sõnab Henn.

"Läheme platsile võimalikult tugeva koosseisuga."

Arusaadavalt ei hakata vigastustega kimpus mängijatega treeningmängus riskima ning ilmselt lepitakse vastaste vahel kokku ka suur lubatud vahetuste hulk, et mänguaega ühtlasemalt jaotada. "Aga kindlasti ei lähe me mängu kergelt võtma. Vastase klass ja mängu iseloom nõuavad, et mängiksime väärikalt. Läheme platsile võimalikult tugeva koosseisuga."

Rahvusvaheline sõprusmäng keset kodust hooaega ei ole Flora jaoks tundmatu žanr. Näiteks 2019. aastal sõideti Itaaliasse, et mängida Serie B-sse kuuluva Pisaga. "Toonane mäng oli natuke teistes tingimustes. See sattus tihedasse perioodi ja mängisime peamiselt teise koosseisuga. Aga praegu tunnen, et matš Dinamoga on parajalt õiges kohas. Tugevad mängud aitavad meeskonna taset tõsta.

Premium liigas on paraku nii, et osad kohtumised on kõrgema tempoga ja mõned madalamaga. Mängijatele on vaja meeldetuletust, milline kõrgem rahvusvaheline tempo välja näeb. Kui säärane võimalus enne eurosarja võtta on, peame selle hästi ära kasutama."

FC Flora 2019. aasta augustis peetud sõpruskohtumine Itaalia Serie B klubiga Pisa. Foto: Janek Eslon

Kas edaspidi võiks jalgpalliliit Premium liiga kalendrit planeerides näha suve hakuks ette pausi, kus eurosarjas osalevad klubid saaksid pidada üks-kaks treeningmängu? "Nii on varasemalt ka olnud – näiteks 2017 ja 2018 mängisime suvel AIK-ga. Need olid vajalikud mängud. Üllatusmoment on oluline, tuleb kohaneda mänguks tundmatu vastasega. Eestis tunneme ju kõiki vastaseid põhjalikult, sest mõnega mängime hooaja jooksul kuus või koguni kaheksa korda.

2021. aasta hooaeg (Flora pidas selle käigus 14 eurosarjakohtumist – O. J.) tõestas ja näitas, et iga tugev mäng välismaise vastasega õpetab. Mida tihedamalt neid saab, seda rohkem õpid ja seda paremini õpitu kinnistub. Teeme omalt poolt kõik, et olla matšiks võimalikult hästi valmis ja pakkuda Dinamole tugev mäng," arutleb Henn.

Kiievi Dinamo - Flora viimaste aastate tugevaim vastane

16-kordne Ukraina meister ja 13-kordne karikavõitja Dinamo on riigi tähtsaim jalgpalliklubi. Nad on kahekordsed Euroopa karikavõitjate karikasarja võitjad (1975 ja 1986) ning esindanud iseseisvat Ukrainat eurosarjas eranditult igal hooajal.

1999. aastal jõuti Meistrite liigas poolfinaali, kus kaotasid napilt Müncheni Bayernile. Andrei Ševtšenko kahe värava toel asus Dinamo poolfinaali avamängu kodus 3:1 juhtima, aga Stefan Effenbergi ja Carsten Janckeri väravad viimasel veerandtunnil päästsid Bayernile 3:3 viigi. Kordusmängu kodus võitsid nad 1:0 Mario Basleri väravast.

Nii tänavu kui ka mullu oldi Meistrite liiga alagrupiturniiril vastamisi FC Barcelonaga. Kõik neli mängu küll kaotati, aga kolmel puhul kõigest ühe väravaga (1:2, 0:1 ja 0:1). Need asjaolud viitavad, et Dinamo näol on tegu Flora viimaste aastate kõige tugevama vastasega, kellele ulatub lähedale vaid 2019. aastal eurosarjas kohatud Frankfurti Eintracht.

Kiievi Dinamo ja Dortmundi Borussia meeskonnad tänamas publikut pärast 26. aprillil Westfalenstadionil toimunud sõpruskohtumist, mille Dinamo 3:2 võitis. Foto: Scanpix / Reuters / Thilo Schmuelgen

"Selge on see, et tavaolukorras poleks meil võimalik seda mängu pidada. Kindlasti mehed mõtlevad üldisele foonile, kuigi mängu sees ilmselt mitte. Loodetavasti tuleb staadionile palju publikut nii meid toetama kui ka tugevat vastast vaatama. Ning seeläbi ka oma toetust ukrainlastele üles näitama.

Kui sõda algas, siis oli meeskonnas ärevus kõrgel. Nagu kõigil teistelgi. Sellest räägiti palju. Nüüd see nii suur kõneaine enam ei ole. Otsest sidet Floral Ukrainaga pole, sest meie ridades ukrainlasi ei mängi. Aga olen lugenud, et osadele Ukraina mängijatele on jalgpall pääsetee, mis võimaldab natukeseks kodumaal toimuvast välja lülitada," lausub Henn.

FC Flora – Kiievi Dinamo sõpruskohtumine loosungi "Match for Peace" all algab A. Le Coq Arenal reedel, 13. mail kell 19.00. 

SEOTUD LOOD
12 kommentaari

ton666   •  
(90.190.180.***)
"Nii tänavu kui ka mullu oldi Meistrite liiga alagrupiturniiril vastamisi FC Barcelonaga. Kõik neli mängu küll kaotati, aga kolmel puhul kõigest ühe väravaga (1:2, 0:1 ja 0:1). Need asjaolud viitavad, et Dinamo näol on tegu Flora viimaste aastate kõige tugevama vastasega, kellele ulatub lähedale vaid 2019. aastal eurosarjas kohatud Frankfurti Eintracht."

:D:D:D:D Ärme nüüd Frankfurti maha tee, tegemist on ikka kübeke tugevama klubiga kui Dinamo, mitte vastupidi.
Võime kasutada ka lihtsat loogikat et Frankfurt lülitas see aasta siin välja toodud Barcelona play offis välja. :D
pereleib   •  
(145.14.33.***)
Nõus
humorist   •  
(213.180.19.***)
Mida te seletate, et milline klubi millisest tugevam on. 2019 aasta klubi võrrelda sama klubi 2022 aasta koosseisuga... Meelevaldsuse tipp.
ton666   •  
(146.255.183.***)
Ma arvan et enamus peale sinu ja veel humorist ei võrdle siin konkreetseid koosseise vaid klubi tugevust üldiselt.
Denis Krestinin   •  
(85.253.214.***)
pool kooseisu on juba ukraina koondises, mäng toimub pigem dinamo u21 vast ja tegelt flora peab võitma sellist vastast
pereleib   •  
(146.255.183.***)
siin küll pole nüüd kõige tähtsam kas flora võidab või kaotab. Eesmärk on ikka heategemine, mitte vastase mutta tampimine
Denis Krestinin   •  
(85.253.214.***)
@perelib
Ei nõustu,arvestades flora alustab conference liigas kus ei ole eksimusruumi raudselt tuleb reedel kõrgklassi mängu näidata või muul juhul ei saa aru miks flora mängib. heategevuseks levadia oleks mõistlik kus on alju mängijaid
humorist   •  
(213.180.19.***)
Ma arvan ka, et kõige mõistlikum on teisi inimesi haletseda ning anda neile kergelt kindel võit, et nad ennast paremini tunneks raskes olukorras. Eriti arvestades olukorda, et tegu on üldmobilisatsiooni alla kuuluvate meesterahvastega, kes ohutult distantsilt ajavad palli taga.
pereleib   •  
(146.255.183.***)
ei pidanudki silmas seda, et flora peaks võtma alates esimesest minutist asendi sisse, vaid seda, et a’la nõmm ei jookse viimasel minutil viigiseisul kasti, et jumala eest näidata maailmale, et me oleme ikka konverentsiliiga tase. Tulebki lihtsalt üks mõnus jalgpalliõhtu, kus oluline ei ole mängu lõppresultaat, vaid lihtsalt üksteise toetamine.
A. Polõnski   •  
(62.65.224.***)
Kaks klubi leppisid kokku sõpruskohtumises selle sõna otseses mõttes. Võtame ka meie seda mängu nii. Kui on soov mehi rahvusvahelisteks kohtumisteks testida, siis selleks on teistsugused kohtumised.
IUdutuli   •  
(90.190.240.***)
See artikkel mõjub nagu sisuturundus.
Martin Lavrov   •  
(176.46.27.***)
Suht nali tuleb see asi, võistkonnad täiesti erinevatest universumitest...milleks sellist jama vaja, KD ei hakka ju lammutama siin, vaid on viisakad ja alandlikud. Mingi Flora egokas ja õhinapõhine tegevus.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK