Kadastu: jäime alla päris mitmetes elementides, aga selline skoor on ikkagi lubamatu (Rõtškov: seis 1:7 räägib enda eest) (0)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tallinna Kalevi poolkaitsja ja värava autor Anett Kadastu rääkis pärast karikafinaalis Tallinna Florale 1:7 kaotamist, et kõigest hoolimata on selline skoor lubamatu.

Kalev jäi esimest korda kaotusseisu juba 22. sekundil. "Nii kiire värav tuleb alati ootamatult, aga kuna see juhtus nii mängu alguses, siis teadsime, et on aega hakata oma mängu üles ehitama, midagi ei olnud veel katki. Loomulikult väga halb algus - mida kauem null püsib, seda parem. See oli meile korralik äratuskell," kommenteeris Kadastu.

Vaid kümme minutit hiljem viigistas ta ise seisu. "Meil oligi plaan kõrget pressingut teha. Tundus, et Flora mängijad ei olnud tol hetkel valmis selleks, et ta (Victoria Vihman - toim.) niimoodi söödab, sain selle vahelt lõigatud. Siis ma väga kaua ei mõelnud, lõin lihtsalt tahanurka," kirjeldas Kadastu oma väravat.

Milles Kalev edasises mängus Florale alla jäi? "Päris mitmetes elementides. Nad olid palliga väga enesekindlad, me jäime pressingut tehes liiga kaugeks, oleksime pidanud mängijatele lähemal olema. Seeõttu jooksime rohkem ja lõpus hakkas füüsis oma rolli mängima. Jäime alla küll mitmetes elementides, aga selline skoor on sellegipoolest lubamatu. Oleksime pidanud kindlasti parema seisuga lõpetama."

REKLAAM

Teisel poolajal liigutas Kalev kapten Maria Orava kaitsva poolkaitsja kohalt ette ründesse. Kadastu selgitas: "Viisime kiirust ette ja hakkasime ees hoidma kahte ründajat. Suurte jõududega üles minnes tekkisid vahepeal ka suured augud, olime nagu pooleks tõmmatud. Sellest tuli ka paar väravat. Selles mõttes see lüke natuke meid karistas, aga oli kindlasti väärt proovimist."

Kadastu on Kalevi naiskonnaga suureskooriliselt kaotanud ka kaks varasemat karikafinaali: 2017. aastal Pärnu JK-le 0:8 ja 2020. aastal Florale 0:6. Kuigi vastased on suured favoriidid, siis kuidas sellised finaalikaotused meeleolule mõjuvad? "Eks kurb on ikka, iga kord tahad ju paremat tulemust ja esitust. Aga see näitab väga selgelt, mille kallal peame tööd tegema. Ega siin väga pikalt pole mõtet leinama jääda, meil tulevad kohe liigamängud otsa, järgmisel nädalal kaks tükki. Peame siis keskenduma liigale ja lootma, et näpistame Florat liigamängudes."

Kalevi peatreener Maksim Rõtškov: "Nagu ma enne finaali ütlesin, siis Floraga edukalt mängimiseks peame olema kaitses distsiplineeritud ja ees oma võimalused ära kasutama. Täna ei tulnud need asjad välja. Seis 1:7 räägib enda eest, see tähendab, et kaitses olid probleemid. Võimalusi oli meil veel ja neid me ei kasutanud ära. Kui teist korda kiiresti kaotusseisu jääme, siis oli meil väga raske tagasi tulla."

Foto: Brit Maria Tael

Kalevi parim väravakütt, ründaja Emma Treiberg alustas täna keskväljal. "Temaga oli täna väike segadus, kasutasime teda võib-olla natuke valesti," tunnistas Rõtškov. "Ta pidi mängima kõrgemal, et [tipuründajat] Vanessa [Grutopit] aidata, aga pidi tegema palju kaitsetööd ja ei jõudnud sinna."

Orava ettenihutamist kommenteeris treener: "Ma arvan, et seda muutust oli vaja teha. Vanessa on noor mängija, karikafinaal Flora vastu oli tema jaoks uus kogemus ja 90 minutit oleks tema jaoks praegu liiast. Orav on kiire mängija, kes oskab seal mängida. Tal oli kaks võimalust, aga kahjuks ei löönud ära."

Kuidas oli mängida A. Le Coq Arenal? "Muidugi teistmoodi. Väljak on siin suurem ja meil oli alles eile esimene trenn pärismurul, see ei andnud vajalikku murutunnet. Pärast mängu tüdrukud rääkisid, et oli raske," vastas Rõtškov.

"Muidugi on tänane kaotus kurb, aga see on elu ja see on jalgpall. Tulevad uued mängud, juba kolmapäeval on järgmine. Floraga on meil ka omavahelisi mänge ees, loodame, et edaspidi tuleb resultaat parem. Floraga on raske mängida, aga mitte võimatu."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK