Kaheksa väravat ja kaks realiseerimata penaltit, Bayern võitis ja tõusis liidriks (0)

Sadio Mane eksis penaltipunktil, aga lõi ühe värava ja andis kaks resultatiivset söötu. Foto: Scanpix / Michaela Rehle / Reuters

Müncheni Bayern haaras Saksamaa kõrgliigas liidrikoha endale, kui alistas koduväljakul Mainzi 6:2 ja möödus tabelis Berliini Unionist.

Bayern pääses juba viiendal minutil juhtima, kui Serge Gnabry sahistas Sadio Mane söödust. Jamal Musiala lisas esimese poolaja keskpaigas teise värava, kui mängis Eric Maxim Choupo-Moutingiga seina ja skooris kauglöögist. Mane jättis avapoolaja lõpus penalti realiseerimata, kui tema löögi tõrjus Mainzi väravavaht Robin Zentner, kuid senegallane heastas kohe oma eksimuse, sest lõi tagasipõrkunud palli ikkagi väravasse.

Vaheajale mindi aga 3:1 seisul, sest Silvan Widmer lõi neljandal üleminutil nurgalöögi olukorrast ühe värava tagasi. Seejuures vahetult enne seda eksis penaltipunktil Jonathan Burkardt, kelle löögi tõrjus Bayerni väravavaht Sven Ulreich üle värava.

Teisel poolajal löödi samuti neli väravat, aga olukord Bayerni jaoks kordagi pingeliseks ei läinud. Leon Goretzka suunas 58. minutil Mane tsenderduse peaga väravasse ning Mathys Tel skooris 79. minutil kauglöögist, suurendades Bayerni eduseisu neljaväravaliseks. Marcus Ingvartsen lõi 82. minutil Ulreichi ränga eksimuse järel Mainzi teise värava ning lõppseisu 6:2 vormistas 86. minutil Kingsley Comani söödust Choupo-Moting.

Bayerni edu tabeli tipus Unioni ees on kaks punkti, aga kui Union alistab pühapäeva õhtul kodus Mönchengladbachi Borussia, siis vahetavad meeskonnad uuesti omavahel kohad.

Stuttgart alistas kodus Augsburgi 2:1 ja Wolfsburg kodus Bochumi 4:0, kuid endiselt on keerulises olukorras Leverkuseni Bayer, kes kaotas seekord võõrsil Leipzigile 0:2 ja asub liigatabelis tagantpoolt kolmandal kohal.

Müncheni Bayern - Mainz 6:2 (3:1)
5. Serge Gnabry, 28. Jamal Musiala, 43. Sadio Mane, 58. Leon Goretzka, 79. Mathys Tel, 86. Eric Maxim Choupo-Moting - 45+4. Silvan Widmer, 82. Marcus Ingvartsen

Realiseerimata penaltid: 43. Sadio Mane - 45+3. Jonathan Burkardt

Leipzig - Leverkuseni Bayer 2:0 (1:0)