Kaheksa võtmemängijat homses finaalis (10)

MM-i finaal on lähemal ning Hispaania ja Holland loodavad oma tähtedele, et nad mängu oma tiimi kasuks pööravad. Soccernet.ee vaatabki mõlemalt poolt nelja meest, kelle roll homses mängus saab olema väga tähtis.

Ilmtingimata ei ole tegu võistkondade staaridega vaid eelkõige mängijatega, kes ei saa lubada keskpärast või isegi lihtsalt head mängu vaid peavad oma tööga perfektselt hakkama saama.

Holland:

Robin van Persie

Hollandi ründetäht pole seni oma kahurisihikut paika saanud ning mäng Hispaania vastu on tema jaoks viimane võimalus. Kui jätta välja see üks värav, mille ta grupifaasis Kameruni võrku lõi, siis on tema roll olnud sarnane Hispaania ründaja Fernando Torrese omaga.

REKLAAM

Kuigi ta pole parimas vormis, aitab tema kohalolek väljakul teisi mängijaid. Selge on, et van Persie ei tunne end üksi ründes mängides mugavalt, kuid homme on tal ees karjääri tähtsaim mäng ning Holland, kes on siiski Hispaaniaga võrreldes autsaider, vajab seda, et van Persie oma tööga hakkama saab.

Maarten Stekelenburg

Stekelenburg on seni Hollandi väravas jätnud väga ebakindla mulje. Tal on olnud fantastilisi mänge, kuid kohati pole ta oma ülesannete kõrgusel olnud. Uruguay esimene värav poolfinaalis läks selgelt tema arvele ning ka teine värav oli löök, mille Stekelenburg heal päeval oleks alumisest nurgast ära toonud.

Selge on see, et Stekelenburg legendaarse Edwin van der Sari tasemeni ei küündi, kuid vähemalt mängus Brasiilia vastu ta näitas, mida ta võib teha. Finaali eel oli ta hädas väikese vigastusega ning saab näha, kas see teda ka mõjutab. Hispaania vastu tal kerge tööpäev ei tule ning tõrjete tegemiseks peab ta valmis olema.

Wesley Sneijder

Sneijderi senine turniir on olnud ülimalt effektiivne, kuid mõnel korral on ta mängudes jätnud endale ebaloomulikult kõhkleva ja ebakindla mulje. Õnn on seni olnud tema poolel, sest kaks tema viiest väravat on tulnud vastaste kaasabil ning seda õnne vajab ta ka homme õhtul. Aega ja ruumi talle palju ei anta, sest tõenäoline on, et lõviosa pallivaldamisest on Hispaania oma ning selleks, et hispaanlastele peavalu valmistada, peavad Hollandi rünnakud olema väga teravad ja kiired.

Kindlasti tahab Sneijder homme näidata, et ta on söötmisel sama meisterlik kui vastaste mängujuht Xavi Hernandez ning kui Hollandi number 10 tõesti hoogu satub, siis ta võib Robbenile ja kompaniile hulganisti häid võimalusi luua. Hispaanlastel tuleb tal väga terav silm peal hoida, sest lisaks söötmisele on ta väga täpne kauglöökidega ja suudab mõlema jalaga hästi mängida. Kui Hispaania võtab Sneijderi kinni, võetakse ühtlasi ära vähemalt pooled Hollandi rünnakuüritused.

Mark van Bommel

Hollandi mängulõhkuja ja liider van Bommel on mees, kes suudab oma vastastele naha alla pugeda ja nad kurjaks ajada. Tihti keeb ta ka ise üle ning saab olema huvitav näha, kuidas ta reageerib Hispaania palliveeretamisele, sest tema agressiivne ning kohati jõhker mängustiil võib sellistes olukordades väja tulla. Van Bommel peab oma poolkaitsepartneri de Jongiga olema oma ülesannete kõrgusel, et Hispaania söödumasinat vaos hoida.

Van Bommeli üheks suurimaks miinuseks loetakse seda, et ta jääb tihti söötude andmisel liialt pikalt mõtlema, kuid homme peab ta väga kiirelt palli kas äärtele või Wesley Sneijderile saatma, et need mängumehed juba omakorda seda värava lähedale viiks.

Hispaania:

Sergio Busquets

Busquets sai kiita, kui Hispaania lülitas Saksamaa välja, sest just tema oli see mees, kes näitas sakslaste noorele talendile Mesut Özilile, et tal on jalgpallurina veel palju arenemisruumi. Lisaks sellele, et Busquets võttis ära Özili mänguisu, väärib märkimist ka hispaanlase täpsus söötude andmisel - seni on ta MM-il andnud lausa 475 söötu ning kohale on jõudnud nendest 88 protsenti.

Busquetsi ülesanne pühapäeva õhtul ei saa aga olema sama lihtne kui noore Özili peatamine. Tema vastas on Sneijder, kes on seni olnud väga heas hoos ja on kõigi eelduste kohaselt Özilist klass kõrgem, olles sel aastal juba korduvalt näidanud, et mida suurem on mäng, seda parem on tema. Kui noor Busquets saab oma ülesannetega hakkama, siis tõuseb ta kahtlemata maailma kaitsvate poolkaitsjate eliidi sekka.

Joan Capdevila

Kui Busquetsil on ees duell Sneijderiga, siis Hispaania koondise vasakkaitsjal Joan Capdevilal on veelgi raskem öösel magada, sest tema peast hakkavad läbi käima õudusunenäod Arjen Robbenist. Capdevilat peetakse Hispaania koondise nõrgimaks lüliks, kuid seni on too mängumees kaitse vasakus ääres oma tööga hakkama saanud.

Robbeni näol on aga tegu Capdevila senise raskeima väljakutsega. Robben oli klubihooajal eluvormis ning ka sel MM-il ei suuda kaitsjad teda ilma vigu tegemata peatada. Brasiilia koondise peatreener Carlos Dunga pidi vahetuse tegema, et tema vasakkaitsja Michel Bastos mängus Hollandi vastu punast kaarti ei saaks ning Vicente del Bosque loodab sõrmed ristis, et Capdevilal väledajalgse Robbeni vastu sama raske õhtu ei tule.

David Villa

Kui tihti on David Villa sel MM-il Hispaania päästnud. Hispaanlaste seitsmest väravast viis on löönud tema ja hetkeseisuga ei ole Hispaania leidnud seda meest, kes lisaks temale stabiilselt skoori teeks.

Villa on taaskord tõestanud, et ta kuulub maailma parimate ründajate sekka ning tema näol on Hispaania koondisel kasutada väga mitmekülgne relv. Villa eksib väravaesisel harva, omab suurepärast väravavaistu ning suudab üks-ühel kaitsjaid näilise kergusega üle mängida. Kaitseliin ei ole Hollandi tugevaim külg ning Villa-sugune mängija suudab vastaste nõrgad kohad väga kiiresti üles leida ja neid suurepäraselt ära kasutada.

Andres Iniesta

Iniesta oli enne turniiri vigastusega hädas, kuid iga mänguga on ta muutunud paremaks ja koos Villaga on ta olnud Hispaania koondise teravaim mängumees.

Pärast seda, kui põlvevigastus hoidis ta väljas mitmest hooaja lõpus toimunud tähtsast mängust, on Iniesta kindlasti veidi värskemate jalgadega kui paljud teised hispaanlased ning motivatsioonist tal samuti puudust ei tule. Iniesta näol on Hispaania koondisel kasutada väga mitmekülgne poolkaitsja, kes suudab skoorida, anda suurepäraseid sööte, vastaseid ette võtta ja kipub olema see mees, kes kõige tähtsamal hetkel olemas on.

10 kommentaari

Barca-Freddy   •  
(89.27.67.***)
Xavi söötudest võib Sneijder ainult unistada.
alehis   •  
(217.159.162.***)
aga robben ise?!
Tim|   •  
(90.191.186.***)
Keeruline on aru saada miks pole seal Xavit.. Robbeni puudumisest saan aru kuna, et tema edukas oleks peab saama Sneijder oma mängu mängida, aga Xavi on kõige keskel ju Hispaanial.
Bayern München   •  
(80.235.32.***)
Hispaania-Villa,Xavi,Busquets,Casillas/Iniesta. Holland-Snejder,Van persie,De jong,Steklenburg/Robben.
soccershark   •  
(78.28.72.***)
xavi puudu, kõige olulisem vend väljakul, xavi välja ja voilaa hsipaania saab kohe kotti, ise olen hollandi poolt, kuigi hispaania paberil tugevam.
Tanel   •  
(84.50.228.***)
Xavit ma ei pistnud seepärast, et tema mängib nagunii oma mängu ära ja jagab seal keskväljal oma 100 söötu ära. Panin pigem need mehed, kes ei pruugi oma parimat mängu mängida, aga oma tiimi edu jaoks peavad selle käigu leidma.
K2sn   •  
(90.190.140.***)
njh ma oleks torresse sinna pannud:P

oleks nice, kui finaalis mingi ära kõksaks:)
alehis   •  
(217.159.162.***)
see oleks tal siis kolmas mm-finaal järjest (võidu)värav lüüa:)
rame   •  
(82.131.24.***)
to alehis:
Ma luban sul ennast parandada või täpsustada, enne kui nokkima hakkan.
Kassu   •  
(88.196.150.***)
Kuyt?

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK