Kalevi kangelane: tänu Premium liigale oleme füüsiliselt oma eakaaslastest üle (Flora treener: mingi individuaalne vahe on) (2)

Romet Kaupmees. Foto: Soccernet.ee

FC Flora järelkasvu peatreener Taavi Viik nentis pärast U19 Eliitliiga karikafinaali, et Premium liiga kogemused annavad Tallinna Kalevile eelise, aga üldiselt oli tegu võrdsete heitlusega. Kalev võitis mängu 2:1, kui lisaminutitel skooris vahetusmees Romet Kaupmees.

"Õnn see kindlasti ei olnud. Eks sellised finaalid otsustavadki väikesed detailid - mingi mängija jätab oma vastase markeerimata ja sealt sellised väravad tulevad. Seekord oli vastane järelikult parem. Aga üldiselt olen pigem mänguga rahul, mängisime hästi," rääkis Viik lõpuvile järel Soccernet.ee otseülekandes.

Flora jäi varakult kaotusseisu, aga viigistas peagi. "Algused tulevad meil kuidagi raskelt, ka liigas. Kui vastane lõi värava ära, siis mängijatelt kadus pinge pealt ära, midagi kaotada enam ei olnud. Saime mängu päris hästi enda kontrolli alla, kuigi võimalusi oleks võinud natuke rohkem tekitada," selgitas Viik.

"Mingid perioodid ja epsioodid suutsime meie kontrollida, ja ka nemad. Võrdne mäng ja vastane oli siis nõksa parem seekord."

REKLAAM

Kalevi eest mängis kümmekond mängijat, kel juba ka Premium liiga debüüt kirjas, Flora noored on piirdunud Esiliiga kogemustega. "Meil on ka mängijaid, kes Esiliigas nii palju pole peale saanud, andsime siin liigas neile rohkem minuteid ja nad näitasid, et saavad hakkama," kiitis Viik. "Mingi individuaalne kvaliteedi vahe seal kohati on, aga võistkondlikult olime väga tublid."

Kalevi võiduvärava autor Romet Kaupmees sekkus 82. minutil vahetusest, saades kirja oma hooaja esimesed mänguminutid üleüldse. "Vigastused on olnud ja mentaalne tervis pole kõige parem olnud. See oligi esimene mäng, kaks trenni olin enne seda teinud," selgitas ta. "Trennis öeldi juba, et üle 15 minuti kindlasti ei saa."

Võiduvärava lõi ta Hugo Palutaja kauge karistuslöögi järel peaga. "Hea pall tuli jah. Vaatasin, et kaitsja ei markeeri mind hästi, otsustasin minna kasti, sain pea vahele ja läks väravasse," kirjeldas Kaupmees,

Kas nüüd on plaanis end ka Premium liigas uuesti pildile mängida? "Kindlasti, aga kõigepealt peaksin enda füüsilise ja vaimse korda saama ja siis hakkan alles vaatama, kuidas minuteid tulema hakkab."

Kalev mängis finaalis teist aastat järjest, kuid mullu vannuti seal penaltiseeria järel TJK Legionile alla. "Eelmisest aastast kindlasti ei olnud juttu. Kindlasti tulime võitma mängu. Meeskond on hea, kõik aitavad üksteist, toetavad üksteist vaimselt, suudavad hästi mängida. Me teadsime, et oleme võib-olla tugevam meeskond."

Kui suur eelis on Premium liiga kogemus? "Me suudame jõulisemalt mängida, füüsiliselt oleme võib-olla enda eakaaslastest tugevamad."

SEOTUD PILDID
2 kommentaari

Kenlou Laasner   •  
(91.129.103.***)
Jalgpalli on ikka lust vaadata kui Romet aka R9 Kaupmees mängib.
Max Univillan   •  
(146.255.180.***)
Hea, et Kalevil U19 vanuses eelis teiste ees, aga kahju, et ikkagi võrdlemisi palju talente läheb selles klubis juhtimisstruktuuri ja kompetentsete treenerite puudumise (ja ka lahtilaskmise) pärast kaotsi.
Kõik noored mehed parimad pojad hetkel - Jürgens, Paskotši ja Shein - on Kalevis olnud, kuid lahkunud sealt enne välismaale siirdumist mõnda muusse klubisse. 2005 ja 2006 vanuseklassist ei saa rääkidagi - 2 treenerit veavad põhimõtteliselt nullist üles ebareaalselt hea jalgpalli IQ-ga vennad ja siis juhtkond annab kinga treeneritele. Vaata kust otsast soovid, kõik vangerdused, mis treeneritega seoses tehtud on, liigituvad totaalsete käkkide hulka. Uute meeste kohta nagu Anniste ja Purje ei oska veel midagi öelda, aga eks aeg näitab :)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Ott Järvela | Jalgpallimaailmal lasub moraalne kohustus Inglismaad karmilt karistada ja nad ihaldatud vutipeost ilma jätta
FINAAL!
Luup peale | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta
EUROOPA NÄITAS VÕIMU
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Peep Pahv: mida vähem jalgpall muutub, seda parem, aga saan aru, et see on lootusetu
INGLISMAA TEGI AJALUGU
Luup peale | Pehme penalti? Ei, väga pehme! Aga VAR ei tohtinud sekkuda ja Taanile ei tehtud liiga. Mäng oli aus ja Inglismaa finaalis
IKKAGI ITAALIA
Ott Järvela | Inglismaa õelus ja kiuslikkus tuleb meelde jätta ning seda neile nina alla hõõruda
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Koefitsiendi-ekspert: oma kõhutunnet on pakkumisi koostades mängus päris palju
SOCCERNET.EE BAKUUS
MÕTTETALGUD
STUUDIOJUTUD
EM-STUUDIO | Alvar Tiisler: taktikalaud oli mulle südameasjaks ning peagi näeme seda ka Premium liiga ülekannetes
KES, KUS JA KUIDAS?
STUUDIOJUTUD
NOPPEID AJALOOST
EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid

https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK