Kapteni punase järel kümnekesi jäänud United andis võidu käest, Paide juubeldas üleminutitel (0)

Nõmme United ja Flora U21 leppisid viiki. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee (arhiiv)

Esiliiga 14. voorus, kus liider Maardu Linnameeskond sai Tallinna Kalevilt oma esimese kaotuse, loovutas taas punkte Nõmme United, kes tegi FC Flora U21-ga 2:2 viigi. Paide Linnameeskond U21 andis sarnaselt Unitedile kaheväravalise edu käest, kuid võitis üleminutite väravast siiski 3:2 Tallinna FCI Levadia U21 meeskonda. Pärnu Jalgpalliklubi oli aga 3:1 parem Tartu Tammeka U21 koosseisust.

United asus võõral väljakul tänu Ander Ott Valge väravatele 18. minutiks juba 2:0 juhtima, ent peagi vähendas Rocco Robert Shein väravavahi näppude kaudu ristnurka lennanud efektsest kauglöögist vahet. Külaliste seis läks hapuks 68. minutil, kui avapoolajal keskringis Henri Väljal jalad alt niitnud ja kollase kaardi saanud Karl Gustav Kokka tegi peaaegu samas kohas samasuguse vea Tristan Toomas Teevälja vastu.

Kristo Külljastineni näidatud punane kaart saatis Unitedi kapteni varakult riietusruumi ja arvulist ülekaalu omanud Flora jõudis peagi viigini. Kaks minutit varem vahetusest sekkunud Georg Vende realiseeris tabamuseks Taaniel Usta eeltöö. Võiduväravani florakatel aga allesjäänud veerandtunniga enam jõuda ei õnnestunud.

Paide Linnameeskond U21 haaras võõrsil samuti kiiresti ohjad enda kätte, sest 17. minutiks juhiti Jaagup Lutsu ja Kevin Kauberi väravatest 2:0. Nikita Grankin lõi Levadia duubli eest ühe värava tagasi, ent 36. minutil oli Kauberil suurepärane võimalus külaliste edu jälle kaheväravaliseks kasvatada. Seis jäi siiski tablool samaks, sest Paide ründaja 11 meetri karistuslöögi tõrjus Levadia väravas seisnud Aleksandr Kraizmer.

81. minutil näis, et Levadia on siiski oma tahtmise ehk viigipunkti kätte saanud, sest täpne oli Artur Voilenko. Viimane sõna jäi aga Paidele ja teisel üleminutil suunas Rasmus Kallas värava eest kannaga võrku Siim Aeru antud nurgalöögi.

Üsna sarnasel moel ehk kiirete väravatega algas ka Tartu Tammeka U21 ja PJK kohtumine, sest siingi läksid külalised 13. minutiks kahe väravaga ette, kui Jevgeni Novikov realiseeris penalti ja seejärel oli täpne Silard Simanis. Ning ka siin vähendas Carl Robert Mägimets kaotusseisu õige pea taas minimaalseks, kuid erinevalt Florast ja Levadiast ei suutnud Tammeka viigini jõuda. Hoopis pärnakate vahetusmees Kristian Lenk lõi teisel poolajal kohe pärast pingilt sekkumist veel ühe värava ja tõi külalistele 3:1 võidu.

Paide U21 püsib võiduga liigatabelis liidrite Maardu ja Tallinna Kalevi kannul, Unitedi viik jättis Levadia duubli kaotusest hoolimata endiselt neljandale reale. Vahe esikolmiku ja jälitajate vahel on nüüd aga juba enam kui kümnepuntiline. PJK tegi tänu võidule Tammekaga väikese vahe sisse, meeskonnad neljandast seitsmendani mahuvad mõne punkti sisse.